bugün

ankara'da 2000li yılların öncesinde gecekondu mahallesiyken yapılan ıslah çalışmaları sonucunda şu anda en pahalı yerleşim birimlerinden biri haline gelmiş mevkii..
yaz sıcaklarında bir yudum nefes alabilmemizi sağlayan, yeşillikle bir bütün oluşturan, aksam saatlerindede rahatlıkla oturulup müzik çalan topluluğu dinleyebildiğimiz ailelerin beraber geldiği için sarkıntılıklara imkan verilmeyen huzur verici ortam.
şiiri de vardır;

ankara'Nın dikmeni
sırt üstüne dik beni
ankara sana bir daha gelirsem
sabaha kadar dik beni.
okuldan kaçınca mutlaka gidilen mekanlardan biridir ve en önemlisidir.
Kızılay dan 173 nolu ego arabasıyla ulaşabileceğiniz, ankara nın stres ve koşuşturmasından yorulanlar için yeşillik şöleni.
Güzeldir efendim. Vadinin arasında park, lunapark, havuz, cafe, su ne ararsanız mevcuttur.. Ulaşımı kolay, gezmesi zevklidir.
Yaz aylarında havuzunda mehter marşları ve bangır bağırtı arabesk eşliğinde su gösterisi yapılan, el ele dolaşan gençlere özel güvenlik zevatı tarafından ters bakılan melih gökçek'in vadisi.
Çok ilginç 2 tekerlekli vasıtaların bulunduğu yer. Hoplayarak ilerleyen bisiklet ve tır kornası takılmış motorsiklet bunlardan yalnızca ikisi. Nasıl oluyor demeyin. Oluyor işte... burada bulunan Konser alanında piknik yapan vatandaşları da unutmamak gerek tabi.
kış aylarında göt donduran yerdir.
yazları ise geceleri serindir.