bugün

Aslı olmayan bir iddia.
Evet deniz gezmiş filistinde de gezmiştir ama birileri için savaşmamıştır, zira oradaki el fetih adlı terör kamplarında silah eğitimi veriliyor ve bomba yapımı öğretiliyordu..
Aynı filistin, zamanında beka vadisinde de pkk kampları kurdurdu ve silahlı eğitim verdi.
hangi sosyalist,marksist israil'i desteklemiş merak konusudur.

erbakan'ın mücahit'i senın ataların 6. filoyu kıble yapıp namaz kılmıştı ,bilmezsin sen henüz yoktun ortalıkta.

allah belanı versin.
Kaç gündür solcular komunistler de illa filistini desteklemek zorundaymış gibi özellikle de komunistim diyen biri yazıp duruyor.

Serde odtülü eski dev-gençliyim, sscb henüz dağılmamıştı. Deniz gezmiş'in mezarını da ziyaret etmiş biriyim.

ideolojik bir paradokstur şovenist cihatçı haması desteklemek!!!
Deniz gezmiş zamanında el fetih, fkö vs vardı. Devrimci unsurlardı. Gittiler eğitim için... Şimdi hamas'tan bahsediyorsun ki hamas filistinin diğer güçleriyle birlesmeyi reddetmiş bir yapıdır.

Haa israil iyi bir bok mudur?! Hayır.
iki tarafın da savunulacak bir tarafı yoktur bir komunist için!
Hele de iki taraf da çor çocuk kadın kız demeden öldürüp tecavüz edip katliam yapıyorken. Neyini savuniim aq?!
O zaman da sağcılar israil'i destekleri. Türk solcuları Filistin'de eğitim alırdı.dinciler ABD ve israili desteklerdi.
cart curt edip kafa ağrıtmayın.

cahil cahil konuşmayın.

gazze toprakları , filistin'in tüm bütünlüğü israil terörist devleti tarafından işgal edilmiştir ,fiilen işgal vardır.
halkların kendi kaderini kendi tayin etme hakkı ihlal edilmiş, emperyalizmin desteğinde israil filistin'de işgalci olarak bulunmaktadır.

işgale her türlü silahla direnmek meşrudur.

yarın 1918 istanbul işgaline silahla bombayla direnen kemalistleri de terörist ilan edersiniz ,tarih kitaplarında.
mustafa kemal'e payitahta isyan bayrağı açtı diye hain yaftası vuran iskilipli atıf'ın yanında yer alırsınız.

(yakın örnekler bunlar)

yok ben solcuydum yok şuydum buydum, eski camlar bardak oldu.
bugün dev-genç mirasına , mahirlere,hüseyinlere sahip çıkan marksist devrimci misin ,masala gerek yok...
ben 49 yıldır marksist'im stalin'in ,mahirlerin geleneğini savunuyorum ölene kadarda savunacağım.

ben üsküdarlıyım ,mahir'in deniz'in semti (ilçe demiyorum semt) ,zülfikar uralçinlerin ,çetin yücellerin mücadele bayraklarını yükselttiği yer.

kardeşi bora'yı görsem suratına bakmam selam vermem.

dün devrimci idik bugün aynı.

dün denizler filistin halkının yanında idi,israil işgal konumunda idi bugün de aynı biz yine filistin tarafındayız.

beğenmeyen amerikan-israil safı orada ,buyursun gitsin.
yapmayın lan böyle şeyler bizim tatlı su solcişleri error veriyor sonra.
Deniz gezmiş filistinde gezmemiş adamin fedai kartı var.ama mesele deniz abimiz elfetih saflarında takılmış hamas ozman yoktu galiba ama olsaydi kesinlikle deniz gezmşin işi olmayacağı örgüt bunu ayırt etmek lazım.hamasi bizim cübbo tipler destekler.
Ooo...
Desteğe gidin o zaman aq tutan mı var?

Benim savaşım değil!
ideolojik olarak da her emperyalist devlete karşı savaşıyorum diyene de destek verin o zaman.

Evett... Allahu akbar diye bağıracaktı di mi zaten denizler şimdi savaşacak olsa?!

Karikatür olur anca bu resimden.
dev-yol'un kurucusu bülent uluer , deniz gezmiş ve arkadaşlarının ve o dönem ki devrimcilerin filistin meselesi ile bağlantsını bir ropörtajında açıkça ifade ediyor.
türkiye'den giden hiç bir devrimcinin her hangi bir savaşa katılmadığını ve çatışmaya girmediğini, sadece kamplarda eğitim aldığını belirtiyor! arayan bulur...

orantısız zulüm ve baskıya karşı çıkmak insani anlamda bir bakış açısı ile netlik kazanır.
kaldı ki, sol baskıya ve zulme karşı direnişin doğru olduğunu savunur-ki doğru olan budur.
ve sağ'da, zulmün tarafında yer almaz ve ''mazlumun dini sorulmaz'' ölçüsü ile hareket etmesi inancının gereğidir.
normal şartlar da bu böyledir. ama şartlar malesef artık normal değildir!

ateistler, dinsizler, hatta israilde yahudiler bile zulme rıza göstermezken ve karşı çıkarken, sözde kendini müslüman adleden beyni iğdiş edilmiş ve her sike politik pencereden bakan ahmak yavşak da kalkar şartlar ve güçler eşit-miş gibi israil tarafını tuttuğu yetmezmiş gibi ölen müslüman kardeşinin ölümüne sevinir.
toprağın altında türkü türklük, arabı araplık kurtarmayacak, haberi yok ahmağın.
israil'de israil komünist partisi başta olmak üzere demokrat partiler ,sosyalistler, liberal israilliler ,işgali sürekli kınıyorlar.
likud ve dinciveaşırı sağ partiler ( şeriatçı ve seküler sağcılar) haricinde işgali savunan yok. likud içinde bile muhalefet var.

şu an ölümlerin olması nedeni ile protesto yapılmıyor.

bu oran %50'in üstünde açın okuyun, haberlerde bile çıktı.

bırakın şu an gazze'ye bakın.

insan olan üzülüyor, insan olmayanlar seviniyor.
sen savaş o zaman. ablam da savaş olmasını istemiyor. bana niye tokat gibi insin? savaşı ve terörü lanetliyoruz! siz savaşırsanız israilliler de savaşır. türklerle alakası olmayan bir savaş.
https://www.google.com/am...dev-genc-li-bulent-176174

Bülent uluerin neden vurulduğunu filan sezai sarioğluna anlatmadiği söyleşiden bahsediyor arkadaş.orda savaşmadiğiğindan bahsediyor doğru ama bu yazidada böyle diyor.
https://vm.tiktok.com/ZMjx28BeH/

Aha (bkz: fatih altaylı) ve dedikleri.
kim ne der, nasıl anlar, nasıl yorumlar bilmem ama deniz gezmiş filistin için savaşmadı.
deniz gezmiş mazlumlar için zalimliğe karşı savaştı. mezalime uğrayan arap kürt türk müslüman ateist yahudi hristiyan sağcı solcu vs olduğu için değil de mezalimliği yapan zalimlere karşı savaştı.
deniz gezmiş şu an yaşasaydı kafa kesen, masum insanların üzerine bombalar roketler atan, yoldan geçen içinde anne baba çocukları olan sivil aracı tarayan, müzik festivalini basıp din dil ırk gözetmeden sivilleri katleden insanlık düşmanı terörist hamas safında savaşmazdı.
deniz gezmiş'i kendini gibi ahlaksız etik değerleri olmayan, insan olma erdeminden bi'haber cahil sürüsünden biri mi sanıyorsunuz?
üstelik deniz gezmiş'in yan yana savaştığı fkö ile hamas bir mi?
deniz geçmiş ve bilimum komünük teröristler filistinde eğitim almışlardır. filistinde bir ermeni ve pkk sevgisi vardır. Daha doğrusu filistin diye bir şey yok israil var.
Ak trolleri ciddiye alıp ciddi ciddi açıklama yapanlar var.

Lan olm bunlar trol. Ücretini or.spuya verir gibi önden veriyorsun. Sonra işini görüyorsun.
Filistine gitmiştir ama savaşma denebilecek ne yapmıştır ben hiç duymadım.
Solcu müslümanlarla sağcı hristiyanarın oluğu dönemler.
Tüm dinciler, abd nin uzaktan kumandalı robotudur. Abd askerine duacı olan sen değil misin ?
israil devleti Arap ülkelerine savaş açmış, Filistin'i
kuşatmıştı.
Emperyaller şimdi de olduğu gibi o zaman da israil'in arkasındaydı.

Dünya'da sosyalistler hariç kimsenin sesi çıkmıyordu.. Türkiye'deki devrimci gençler de buna kayıtsız kalmadı. Hemen toplandılar, ortak bir bildiri yayınladılar.
"Bu savaş, yoksul Arap ülkelerinin saldırgan israil'e karşı yaptığı bağımsızlık savaşıdır. Bu savaşın kısa zamanda barışa ulaşması, haklıların saldırganlar karşısında haklarını elde etmesine bağlıdır. Bu savaşın uzaması, Ortadoğu ülkelerinin değil, petrol sömürüsünü sürdürmek isteyen ve iki tarafa da silah satan emperyalistlerin yararınadır. Bu nedenle Türkiye'deki üs ve tesisler, Arap ülkelerine karşı
kullanılmamalıdır."

Devrimci gençler bununla da kalmadı.
Akın akın Filistin halkının yardımına koştular.
El Fetih saflarında işgalci israil ordusuna karşı savaştılar. Gidenler Türkiye işçi Partisi üyeleriydi.
18-19 yaşında gençler Arap ulusunun bağımsızlığı için can verdiler.
Mustafa Çelik, Abdülkadir Yaşargün ve niceleri.
Filistin topraklarında israil askerinin kurşunuyla öldüler.

iki yıl sonrası. 1969'du.
Yine yaz ayları.
Türkiye'den Filistin'e akın sürüyordu.
Devletin yanındaki sağcı müslüman kesim israil zulmune sesini çıkarmazken, solcular ezilen Araplar'ın yanındaydı. Deniz Gezmiş, Erim Süerkan, Fadil Hasan, Cihan Alptekin, Ömer Erim, Kuydul Turan, Yusuf Küpeli gibi onlarca genç Amman'da Filistin Demokratik Halk Kurtuluş Cephesi'ne katıldılar.
Onların ardından Hüseyin inan ve Yusuf Aslan gibi 3 bine yakın genç soluğu Filistin'de aldı.
Çoğu eğitimden sonra kaldı, savaştı.
Bazıları öldü, bazıları yaralandı, bazıları esir düştü. Faik Bulut esir düşenlerden biriydi.
Sekiz yıla yakın israil zindanlarında yattı.
Onun şu sözleri hiç unutulmadı.
"Bizler Filistin halkı için savaşırken, müslüman çevreler bize terörist diyordu.. Hamas kurulana kadar Filistin umurlarında bile değildi."
görsel
yalandır. deniz gezmiş el fetih terör kampında eğitim almıştır. bu terör kamplarında asala teröristleri de yetiştiriliyordu. solcuların salakça mitlerinden biridir bu. dinciler gibi mitlerine sarılmaya epey meraklıdırlar.
magic-got-to denilen ırkçı -türkçü -kemaliz cahil .

elinin altında internet var ,aç bak ,ama maksat bok atmak.
marksist -leninist ve maocu 68 hareketinin öncülleri veya 68 hareketi ,tarihinden de belli olduğu üzere 1968-70 yılarında filistin topraklarında filistin ve arap haelkının yanında oldular.
doğu perinçek'in lideri olduğu maocu aydınlık örgütü taraftarlarından da epey militan filistin'de idi. net'te vardır ,özel olarak yazıyorum aydınlık şehitte verdi.

asala kuruluşu 1975 yılları, el-fetih değil ,marksist fhkc desteği ile kuruldu. fhkc yönetiminin hristiyan kökenli olması destek sebebi olabilir.
fhkc şu an hamas ile birlikte israil'e karşı savaşıyor. (aklımda kalan çok eski bilgi ile yazdım)

NOT; ASALA FRANSA VE ABD ERMENi DiYASPORASI DESTEĞi ALMIŞTIR. ERMENiSTAN'IN DESTEK VERDiĞiNi DÜŞÜNMÜYORUM.
ASALA'NIN (BAZI) EYLEMLERiNiN iSTiHBARATI DA BU YÖNDE ZATEN..

BOK AT iZi KALSIN,BUNA MÜSAADE ETMEM.

AYRICA SOSYALiSTLER TOP YEKUN FiLiSTiN NHALKININ YANINDADIR BUGÜN.
vay aktrolle bak sen ya (!)