bugün

(ing.) perhiz, rejim
bikini sezonunun acilmasiyla zihinlerde kayitsiz sartsiz aclik olarak anlam bulan kelimedir.ve ne yazik ki sadece kadinlari ilgilendirir.
türkçeye çevrilmesiyle anlam daralmasına uğramıştır. rutin beslenme de diet'tir.

ing. beslenme biçimi; diyet, perhiz.
aynadan utanmamaya başlayalı çok oldu ama evdeki baskülün rakamları boynumu bükünce (göbeğimden görebilmek için bayağı bir büktüm.) başlamaya karar verdiğim berbat şey.
(bkz: isveç diyeti)yle 2 haftada 80 kilodan 74e ulaştırmıştır.
ödenesi şey.
Genellikle büyük bir kararla başlayıp hayal kırıklığıyla bitirilen eylemdir. Yapılması çok gereksizdir . Kısacık hayatın tadını çıkarmak gerekir. Düşünsenize hayatınızda uzmanların zararlı gördüğü şeylerden hiç olmadığını (bkz: cips patetes kızartması kırmızı et)
Pazartesı baslanır en gec salı gunu son bulur .
ara ara keyfimden girdigim sey.
amacı kilo vermek olan değildir. kilonu makul seviyelere getirmektir. zayıf bir insan da diet yapabilir.
ing. diyet, perhiz. ayrıca gıda anlamına gelen kelime imiş.

Onlarca "diet" kelimesi geçen yds paragrafındaki tüm "diet" kelimelerini "gıda, besin" olarak değil de "diyet" olarak çevirmişim. Beş soru da gitti. ingilizce inanılmaz acayip. bir kelimenin onlarca anlamı mı olur kardeşim be. diet için değil, bir çok kelime böyle. yıldım sözlük yıldım. *