bugün

kuvvetli sakinlestiricilerden biri.. yesil receteyle satilir. ileri derecede fiziksel bagimlilik yapma ozelligi tasir. uzun sureli kullanimi ciddi hasarlara yol acabilir beyinde..
kasilmayla karakterize bircok atak ve krizde kullanilan oncelikli anxiolyticlerdendir.

(bkz: akineton)
diazepam türevidir. genellikle (bkz: yaygın olarak) alkol ve benzeri uyuşturucu maddelerin yoksunluğu sırasında girilen krizlerin tedavisinde yatıştırıcı, sakinleştirici ve uyutarak dinlendirici olarak kullanılır. şizofreni tedavisinde de çok yaygın olmamakla birlikte kullanılmaktadır. vücuda kıçtan enjekte edilerek kullanılır. hap versiyonu için (bkz: nervium)
bir günde 4 tane yemenin ardından insanı derin endişelere sevk eden ilaç.

hala kendime gelemedim lan.

(bkz: ölecek miyim doktor)
5. nesil yazar. *
hoşgelmiş yazar.*
anormal bir duruma girmiş kişiyi normale döndüren normal bir kişiyi ise anormal eden büyülü ilaç.
rap grubu.
serum fizyolojikle verildikten sonra * derin uykulara sevkeden ilaçtır. öyle ki serumun kolumdan ne ara çıkarıldığını, ne ara hastaneden çıktığımı hatırlamamaktayım. 20 25 dk kadar derin uyutmuş olmasına rağmen bütün bir geceyi yatakta dönerek geçirmeme sebep olmuş, panikatağımı azdırmıştır.
2-5 ve 10 mg'lik formları vardır. Benzodiazepin grubunun en meşhurudur.
intiharı sıkça düşünmeye başlayan birine doktorunun yazdığı ilaçtır.
ancak aşırı bağımlılık yapacak olması korku sebebidir; kısa vadede kurtulmak dileğiyle...

not: gerçekten bağımlılık yapar mı ki?
alkol yoksunluğu ve anksiyete durumları için kullanılır. sinir krizi geçiren kişiye damardan veya kalçadan iğne ile verilmektedir.
sağlam bir sakinleştiricidir. genellikle anksiyete bozukluklarının tedavisinde kullanılır.
güzel kafa yapacağı gibi etkili baş ağrısı da yapar.
bugün tanıştım kendisiyle.

iş yerinde götüm başım oynamaya başladı yine. çarpıntı, nefes alamıyorum hissi, sıkıntı. doktorda sıra vardı, beklerken öldüm gibiydi zaten.

girdim içeri tansiyona nabza baktı, herşey normal.

tek diazem verdi. 5mg. çarpıntıyı bilmemneyi geçtim, dert tasa kalmadı. insana resmen güçlü hissettiriyor ve sanırım bağımlılık yapan da bu. bu kadar net, özgüvenli, balıkesir bandırma misali hissettiriyosa, ben bu kafayı bu rahatlığı yaşıyorsam neden hep kullanmıyorum diye düşündürüyor.

şimdi karar verdim, önce bir kardiyoloğa görünecem, var mı yok mu kalpte bişey... yok sıkıntılar psikolojikse illa ilaç istemiyorum, terapi yapsın. beni bu kafada normal bi insana dönüştürsün abi.
rahatlatır serinletir ferahlatır ama sonrası bağımlılıktır.
nöbet sonrası bebekler gibi bir uyku için birebirdir. yaparsın diazemini tüm şarteller iner.
Elimin ayagimin yerinde durmamasi ve asiri huzursuzluk yuzunden gittigim acilde enjekte edilen fakat ne uyku yapan ne de ucuran ilactir.hatta bunyemi zar zor sakinlestirmistir.daha sonradan ogrenmeme gore tehlikeli bi ilac olup yapildiktan sonra yarim saat icinde solunumu durdurabilmekte,gozetim altinda alinmasi gerekmekteymis.oyle igne yapilip eve yollanmazmis. Oysa ki doktorum beni en guvenilir ilactirdiyip kandirdi ve yapip eve yolladi.ustelik yalnizdim.neyse ki allah korudu da yan etki filan yapmadi.
içerik bulunamadı.
Enjekte edildikten 5 dakika sonrasında ayaklarımı yerden kesen,

-Oğlum araba çarpacak ölecen diyenlere
+ ölmezsem ta amk eheheh ehehehe kıvamına getiren
Sonrasında neredeyse 2 gün uyumamı sağlayan sakinleştirici.
Diazepam, etken maddesi yeşil receteye tabii olup 2-5-10 mg mevcuttur. diazem kapsül olup 1 kutu 25 kapsül içerir etken maddesi aynı olan 1 kutu nervium 5mg 50 adet tablettir .anksiyete ve alkol tedavisinde de kullanılmaktadır. bana göre orta dereceli aksiyolitik ilaçtır 5 ila 30 mg dozlarda sakinleştirici özelliği daha yüksektir. kısa süreli tedavilerde kullanılır yoksa günlük 30 mg dozlardan yüksek kullanılırsa bağımlılık cok erken gelişir.
Sanırım yazdirmak icin elinde silahla hastane felan basmak gerekiyor bu ilacı morfini bile daha kolay yaziolar ne diazemmis arkadas
Ama hakkini yemeyelelim psikiyatri biliminin bilnen en etkili sakinlestiricidir kendisi (morfin haric) en agir panik atakliya ver 5 dakka sonra kuslar oter kafasinda.
çok hafif ilaç.
25 kapsulu birleştirip içiyorum hayla bir işe yaramıyor.