bugün

aslında olması istenmeyen durumdur. ancak türkiye'deki abaza erkek oranını düşünürsek (bir oran yakalamak isteyen sözlükteki abaza oranına bakabilir) olması gerekendir. aslında amerikanvari bir yapılanma getirilebilir çünkü üniversite okuyan herkes reşittir, istediğini yapar ama aynı yurt binasında erkek kız karışık bir türkiye'de erkeklerin sapıklıklarıyla kızlara gına getireceğini düşünüyorum ben. evet.
Düşünüldüğü gibi binalar aynı değildir. Ayrı bloklarda kalınıyor sadece kantin ortak(dı). Sayın bakan iyileştirme diyor neyin iyileştirmesi ise artık. işin ilginç tarafı 31 temmuza kadar 3 aylık peşin alındı ve 1 ağustosta açıklandı. Devlet bile 3 kuruşun peşinde yazıklar olsun onca öğrencinin düzenini bozup geleceğiyle oynadığınız için..
yakında üniversite ortamına da sıçrar.
üniversite bitirmiş, üstelik öğrenim süresince devlet yurdunda kalmış biri olarak bunun gerekliliğini çözemedim. sapıklık felan diyorsunuz da, ne sapıklığı yahu? cinsel birliktelikse mevzu bunlar arz rıza meselesi ki öğrenciler apart tutar, eve çıkar, arkadaşına gider, ağaç gölgesine sığınır bir şekilde bunu gerçekleştirir. sen yurtta ayırdığın kadın ve erkek öğrenciyi, sokakta da mı ayıracaksın taciz ve tecavüzden korumak için? islamın bu denli dejenerasyonu, halkı zaptetmek için uygulanan bir devlet politikası haline gelmesi içler acısı. tüm bunlardan kaygı duyanları laik atak geçiriyor diye alaya almak da alabildiğince ucuz. şu 10 yılda cemaatin kurumsallaşması, gelen giden torba yasalar ve düzenleme adı altında gelen yasaklardan insanların kaygı duyması çok normal. ne laik atak geçiriyorum, ne de militarist bir düşünceye sahibim lakin aynı kaygıyı duyuyorum. üzülüyorum çünkü bu düşünce ( düzen ) çocuğuma miras kalacak.
kurum müdürlüğünün işi gibi gözükse de tepeden birilerinin dolayısıyla hükümetin yaptığı çalışmanın bir ürünü olduğunu düşünüyorum.
ne hikmettir ki hükümetin gençleri ilgilendiren konularda yaptığı çalışmaların hemen hepsinin temeli cinselliğe, kadın-erkek ilişkilerine dayanıyor.
aile planlama kurumu bütün felsefesini 3 çocuk üzerine kurmuş, yargı neredeyse tüm tecavüzcüleri salıvermiş, milli eğitim, yök vs. tüm kapasitesini okullarda cinselliği nasıl temizleriz derdine düşmüş. müdürün birinin "kızlar ile erkeklerin aynı merdiveni kullanmasından rahatsız oluyorum" açıklaması bütün bu zihniyetin küçük bir açığa vurması. unutmayın ki bu zihniyet yeri geldi "barbi bebekten tahrik olanlarla" kendini gösterdi, yeri geldi "sokaktaki hamile kadınlardan rahatsız olanlarla"...

bu zihniyet öyle bir anlayışsızlık temelinde kurulmuş ki kız ile erkek kelimelerini aynı paragrafta* görse dahi ilk olarak cinsel çıkarımlar yapacaktır. nitekim sadece "kadın" kelimesinden bile tahrik oluyorlardır zannımca.
bu zihniyetin sonuçları ne olacak biliyor musunuz? şu olacak;
- cinsler birbirinden soyutlanacak ve kadın-erkek ilişkileri eskisi gibi erkek egemen bir hal alacak
- kızların okuma oranı düşecek. çünkü ailelerin bu uygulamalardan yapacağı yegane çıkarım herhalde sürekli "pompa" dönüyor ki önlem alıyor 'büyüklerimiz' olacak.
- kızlarını üniversiteye gönderen aileler bile sürekli bir endişe taşıyacak.
- çocuklarına güven duymayan aile yapısı oluşacak.
- sonunda bizleri yöneten insanlar erkekleri kızlardan soyutlamış olmaktan mutluluk duyacak ve bunu halk istemiş gibi yine halka yedirecek.

sonnot: şükür bu ve benzeri uygulamalara maruz kalmayacak bir çevredeyim. ama bu, böyle uygulamalardan zarar gören, bunlara maruz kalan insanlara ses çıkarmamamı gerektirmez. "abazanlıktan" karşı çıkıyorlar iddialarınızı şimdi münasip bir yerinize sokabilirsiniz.
allah allah acaba kim yaptı bunu demek büyük saflıktır çünkü cevap gün gibi açıktadır.
(bkz: recep tayyip erdoğan)
ege üniversitesi ve atatürk üniversitesi'nde görülmeye başlanmıştır.

aman ayırın. hatta erkekleri sürgüne gönderin.
türk kızlarının ne kadar aşağılık, ne kadar iğrenç yaratıklar olduğunu kanıtlayan uygulamadır. en başta onların itiraz etmeleri gerekirdi bu duruma. ''yıllardır erkeklerle bir arada yaşıyoruz, hiç de sorun çıkmadı'' diyebilmeleri lazımdı. fakat diyemediler. çok mutlular bu uygulamadan ötürü. erkekler onları sikemeyecek ya, çok mutlular. amına kodumun karaktersiz kezbanları! alayınızın amına... koymayayım kalsın. sonra sizin gibi doğuştan örümcek beyinli, erkek düşmanı, frijit kezbanlar doğurursunuz.

gençlik ve spor bakanlığı'na da ne desem boşuna. mini buzdolabıyla gençlerin gönüllerini fethettiniz ama gerçek yüzünüzü de her fırsatta gösteriyorsunuz. ulan iran ya da suudi arabistan olsak da rahat bir nefes alsanız. zaten türk kızları da ezilmeye, hor görülmeye, dördüncü eş olmaya, tecavüz edilmeye dünden razı. o karaktersizleri insan yerine bile koymayın, sikin belalarını.

neyse konumuz haremlik selamlıktı. pek çok ilde erkek yurdu bulmak samanlıkta iğne aramak gibi bir şey. kalacak bir yer bulamayan bir sürü erkek öğrenci ya başkalarına yalvarmak zorunda kalıyor, ya da cemaatlerin eline düşüyor. belki de istenen de bu. kızları-erkekleri birbirinden uzak tut, kızlar bu duruma dünden razı olsun, erkekler isyan etsin ama polis bastırsın, sonra da ''bu erkekler niye yediğimiz tavuğu, su içtiğimiz damacanayı sikiyor''. siker tabii. seni de siker beni de siker. adam 25-30 sene elini sikiyor. kızları ulaşılmaz olarak görüyor. kızlar da ulaşılmaz, zor kız tavırları sergileyince devreleri yanıyor adamın.

neyse. şöyle bitireyim; alayınızın şerefini sikeyim karaktersiz türk kızları! beter olun köpekler!
geç kalınmış ülkemizin hayrına olan bir gelişmedir, hükümetimiz sayesinde dindar sağlıklı yeni nesil gençlik yetişecektir.
kaldığım yurttan erkeklerin aralık veya ocak ayında ayrılacağının kesinleşmesiyle birlikte bir öfke patlamasına yol açmış olan durumdur. türk kızları hariç herkesten özür dilerim. fakat durum sandığınız gibi olmayacak karaktersiz kezbanlar. normalde sizinle bir arada yaşıyorken sizi sikmeyi aklından bile geçirmeyen, sizi arkadaş olarak gören erkekler sizden uzak kalınca çıldıracak. sizin yurdu arkadaşça değil sevişmek için ziyaret edecek. siz bu duruma isyan etmiyorsanız, yıllardır bir arada yaşadığınız ve bir falsosunu görmediğiniz erkeklerin hâlâ sapık olduğunu düşünüyorsanız sizin gök tanrı belanızı versin!
yatak odalarımıza girmedikleri sürece sorun oluşturmayacak durum.*
ülkenin hayrına falan olmayacak bir gelişmedir. ya arkadaş sizin görüp benim gibi zihni körelmiş mahlukatların göremediği ne var da bu karara sevinebiliyorsunuz? dindar sağlıklı yeni nesil yerine din istismarcısı, aklı sikinde bir nesil yetişecektir hükümetiniz sayesinde. ya arkadaş şu uygulamayı yozgat gibi, osmaniye gibi, tokat gibi allahın bile ''aklıma tüküreyim, niye yarattım ki ben buraları'' dediği yerlerde uygulayın ama trakya'ya getirmeyin gözünüzü seveyim. edirne'ye, tekirdağ'a uğramasın bu kahrolasıca uygulama.
bana hele şükür dedirtmiştir... erkek ve kızların aynı ortamda kalması nazarımda hicte fıtri degil malum.
trolleri ya da sözde müslümanları ortaya çıkaran uygulamadır.

- hele şükür diyenler; şiddet ve tecavüz olaylarının sorumlusu sizlersiniz. her erkek benim gibi salak değil ki içgüdülerine ket vurmayı becerebilsin. yediğimiz tavuğu sikiyorlar lan.

- akıl tasımı sikmek isteyenler; çok pişman olacaksınız çok. gerçi rte sizin aldığınız kuş kadar maaşa el koysa ''hamdolsun'' dersiniz.

- ''bir kıza asıldı, reddedildi, kezbana bağlıyür'' diyenler; çok güldüm lan sadfsafdsafasad. yemin ederim en dangalakça argüman buydu. iq'su iki haneli gerzek seni!

- ''her yer böyle ayrılmalı'' diyenler; manyak mısın lan? ya da troll müsün? umarım ikincisi doğrudur.
yanlışlığını her yerde savunduğum ve savunmaya da devam edeceğim uygulamadır.

bu arada kızların keyfi yerinde tabii. erkekler ise şimdiden kalacak yer bulma, gülen cemaati'nin eline düşmeme çabası içerisindeler.

umarım bu saçma karar henüz uygulanmadan ve uygulanmaya başlanan yerlerden kaldırılır...

diyeceğim ama ''nah'' kaldırılır.