bugün

Gelen hastaların %90 küsürünün maddi kaynaklı bunalımda olduğunu bildikleri halde %1 i ne bile bunu söyleyemeyip kas gevşetici ve anti depresan yazıp göderen doktorların görevli olduğu birim yer.
herşireyi dışarı da çıkarmaz bunlar.
evet bu bir ironidir. devletin sikiyoruz bari sakat bırakmayalım deme şeklidir.
devlet hastanesi sıradan basit hastalıkları çözümleyebiliyor. özeller ise paranı alabilmek için mecazi anlamda her türlü numarayı çeviriyor.

adamın guatr var diyorlar. ameliyatta neşterle kesip tekrar kapatıyorlar. para alabilmek için halbuki guatr hastalığı yok.

psikiyatri doktoru sen hastasın dese bile aslında bir hastalığı yok. herif paranı alabilmek için her numarayı deniyor. devlet hastaneside ise senden kurtulmak için ilaç yazıp gönderiyor. yan etkisi olan ilaç yazıyor ilaç seni kötü ediyor birdaha doktora hasta gitmiyor. devlet hastanesi birdaha gelmesin diye kasıtlı kötü tedavi ediyor. hastanede seni bütün gün bekletiyor. eskiden öyleydi şimdi nasıl bilmiyorum.

bence tedavi edemeyen hastane kapatılmalı. malesef adam ölüyor mezarını kapatıyorlar. hastaneyi kapatacaklarına.
asker hastanesinde psikiyatr muayenesi görmeden hakkında kileri geri konuşulmaması gerekendir.
çocukluğunuza inilmeden yapılan muayenedir.
(bkz: ne vereyim abime)
bende bir keresinde gitmistim. muayene esnasında doktorun ilk sordugu soru, "sinirlenince kendini kaybediyor musun, duvarları yumrukluyor musun" falan oldu. daha sonra;
kollarını havaya kaldır - indir, diz çök, agactan elma toplar gibi kollarını yukarı kaldır gibisinden kültür fizik hareketlerini yaptırmak oldu.
sonunda hiçbir seyın yok gidebilirsin demıstı.
odadan dısarı cıktıgımda herhalde dedim adamın icinde ukte kaldı, beden egitimi ogretmeni olmak istiyorudu ama olamayınca kendini devlet hastanesinde kafa doktoru olarak buldu.
Onar dakikalık periyotlarla hasta kabulü vardı (bkz: fatsa devlet hastanesi).
Psikoterapi için yetmiyordu hali ile.
Sağlık alanında daha çok yol katetmemiz lazım.
Grup mülakat benzeri bir yöntemle teşhis konulan klinik.
bugün gittim. sanıyorumki 10-15 dk konuşacağız. neden burdasın dedi sabah kalkmak için nedenim yok. beni mutlu eden bir durum yaşamıyorum. sürekli ağlak haldeyim. uyuyamıyorum. sürekli yeme atakları yaşıyorum dedim. aile ilişkilerini sordu iyi değil dedim. derdini anlatacağın, akıl alacağın arkadaşların var mı diye sordu. akıl danışacak potansiyelde arkadaşım yok sadece erkek arkadaşım var dedim. mutlu oluyor musun onunla, ne kadardır birliktesin diye ekledi. bazen mutluyum ve iki yıldır birlikteyim dedim. bu iki ilacı yazdı. ücretsiz belediyenin psikiyatrı var 153’ten numara alabilirsin dedi bu kadar. 5-7 dk arası sürdü ve kadın yüzüme bile bakmadı. devlet hastanesi şaşırt be.
görsel
en son hangi yıllada mutluydun dedi 2015-16 dedim. kadın 4 yıllık varoluşsal probleme iki dakikada ilaç yazdı bravo.
saçmalıktır, nevet.
Akıl alacağın arkadaşların var mı diye mi sordu?

Nasıl yani bunu soracak zaman mı ayırdı sana?
Verdiği sikik sokuk ilaçlarla düzeleceğinizi sanmaktadır. Senin o boş muhabbetini sokaktaki teyzelerle bile yaparım ben.
Ben de gittim bir kaç ay önce. Asagi yukarı bu tip sorular sordu. Arkadaşın varmi falan demedi tabi. Onun hali benden beterdi sonra dışarda gördüm, pejmürde bir kıyafet, omuzlar düşük, elinde sigara, o kadar mutsuzdu ki senin derdin ne diye sorasım geldi. Sonuçta bana 5 ya da 10 dk. Bir zaman ayırdı ve slektra yazdı. Icmedim. Deli halimle devam.
seni açtıkça açıyor konuşturdukça konuşturuyor sonrasında sanıyorsun ki düzeleceksin. sana tavsiye vereceğine antidepresan veriyor onu da yarımla başla diyor. tam sana ağır gelir dedi. allah razı olsun. zaten o ilaçları da hiçbir zaman almadım.
devlet pisikoloğundan uzak dur yanlış teşhis koyuyorlar

bana kişilik bozukluğu teşhişi koydu manyaklar bende bana kişiliksiz karaktersiz mi demeye çalışıyorsun sen diye kavga çıkardım cingar çikardım bir daha da gitmedim.
5 dk fazla bile konuşmuş. Shdhdjd.
+ arkadaşların var mı?

- hayır.

+ sevişiyor musun?

- hayır.

+ en son ne zaman orgazm oldun?

- hiç.

+ sana antidepresan mix yapsam senden hayır gelmez. seviş, 21 gün sonra tekrar görüşelim.

- teşekkürler, iyi günler.
Yani konuşmak birazda psikologların işi ama psikiyatrlarda bunu biraz yapmalı ama onlar direk ilaç yazıp göndermeyi tercih ediyorlar.
içeri girerken baktın mı elindeki barkod kağıdında kaçıncı hastasın? saat kaçta girdin saat 5 e kadar o sayı kaç olacak? ve bu doktorun inisiyatifinde değil. şimdi doktora saydıracağına onu o sistemde çalışmaya mecbur eden kişi ve kurumlara saydır tabii onu düşünecek kadar kafan çalışıyorsa.
Düşünüyorum da aşılması zor şeyler yaşadım. Hala kendimi sorguluyor ve kötü hissettiğim oluyor. Kimseye de anlatabileceğim şeyler değil. 10 dakikalık vakitte nasıl tanımadığım birine anlatabilirim ki.