bugün

rüşvet ya da dayak olmadan çalışamayan tembel-yiyici memurdur.
Linç var dediler geldik.

Doktor lincinde gelinen son nokta.

Perifere doğru yayılım başlamıştır. Sırada toplum sağlığı merkezindekiler, aile hekimleri var sanırım.

Branşları boş geçmeyelim bugün tek tek ele alalım.

Tanım;devlet hastanesinde görev yapan sağlık konusunda halka hizmet veren devlet memuru olan hekim.
Yokluklarinda hasta yakınlarının stres atacak bir neden bulamatacakları. Olmazsa olmaz denilen yüksek ücretli çalışanlardır. (bkz: Haydar DÜMEN)
Memurdur efendim. Yaptığı iş karşılığında devletten karşılığını alır. Hastalara iyi baktığını söyleyemem.
Saat 17.00'a kadar mafyadır.
hayatında en büyük hastalığı grip nezle olanların rahatça bok attıkları kişidir ki, ben bu kişileri onkoloji polikliğinde kendisi ya da bir yakını kanser olup geldiklerinde görünce şunu demek geliyor içimden.. " ne oldu süt dökmüş kediye döndün, dövüyordun, sövüyordun..?"
--oç: ama doktoy abi! yok mu bi çaresi ??

--ben: merak etme. senin gibi o.ç değilim elimizden gelen neyse onu yapacağız gerisi takdir..
Tip 3310 havalar iphone6S dedirten vaka.
Genelde hastalara tepeden bakan, ilgilenmek istemeyen, üslubunu bilmeyen ve maalesef hastalardan dayak yiyen sonra tvye çıkıp mağdur olduklarını dile getiren bir de son zamanlarda iki de bir grev yapan kişilerdir.
fakat istisnaları da varmış. Bugün gittiğim doktor 'hoş geldin hbbe geçmiş olsun' deyince şaşkınlıktan bir an öyle baktım. Şaşırdım tabi, normalde içeri girince hastalar selam verir onlar umursamaz, bu işin raconu böyle yani shdheajd ama bu genç ve de yakışıklı doktor kafamdaki genellemeyi yerle bir etti. Kendisine maş diyorum ve başarılarının devamını diliyorum. Darısı tüm doktorların başına.