bugün

yazıyı az çok okudum daha önce biri zaten sözlüğe atmıştı kendimce yorum getirmiştim. sike sürülecek aklı olmayan ve evrim teorisiyle kendi çağ dışı dinini uydurma aczine kapılıp gene aynı refleksi gösterip suçu materyalistlere atan biri yazıyı yazan. kim yazdı önemli değil yeni islamistlerde özellikle ben kuran müslümanıyım diyen yeni tiplerde dini bilimle uygun hale getirme girişimi var ve bunlar ayet bükeceğim diye kendi gelenekçi yorumlarıyla da çelişiyor. bu da önemli değil.

materayalistler darwin i kullandı mI? ya da darwin in teorisi neden teistleri bu kadar gerip ateistleri germiyor?

öncelikle darwin bize çok güzel bir açıklama vermiştir. materyalizmin anlayışı zaten doğaüstü bir güce başvurmadan doğanın kendi içinde bu işleyen mekanizmayı açıklamaktır. evrim fikri önceden de var tamam her şey değişiyor falan filan ama bu nasıl oluyor?
çünkü akılsız bir doğa nasıl akıllı seçim yapar ki? o bildiğin mal, hiçbir aklı olmayan bir şey. bu yüzden bu uhrevi safsatacılar doğaüstü güçlere başvurup açıklama getirir. yani gidip doğanın bu işleyişini bir akıllı tasarımcıya yorar.

peki bu sike sürülecek aklı olmayanlar doğru mu söylüyor? gerçekten materyalistler darwin in fikirlerini alıp materyalist bir temele mi indirdi?
tabi ki hayır, darwin gidip doğaya bakıp abi bunlar zaten tesadüf yaaa demiyor, bu mekanizmanın olasılık temelli olduğunu söylüyor ve doğal seçilimle karmaşıklığın elenerek nasıl bu türlerin çeşitlenmesini açıklıyor.
yani darwin gidip allah böyle istedi, yok rabi isa böyle yaptı, aslında bunlar hep uhrevi, arkasında mistik bir güç var değip de materyalistler onu alıp böyle açıklamıyor.

darwin zaten bu mekanizmayı hiçbir uhrevi safsataya başvurmadan insan mantığına uygun şekilde açıklayıp akıllı bir tasarımcıya gerek duymadığı için materyalist bir açıklama yapıyor.

adem palavrasına gelince böyle bir şey zaten yok. yani ilk insan diye bir şey yok katolik kilisesi bunun mantığını anlamış olacak ki adem değil ademler demeye başladı, bu modern islamcılar ya da bize kuran yeterciler diyelim şimdi evrimi dinine yamamaya çalışacak ya, ha bunu nasıl yapsam da olsa diye yırtınıyor.
yok darwin maymundan geldik dememiş de ateistler böyle demiş, ulan ateistler zaten maymundan gelmediğimizi açıklamaya çalışıyor senin teist arkadaşların şempanzeye bakıp yaaa madem o da maymunda geldi neden şimdi bana benzemiyor veya ne zaman benzeyecek diyor.

yani darwin i yanlış anlayıp kendi çağ dışı dininize uygulamak için takla atan sizlersiniz. adam gayet açık şekilde söylüyor zaten.
neyse siz onu bunu geçin de, adem maymun muydu onu tartışın bence.
Darwin reisten geliyor (bkz: kandırıldık)
Darvin kim ya? Adamda bilim adamlık vasfı yok bi kere. Üstelik yol yabcaa yere gitmiş maymunlara muz vermiş. Maymuna muz verenden memlekete hayır gelir mi?

Edit: Hayvanat bahçesini batırmış ayrıca...
evrim gün geçtikçe bir önceki sürümünü yalanladığı çıkış noktasıyla alakası olmayan bir bilim yalanıdır. asla ama asla ispat edilmemiştir. yarın bi başka hususta teori çıksa ona inanacaklar yani kaygan bir inanca iman(!) var ortada.