bugün

entry'ler (71)

kaderine terketmek

kederine terk etmektir diğer bir nevi.

benim adım gültepe

5.bölümde hakkın rahmetine kavuşmuş, yayından kaldırılmıştır.

ak parti ile özgürlüğün hayatımıza girmesi

Özgürlüğü küfretmekten ibaret sanan kişi söylemidir.

fikri ışık

Türk siyasetinin yükselen burcu.

russell edward brand

Get Him To The Greek filmindeki oyunculuğu görülmeye değerdir.

kanada kültür merkezi

Dil eğitiminin nasıl verilmesi gerektiğini bilmeyen, daha doğrusu eğitimin ne olduğunu bilmeyen kuruluş. Tabi bunun bilinmesi için, zahmet edip, kurs faaliyeti yürütebilmek adına Milli eğitim bakanlığından izin alınması gerekir. Ha bunu alınca öğrenirler mi? çok tartışılır.

pissuvar

türkçemize fransizcadan pisuvar şeklinde devrilmiş çiş giderinin belirli bir zümre tarafından türkçeleştirilmiş halidir. Koca koca bir şirketin tuvaletinde a4 kağıdına yazılı uyarıda bile bu devrilmişin devrilmiş halinin yer aldığı görülmüştür.

ahmet türk

son açıklamalarında sine-i millet'e dönmekten bahsetmiş ama her zaman ki gibi sine-i terör'e dönmüş şahsiyet.

abd vizesi

mülakat sırasında tam olan evraklarımdan bir tanesinin bile istenmediği hatta "neden gidiyorsun" "nerede kalacaksın" gibi standart sorulara maruz kalmadan tazesinden aldığım şey.

diyarbakırspor taraftarı

eli taş tutan veya eline taş tutturulan, aşina olduğu biber gazıyla kafayı bulan ve bundan büyük zevk alan insanların çokça varolduğu taraftar topluluğu.

show tv ana haber

ülke ve dünya gündeminde neler yaşanıyor diye açtığınızda disneyland tanıtımlarıyla ve yazlık yörelerimizde ki animasyon şovlarıyla karşılaşabileceğiniz alternatif(!) haber programı.

torpilli olmak

hesaplama yaparken 1000 yazacağına 10 milyon yazan;
"-ay ben doğru yazıyorum bilgisayar sapıtıyooo" diyen ve akabinde,

"-allah aşkına söyler misin 1000 de kaç tane sıfır var" sorusu üzerine,

"-e altı tane vaaar" cevabını vermiş olan salak bir hatunun ve benzerlerinin sahip olduğu bir özelliktir.

korkuyorum anne

sıcak, özgün bir reha erdem şaheseridir.

erkeklerin hepsi öküz diyen kadın

gerçek bir öküzle ilişki kurduktan sonra öküzler için nasıl bir genelleme yapacağı merak edilesi kadındır.

ayrıldıktan sonra beddua eden sevgili

(bkz: eski sevgiliye beddua etmek)

zaman makinesi bulununca yapılacaklar

tüm insanlığın kullanabileceği yeni nesil bir vibratör yarattığı için muciti tebrik etmek.

2010 dünya basketbol şampiyonası

olimpiyat düzenlemek için yıllardır büyük çaba veriyor gibi görünen güzel ülkemin becereksiz yöneticileri yüzünden tarihinin en rezil organizasyonu olarak anılacak basketbol şampiyonası.

limitsiz tarifeler

gsm firmalarının, ileride yoğun radyasyona maruz kalmaları nedeniyle mutanta dönüşmesi muhtemel insanların yaşadığı bir toplum olmamıza sebep olacak hizmetleridir.

limitsiz tarifeye geçmeden önce 20 tl'lik fatura geldi diye isyan eden mutant öncesi varlıkların bu tarifelere geçişi ile birlikte önlenemez konuşma süresi artık sıkça görülen bir hadise haline gelmiştir.

tamam çok konuşursun, senin için hesaplı oluyor...falan filan... ama radyasyon bu. şakaya gelmez, götürür adamı.

pervin buldan

(bkz: dtpli milletvekilleri)

29 mart seçimlerinde kürdistan sınırını çizdik

apaçık bir terörist beyanıdır.