1. 1.
  galata koprusunun altinda bogaz tarafina bakan, karakoyden gelirken birinci mekan. nargile, tavla, bira, patates aktivitelerinin pek guzel harmanlandigi, guzel bogazi seyrederken dusuncelere dalinip, hayallerde kulac atilabilecek yer. bir de turkce pop calmasalar mutemadiyen. ama bazi geceler canli muzik oluyor, tadindan yenmiyor.
  3 ... laz pacino
 2. 2.
  başkent anlamına gelir. osmanlı imparatorluğu nda istanbul.
  4 ... suzergecer
 3. 3.
  (bkz: saadet sehri)
  2 ... karpuzkabugu
 4. 4.
  'mutluluk kapısı' anlamına gelir.
  5 -1 ... bilgistan
 5. 5.
  (bkz: istanbul un eski adlari)
  ... der ve uzaklasir genc adam
 6. 6.
  galata koprusunun altındaki en sağlam mekanlardan. biranızı yudumlarken * oltalarda çırpınan balıkları, boğazı seyredebileceğiniz patatesi güzel canlı müzik çalan geceleri apayrı güzel ekonomik güzel mekan..
  1 -1 ... tespit canavari
 7. 7.
  devamlı müşterileri dışında yolu buraya düşmüş olanları birebir kazıklamaya çalışan, canlı müzik konusunda ise oldukça iyi olan mekan.
  ... mendoza
 8. 8.
  yer olarak galata köprüsünün altında ve cumartesi geceleri harika olduğunu belirtmek istediğim süper bir mekan. gitar eşliğinde şahane canlı müzik yapıyorlar. solisti süper bir sese sahip aynı şekilde gitar çalanlarda süper ötesi. fiyatlar uygun, eğlence dorukta. gidilmesi gereken ve bağımlılık yapan mekandır efendim.
  ... selist
 9. 9.
  mutluluk şehri anlamına gelir. osmanlı zamanındaki istanbul'un adıdır.
  ... avenger
 10. 10.
  osmanlı'nın son zamanlarında istanbul'a verilen ad. çoğu osmanlı kaynağında istanbul'dan bu isimle söz edilir. farsça ve arapça iki kelimenin birleşmesinden oluşur. doğru yazılımı der-i saadet'dir. mutluluk kapısı anlamına gelir.
  --
  istanbul'un en güzel ismidir bence.
  1 ... siyahgiyenadam