bugün

Sahi olabiliyor mu böyle şeyler? Bu ay ehliyet alacağım. Ve hafiften bir korku var yapamazsam ya diye. Çünkü hiç denediğim bir şey değil, ve arabadaki düğmelere neden basılır onu bile bilmiyorum. Yol işaretleri de cabası. Onu da bilmiyorum. Yani çok mu zor. Lütfen değil deyin.
(bkz: yalanını sikeyim)
Direksiyon sınavlarının kesinlikle zorlaştırılıp sınava tekrar girmenin ücretsiz hale getirilmesi lazım aptal komisyon üyeleri sadece paralel ile ilgileniyor bu adam ha üç hamlede park etmiş ha beş hamlede bir şekilde gelişir ve hayati bir sorun değil kaç santim açıkta kaldığın asıl mesele sürüş dinamiği karşısına ani bir şey çıktığındaki tepkileri araç virajda kaydığında ne yapması gerektiği veya olumsuz bir durumda nasıl kaçabileceği. iki paralel park yaptı diye ehliyet verdiğiniz adamlar trafikte virajlarda frene basıyor.
Her zaman yarım debriyaj kullanmak gerekir arabayı.
En azından stop etme derdiniz olmaz ki geri kalanlar kolayca yapılsın.
Zaten 2 stop elenmenize yeterlidir.
Araba sizin değil,yanınızdaki eğitmenin sorumluluğunda acımasızca kullanın.
ilk sınavda barut gibi sınav heyeti vardı ve haliyle aşırı heyecanlı olarak direksiyonun başına geçmiştim. şansım kötü ki hafif yağmurlu hava vardı yokuş çıkarken aracım patinaj çekti, çıkamadım stop etti. tekrar denedim, aracı çalıştırmamla stop etmem bir oldu. hoca bana ''tamam arkaya geçebilirsin'' dedi. ilk sınavdan öyle yatmıştım. sanırım 2 hafta sonra 2.sınava girmiştim. bu sefer yaşıma yakın hocalar vardı. başladılar keyifli şekilde askerlik anılarını anlatmaya. onlar anlatırken ben tıkır tıkır arabayı kullanmış, otobandan başarıyla geçmiş, 40 yıllık şoför gibi yokuştan yukarıya çıkıp inmiştim. son olarak arabayı 2 hamlede park ettikten sonra kendi kurs hocamın bana dışarıdan gülümseyerek göz kırpmasıyla gururlu bir şekilde kontak kapatıp dışarıya çıkmıştım. haftası dolmadan sınavdan geçtiğimi öğrendim.
velhasıl sınav heyetindeki insanlar gösterdikleri tepkilerle sizin sınavınızla oynayabilirler. ilk sınavda sanki suçluymuşum gibi bana bakan arka koltuktaki hocalar bir kenara, ehliyeti kazandığım sınavdaki hocalar bir kenara. ilk sınavdaki hocalar daimi olsaydı 8 kere de girsem ben o sınavı geçemezdim.
Direksiyon sınavından kalmamak için babanın ya da akrabanın arabasını sınav olmadan bir iki ay önce kullanıp heyecanı üzerinden atarak yenmek gerekiyor. Sonrası zaten çorap söküğü gibi gelir. Direksiyonu tutunca sen değil ellerin kendiliğinden yapacak hale gelmesi lazım. Korkacak bir şey yok bir cesaret yeter.
hayatın size aktardığı mesajlardan biri olabilir. belki de sizin ehliyetinizin olmaması lazımdır, herkes alacak diye bir şey yoktur, siz de yan koltukta oturup türkü dinleyerek instagram'a hikaye atmalısınız belki de.
trafiğe çıkmamak için güzel bir vesiledir.

bu sınavdan 4 (dört) kere kaldıysanız, alınmaca gücenmece yok. bu bir zeka sınavı değil. istediğiniz kadar zeki, istediğiniz kadar yetenekli (nasıl oluyorsa) olun, el-göz koordinasyonunuz ne kadar gelişmiş olursa olsun belli ki stresi kaldıramayan bir bünyeye sahipsiniz demektir. bu durumda da trafikten uzak durmanız hem kendiniz, hem sevdikleriniz hem de trafikteki diğer insanlar için en doğru karar olacaktır.

ben de pek o strese dayanabilen birisi değilim mesela, o yüzden acil veya gerekli durumlar dışında elimden geldiğince araba kullanmamaya çalışıyorum. bencilliğin alemi yok.
Herkes ehliyet alacak, araba kullanacak diye bir kural yok.
Motivasyonunda sıkıntı vardır.

Kendini “ne geri zekalılar araba sürüyor” şeklinde motive etse bence başarılı olur.
Vazgeç bu sevdadan derim trafik canavarı olma.
Eğitilmez bir mal olduğunuzu gösterir.
Bugün yazılı sınavına girdim. sanırım 2 hafta 10-12 saat direksiyon dersi verip sınava sokacaklar. Daha önce hiç deneyimim olmadı, bakalım 10 saatlik eğitimiyle geçebilecek miyim, tedirginim sözlük. *
Bence bundan sonra sınava girmese de olur belli ki araç kullanmak ona göre değil.
Galiba sınav sistemi zorlaşmış, iki kez ehliyet aldım, ikisinde de araç kullanmayı bilmiyordum.
Sistemin saçmalığıdır.
Bir insanın 4 kere sınava bile alınmaması gerekir.
Araba kullanmak kapasite işidir. Çoğu ehliyetli bile araba kullanmayı bilmiyor.
4 kere kalanı kara listeye alın bim'de market arabası bile kullanamasın.
Vay aq dum malı.
2 kere daha kalırsanız eğitmeniniz hacı oluyor.
https://youtu.be/4PGfq4ORTSA
Bunları...

https://youtu.be/FMKeEGywrt8
Böyle sınav edeceksiniz.

Hiç olmazsa Eskişehir'de 18 defa ehliyet almak için girdiği yazılı sınavda başarılı olamayan 47 yaşındaki Hidayet Karagüç, sınav sürücü kursu dosya parası derken harcadığı 15 bin liranın karşılığında ehliyet alamayıp otomobile de binemediğinden ancak bakmakla yetinmez.
https://www.dusuncemekteb...vindan-kalan-adamin-drami
Çüş salak.
Zengin olduğunuzu gösterir. Hata yapma şansın yoksa hayat seni azılı bir rallyciye çevirir.
babası zengin olan sorumsuz bir ergenin yaptığı hata olabilir.

normal bir insan 1 kere bile kalmaz ciddiyim.
kadın olduğunuza işaret eder.

merhaba bağyan!
3 kere kaldım olur böyle şeyler esas nedeni günlük hayatta araba kullanmadan sadece kurstaki parkur ezberlenip girildiği için illa hata yapılıyor ve kalıyorsun tabi kalmayanlarda vardır ama benimki böyleydi.