bugün

metalcore ile death metal öğelerinin birleşmesinden oluşan müzik türüdür.
The Absence
The Acacia Strain
All Shall Perish
Animosity
Beneath the Sky
Bring Me The Horizon
Burning Skies
Crimson falls
Despised Icon
From a Second Story Window
Glass Casket
Heaven Shall Burn
I Killed The Prom Queen
Ion Dissonance
Job for a Cowboy
My Bitter End
Suicide Silence
The Black Dahlia Murder
The Faceless
The Red Chord
Thine Eyes Bleed
Through the Eyes of the Dead
Underneath The Gun
Underoath (first album)
Winds of Plague
Winter Solstice
With Blood Comes Cleansing
With Passion *
en kalitelisini whitechapel ve all shall perish gruplarının icra ettiği güzelim genre.
en gaz death metal türüdür...
kafa göz kırmaya birebirdir
bana hala hiç çekici gelmeyen müzik türüdür. en iyisi bile bana metali brutal'den ibaret sanan liselilerin kuru gürültüsü gibi geliyor.

var mı death gibisi?

ek: liseli metali dememin sebebi, müzik grubu kuran yeni ağır grupların ekipmanları kalitesiz olur fakat kendi müzikaliteleri de vasat altıdır, buna rağmen vokal alabildiğine böğürür ya hani.. leşten öte tatsız tuzsuz sadece yorucu konserler olur.
ondan yola çıktım.
liselilerin kuru gürültüsü gibi bir tabirde bulunulmuş, yapmaktan zevk aldığım ve bildiğim kadarıyla son 7 senedir liseli olmadığım, yapmaya devam edeceğim müzik türü.

(bkz: genç thrashciler rahatsız)
Bildiğiniz üzere zombiler hayatımızın her yerinde. Artık şarkıda söylüyorlar. http://www.youtube.com/watch?v=tiqlT8iXEcc
(bkz: baş siken müzikler)
genelde emo-punk türünde insanların yaptığı brutali metalcore dan daha yoğun olduğu tür.
black dahlia murder deathcore grubu değildir ayrıca.

suicide silence deathcore un bildiğim en iyi grubudur. oldukça serttir, iyidir, tavsiye edilir.
slaves to substance ve you only live once adlı klipleri mükemmeldir.
Metalcore'un death metal ile sentezleyerek oluşmuş müzik türü. Extreme bir tarzdır.
Bir thrash/heavy türevleri dinleyicisinin oturup bir albümü bitiremeyeceği müzik türü. Çünkü şarkılar hep kendini tekrar eder niteliktedir pek farklılık görülmez. Genelde tek düze gitarlar twin pedallar ön plandadır. Vokalistlere çok iş düşmektedir farklılık olması açısından. Yoksa başarılı bir grup olarak adını yazdıramaz.

Carnifex bu tarzda önerebileceğim bir grup.
Her turlu akari olan ayni zamanda kendi grubumla yaptigim muzik tarzlarinin basinda gelir. vokal ve gitar ayni anda zor oluyor ama basarinca tadindan yenmiyor Dedigim muzik tarzi.
öldürene kadar sikmek olabilir.
death metalin hızı ve sertliğiyle, metalcore'un yoldan çıkmış riffleri, melodik yapısı ve değişkenliğini birarada dinlemek isteyen kitlenin tercih ettiği alt-tür.
17 entry boyunca Ankara'da bu müziği olabilecek en gaz haliyle yapan Self Torture'dan bahsedilmemiş olması manidardır.
bring me the horizon grubu ile tanıdığım müzik tarzı.
böyle kafa sallamalı müzikler falan.
bu başlık da komple gitarist, uzun saçlı yazarlarla dolu galiba, ben kaçar neşet ertaş dinlemeye. *
all shall perish dinlemeye başlayarak yatay geçiş yapabileceğiniz bir genre. kuzeni metalcore'dur ayrıca.