bugün

sevgilisi olmamış birini bulmak zordur mecbur sevgilisi olmuşla evleneceğiz.
Herkesin başına gelecek olan.
seviyorsan düşünmezsin bile.

kalp laftan anlamaz.
Haklı bir istektir ama başlığı hortlatan hiç sevgilisi olmamış değil hiç aşık olmamış bir erkek istiyor.

Ben bunu imkansız olarak görüyorum kusura bakmayın.
herkesin başına gelmiş ya da gelecek hadisedir.
vergisi yüksek,akabelileri zengin etmeyelim diye sıfır araba almamak gibidir.
20 yasına gelmiş ama hiç sevgilisi olmayan bir kızı ayiplayan sosyal baskılar var oldukça, evlenmek icin hiç sevgilisi olmayan bir kız bulamayacaksınız.
Etme bulma dünyası.
--spoiler--
evliliğin her evresinde isterse 40 yıllık evli olsunlar yine de ufak pürüzler çıkabilir tarafların geçmişinden ötürü.
--spoiler--

Yahu arkadaş bu nasıl bir sığ düşünce? Flört dönemi işte bu yüzden önemli diye bas bas bağırıyoruz. Flört döneminde salak salak mesajlar atıp, sinemaya gitmek yerine daha iyi değerlendirilemediği için ilişkiler bu hale geliyor. Flört dönemi denen şeyde iki taraf da geçmişini ve yaşadıklarını anlatır, o orada biter. Çünkü arkadaşken konuşulur böyle şeyler, sevgiliyken değil. Sevgiliyken geçmiş anlatılmaz birbirine, en olgun insanlar bile rahatsız olur. Bunları flört döneminde konuşacaksın ki konu orada kapansın, ilişkiye yansımasın. Zaten rahatsız olan adam orada bitirir mevzuyu, flörtten ilişkiye geçmez. Böylece kimse de eziyet çekmez.

Allah aşkına artık şu flört döneminin değerinin farkına varın Ve olması gerektiği gibi geçirin.
gavatlıktır kimse kusura bakmasın. erkek adamın elbette olur ama kadınsa kabul edilemez.
bu ibnelerin mantığına göre kimse ikinci evliliğini yapamazdı.

dinlemeyen bu götverenleri.
kendini avuçlatmış, emdirmiş, yer yer vurdurmuş biriyle evlenmektir. bunlar hayatı gerçeği geyynçler.
sen sevgilini avuçluyorken, yalıyorlar, ara ara seks yapıyorken başkasının sadece uzaktan bakıp seveceğini sanmak saçma.
bu işler böyle yürüyor dünyada.
acemi çaylakla baş başa kalınmayacağı için şanslı bir durum.
imkansıza yakındır. evlendiğiniz kişinin ilki bile olsanız, yani ilk sevgilisi, evlendiğiniz zaman teknik olarak görücü usulü ve birbirinizi tanımadan evlenmediyseniz daha önce sevgilisi olmuş olur.
yani sevgilisi siz olmuş olursunuz.

neden böyle saçma, uzun ve gereksiz bir şey yazdım dimi. çünkü sıkılıyom.
Eee evlenme ozaman amk. Yallah arabistana sen.
evleneceğim kişinin paketlenip el değmemiş halde tarafıma ulaşması rica olunur.

gibi bir kafa bu sanırım?
bu devirde benim dışımda öyle birini bulmanız, dursun özbek'i istifa ettirmenizden daha zor olacaktır.

bekarlık sultanlık hocam, sevgililiğe bile gelemiyorum.
Sevgilisi olmayandan korkacaksın asıl.neden evlilik yaşı gelene kadar bir tane bile sevgilisi olmamış?bu kadar çirkin mi gerçekten? Ya da psikopat falan mı?neden?
Sen evlenme arap bokunu çıkarıyorsun.
insanoğlu sıkılgan bir varlıktır.

Evleneceğiniz şahıs üç yıl önce başkasını seviyordu. Sonra ondan sıkıldı.

iki yıl önce başkasını seviyordu, ondan da sıkıldı.

Şimdi sizinle evleniyor ve sizi seviyor.

Yarın sizden de sıkılmayacağının garantisini kimse veremez.

Ve böyle sıkılgan varlıklara kendinizi bağlamayın. Üzülen yine siz olursunuz.

(bkz: sevgi diye bir şeyin olmaması)
vurdurduğu gerçeğini öğrendiğimde daha hayat için çok küçüktüm, karşımdaydı bana baktı ve vurdurdum dedi. o an dilim tutuldu, vurdurmak neydi? bir insan nasıl vurdurabilirdi?
erken öğrendim hayatı bu yüzden ve çabuk kavradım, yetiştim, güçlü olmayı öğrendim, dik durdum ve hiç eğilmedim.
o yüzden bağa pek bir şey yapmıyor.
Arap zihniyeti çok mide bulandırıcı.
sıfırı el yakıyor hocam. ikinci el, temiz olsun, iyidir.
Neden insanlara öcü gibi davranıyorsunuz?

Herkes hata yapabilir herkes yanlış kişileri doğru kişi sanabilir senin henüz başına gelmedi diye insanlara bu şekilde davranman çok acımasızca..

Kimsenin sana zevk için her gün başkasıyla çıkanları onayla dediği falan yok ama insanların hayatlarına bazen bir iki kişi girebiliyor işte isteyerek ya da istemeden..
Kalp taşıyoruz nihayetinde. O kişiyle evleneceğini düşünerek bir birlikteliğe başlıyor insan belki nişanlanıyorlar bile ama kimse karşısındakinden kesinkes emin olamaz hiçbir zaman. O adamın seni aldatıp gideceğini bilemezsin.. belki öleceğini belki böyle bi ilişiye başlayıp gerçekten pişman olmuş ve senin değerini bilen biriyle karşılaşırsın ha ona böyle mi diyceksin sen pissin ikinci el koca gibisin.

Siz herşeyi muhteşem yaşıyorsunuz sanırım herkes sizinle aynı ortamda aynı çevrede aynı düşüncelerle yetiştirilmiyor. Bunun artık farkına varın.

şöyle anlaşılmasın tabiki inançlı biriyim tabi ki bu doğru değil yani sevgililik durumları kastettiğim şey insanların kusurlarını hatalarını yüzüne vurmamalıyız.

Temizim temiz bir eş istiyorum de eyvallah ama daha önce sevgilisi olmuş erkek mi kadın mı o ne be ikinci el gibi demek çok saygısızca.

Ed: evet burası fikirlerin özgürce paylaşıldığı bir platform o yüzden eleştiriye açık olman görüşüme saygı duyman gerekmez mi?
Seviyeni bi insana durduk yere hakaret edişin başlıktan kovuşundan anlayabiliyorum. Kusura bakma tatlım biz bu sözlükte yıllardır yazıyoruz sende alış istersen.

Ed2: ulan neyi eksiliyosunuz birliktelikten kasıt o birlikte olmak değil sevmek anlamında.
hiç sevgilin olmamışsa eyvallah böyle bir şey isteyebilirsin.