bugün

dinsizligin afyon olmasinin tanimi ve aciklamasi su sekildedir; dinsizlik uyusturucu,fuhus, aile kurumunun yikilmasi, sosyolojik degerlerin yikilmasi, insan psikolojisinin bozulmasi gibi sonuclar dogurur. dinsiz ise butun bunlari izler, hatta destekler cunku uyusmustur, afyonlanmistir.
(bkz: onerme seklinde baslik acip sozlugu forum yapmak)
afyonluları kızdıran önerme.
(bkz: din toplumlarin afyonudur)
karl dayı demek yanlış biliyormuş.
(bkz: bir karar verin lan)
dinsizlerin kalpleri uyuştuğu için doğru sayılabilecek bir önermedir.
klasik silent trapper saptamaları.

(bkz: troll olamanın yolları)
asıl din toplumların afyonudurki, torunu yaşında kıza tacizde bulunan adamlar ya allah bismillah diyerek ceza almadan kurtulabilmektedirler.
ahlak anlayışı ceza tabanında olanların saptaması.

allah'a inanmasa uyuşturucu ve fuhuş işine gireceğini beyan eden geri zekalılara selam olsun.

demek bu kadarmış kendinize saygınız, bu yolda devam edin. sorun değil.

ama o kokuşmuş beyinlerinizden çıkardığınız "din ve ahlak aynı şeydir" dogmasından kurtulmanız kendi yararınızadır.
(bkz: ilkokul esprileri)
karl marx'ın din bir afyondur sözünü bir yerden duymuş, "ulan bunun bi de tam tersini yazayım polemik yaratayım. hadi bakalım" mantalitesiyle değiştirilip sözlüğe yazılmış laf.
her türlü saçma olan, saçma olduğu için bir o kadar da komik olan önerme. uyuşma lafını götünden anlayanlar doğru zannedebilirler. uyuşmadan kasıt yeniliklere, gelişmelere kapalı olmak, özgürce düşünememek, belli bir şeye bağlı kalmaktır. belli bir şeye bağlı kalma, her gün din değiştir o zaman mna koyim dediğini duyar gibiyim genç adam. neyse ben sana laf anlatmayacağım.

deistlik de dinsizliktir bir yerde. bir din, bir inanç yoktur ortada; sadece tanrı vardır. ne zaman öğreneceksin her müslüman olmayanın cani, pislik, her haltı yiyen insanlar olmadığını? inan gavur bildiğin ingiltere'de kızını yaşıtı bir erkeğin yanına koysan için daha çok rahat eder.

belki bir ihtimal, arkadaş gözüyle bakabilir. türkiye'de ben öyle bir erkek görmedim. "siktir lan" dediğini duyar gibiyim. dünyanın dört bir köşesini gezip her ırkı az çok tanıyan biriyim, ben de sana git gör derim o zaman.

dinin afyon olması böyle birşeydir işte bak, kendinden başka herkesi kaka insanlar bilmek mesela.

afyondan kasıt uyuşturucu olan afyon değil hacım, onu da diyeyim ben sana.
"dinsizlik" ile "imansızlık" arasındaki farkı bilmek gerek önce, bu konuyu tartışmak için...

hem bir insanın değer yargılarının olması için illa bir dine ihtiyacı yoktur...

afyon, "dinsizlik" ya da "dindarlık" mıdır? yoksa şair burada "yozlaşma" yamı gönderme yapıyor?

çok sevdiğim bir film repliği var;

"think 'bout it! ok?"

peki...