1. 1.
  ermeni asıllı galatasaray lisesi ve lse mezunu mit ekonomi profesörüdür. john bates clark medal sahibidir ve büyük ihtimalle 10-15 yıl sonra nobel kazanacaktır. yazdığı makalelerin hızına yetişilememesi en büyük özelliklerinden biridir.
  1 ... sylviaplathh
 2. 2.
  dunyanın en iyi 1000 ekonomisti arasında 7. olan ermeni asıllı türk ekonomi profesörü, halen mit'de öğretim üyesidir ve genellikle büyüme ve kalkınma ekonomisi üzerine makale ve kitapları olmakla beraber yazdığı makalelerin hızına yetişilmemektedir, türkçeye çevrilmiş kitabı olmamakla beraber economic origins of dictatorship and democracy adlı kitabı en bilinen eserlerindendir.

  unutmadan editi: en fazla 5 yıla kadar nobel ekonomi ödülü sahibidir, buraya yaziyorum, yazdim.
  3 -1 ... wad ar yu tolking ebat yu
 3. 3.
  james robinson ile birlikte "why nations fail"* adında bir kitap yazan mit ekonomi profesörü.

  kitabının kalkınma kavramının son 500 senesini incelediği söyleniyor.

  hakkında biraz daha bilgi için: http://www.radioopensourc...mp;#8221;+Politics+and+Us

  edit: hala nobel almadı mı? merak etmeyin bu üretkenlikle sonunda alacak.
  1 ... basketbol asigi
 4. 4.
  new york times'daki ekonomik gelişimin türkiye'de demokrasiyi doğrudan sunmadığı ile ilgili güzel bir yazı yazmış. bu yüzden taksim'deki direnişin önemi türkiye'deki demokrasinin gelişimi açısından önemlidir. belki de bu eylemler rte'nin dur durak bilmeyen otoriterleşmesine ve başkanlık hayaline dur diyebiliriz.

  http://www.nytimes.com/20...&_r=0&ref=opinion
  1 ... basketbol asigi
 5. 5.
  2013 yılı T.C. Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü'nün, klasik büyüme ve kalkınma teori ve modellerine farklı bir perspektifle yaklaşımı nedeniyle Sosyal Bilimler dalında ödül almıştır.
  3 ... recruit
 6. 6.
  d. 3 Eylül 1967, istanbul), Türk-Amerikalı ekonomisttir.[1] Daron Acemoğlu, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nde (MIT) iktisat Profesörüdür. IDEAS/RePEc araştırma veri tabanına göre, "Dünya'daki En Çok Alıntı Yapılan ilk 10 Ekonomist" arasındadır.

  https://tr.wikipedia.org/wiki/Daron_Acemo%C4%9Flu
  1 ... hasmet ibriktaroglu
 7. 7.
  sıra sende pikachu.

  (bkz: orhan pamuk)

  (bkz: aziz sancar)
  1 ... husu
 8. 8.
  eeeefsane ötesi bir adam bu. bütün herkesin bu adamı okuması, süzgecinden geçirmesi ve gerçekleri görmesi lazım. sikik sikik millete ekonomi iyi/kötü tartışması yapacağınıza biraz şu adamı okuyun aq.
  3 ... luyoqe
 9. 9.
  (bkz: mağara soğuk muydu kardeş)
  ... sozleriyle alkis alan yazar
 10. 10.
  Kalkınma temelinde merkezi ve adil bi otoriteyi kabul eden girişimci güruh ve kapsaayıcı bi ekonomi modeli olmasını ifade eder. Başlangıçta bunları yaratacak olan ise tarihin olumsal yönü ile birlikte gelişecek demokratik kurumlardır der..

  Örneğin kadınları dışlamamalısın, kürtleri dışlamamalısın, hukukun üstünlüğünü sağlamalısın, ama içini boşaltmadan, fikirlerin özgürce üretileceği ortamı yaratacak kurumlar şart der.
  2 ... ortak oyku