bugün

ozellikle universitede rahatlikla yapabilceginiz keyfiyet-ul tahakkuk.Kendim de bu gibi eylemlerde bulunuyorum.Mantıklı açıklamasi psikologlar ve sosyologlar tarafinda arastirilmaktadir hala.
hocalarin genellikle dersi anlatamadigi ya da birebir kitabi tahtaya gecirmeleri sonucu hocayi protesto etmek icin uygulanabilecek bir yontemdir.
dersten atılmanın kıvrılmış hali olarak kullanılan şey.
-ahmet ne yapıyosun oğlum?(ahmet derste kötü şeyler yaparken yakalanır)*
+hiç hocam!!
-çık dışarı çık, gözüm görmesin.

bahçe kapısında yaklaşır, yoldan geçen arabaları saymaya başlar ama yaklaşan sevdiceği elif i görünce kaçta kaldığını unutur.*
-ders yokmu ahmet ne yapıyorsun burda?
+var da ben girmedim ya sensiz çekilmiyor.
-çekilmiyo mu?
+çekilmiyo!
-çekilmiyo mu??
+çekilmiyo!!
-çekilmiyo mu???
+çekiliyor!
-yalan söylüyorsun..
(bkz: dersten kalmayı göze almak)
olmadık bahaneler üreterek kendine tamam bugün derse girmemeleyim dediğin durum...
ew-okul mesafesi yaklasık 2 saat olan bir insanın tek dayanagı..
ilk yapıldığında muhtemelen çok önemli bir sebebi vardır. insanın içinde bir burukluk bir eziklik hissetmesine neden olan eylemdir(yine ilk seferinde).olayda kaşarlandıkça tost içindeki kaşar kıvamına gelinir.ottan boktan bahanelerle girilmez derslere.
aradan okula gidilince arkadaşların sizi görüp şok olmasına, "ne o sınav mı var?" demesine neden olan eylem
ders anlatma ozurlu hocalarin sebep oldugu eylemdir. 25 saat uyuyup ta derse girsen yine uykunu getirecek hocalar da bayaa etkilidir. ama asil eglenceli olani lise yillarinda yapilanidir. hele bir de tavla oynayabilecek kadar rahat mekan bulundugunda okulda, aliskanlik haline gelir. ta ki derse girmek ayri bir his yaratana kadar bunyede...
yıl sonunda notların size girmesi akabinde de babanızın size girmesi ile sonuçlanabilir

(bkz: girdi çıktı)
özgür iradeyi temsil eden tercihtir. *
üniversitede pek çok kez yapılan ama kendi adıma konuşuyorum pek haz vermeyen durumdur.hoca farkında değildir,hatta sınıfta böyle biri olduğunu bile bilmiyordur belki de,işte bu yüzden pek bir keyifsiz.
sözlükte takılmak ile anlamdaş.
Derse girmemekten duyulan pişmanlıkla derse girmenin verdiği pişmanlık seviyeleri aynıdır. Önemli olan seçimdir.
Uuu en sevdigim alirim bi dal dedigimdir. Boyle boyle kredi eksigiyle mezun olamayacagimdir ayni zamanda.