1. 1.
  özellikle toprak pistlerde kullanılan tekniktir. bu teknikle araç kontrollu kaydırılabildiği gibi zaman açısından wrc gibi araçlarda gaz kesme sorununu da ortadan kaldırıp max surat sağlayacaktır.
  1 ... cupra
 2. 2.
  eglenceli bir ralli* teknigidir. ozellikle viraja girerken; vites kucult-viraji sifirla-tam gaz yukle atraksiyonlarindan sonra debriyajdaki ayak alinir, frenin tam ustune yapistirilir. zaten sag ayak her daim gaz pedalinda oldugundan araba viraja resmen yanlanarak sokulur. yani cogu zaman sokulur, zaten sokulamadigi anlarda takla atilmis olunur. boyle durumlarda, yaris arabalarindaki lamine cam, altı noktali emniyet kemeri ve celik bar hayat kurtarir. ama trafige kapali olmayan alanlarda standart bir araba ile uygulandiginda ise, cogu zaman olumle sonuclanir.
  1 ... invisigoth
 3. 3.
  sakın evde denemeyin türünden bir tekniktir...
  1 ... ewentry
 4. 4.
  hem alakalı hem alakasız olarak (bkz: heel and toe)
  ... yavuzum
 5. 5.
  genellikle iki haftada tam anlamıya öğrenilen tekniktir. otomobilin viraj dönüşünde açı daraltmaya büyük katkı sağlarken yanlış yapılması ölümle sonuçlanabilir.
  1 ... grafikerimtrak
 6. 6.
  motor devrini muhafaza etmek için gaza normal basarken sol ayakla frene hafifçe dokunmaktır. sol ayağın sağ ayak gibi ayarı olmadığından * toprak alanda antremanı yapılmalıdır. tekniği öğrenmeden otoyolda denenirse ebenin amını tersten görmek suretiyle sonlanması muhtemeldir.
  2 ... opusmagnum
 7. 7.
  motosiklette sağda olan ayak frenidir.
  ... himetora
 8. 8.
  genellikle motor sporları, özellikle formula 1 ve ralli, ile uğraşan kişilerin kullandığı tekniktir. bilmeyenlerin denemesi halinde normal araç kullanırken kişi çok ani bir duruşa maruz kalacaktır (bkz: ben). velhasıl çalışıp yapılması gereken tekniktir efendim.
  1 ... thedoctor
 9. 9.
  Sol ayak freni genellikle rallilerde kullanılan yararlı bir tekniktir.sağ ayak gaza basarken sol ayakla da frene basılarak icra edilir.faydaları da şöyledir efenim:

  -Virajlarda understeer/önden kaymayı azaltmak
  -Çekişin olduğu tekerleklerde patinaja bağlı tutunma kayıplarını azaltmak
  -Gaz ve fren arasındaki pedal geçiş süresini ortadan kaldırmak

  Hem frene hem de gaza aynı anda basmak tabi ki fren balatalarının aşırı ısınmasına ve ömürlerinin erken tüketilmesine sebep olucaktır.bunu da akıldan çıkarmamakta fayda var.

  http://arabamuhendisi.blo...foot-brake-technique.html
  ... farnela
 10. 10.
  trafiğin herkese açık olduğu ana yollarda, ara sokaklarda vs'de denenmemesi gereken tekniktir. sürekli debriyaj pedalına basmaya alışmış ve bu yüzden kas yapmış olan sol ayağın ayarı sağ kadar hassas olmadığı için trafiğin cayır cayır işlediği yolda zank diye durmanız ve birinin arkadan yapıştırması işten bile değildir.

  (bkz: izmir yolu)
  (bkz: şimdi olsa asla yapmam denilen şeyler)
  ... konglamere lenf nodu