1. 1.
  dağ eteklerine, yamaçlarına veya zirvelerine yapılan, genellikle ormanlık alan içinde kalan, börtü böcek, çalı çırpı ve bir sürü hayvanlarla birlikte yaşama ortamı sağlayan evdir. arkadaşlarla gidildiğinde güzel anılara sahip olunabilecek yerdir.orada sevgiliyle baş başa kalındığında tadından yenmez.
  2 ... anne bitti
 2. 2.
  arkadaş grubuyla yağışlı bir günde gidilip şömine yakma çabaları içinde keyifli zamanlar geçirilebilecek, tuhaf bir romantizmi içinde barındıran mekandır.
  ... wolke
 3. 3.
  http://www.youtube.com/watch?v=h0T7c04M0To+.
  ... grovestreett
 4. 0.
  Godamanların doğadan zevk almak için arada bir uğradıkları barınaktır. Yol yapma ayağına az kalsın doğu Karadeniz yaylalarını da bu godamanlar ele geçireceklerdi de millet ayıktı. Yoksa köylülere yaylak yerine zenginlere dağ evi olacaktı o güzelim yerler.
  5 ... malazgirt40
 5. 1.
  o dağ evlerinin duvarlarının dili olsada anlatsa neler gördüğünü.
  1 -2 ... son of aratorn
 6. 2.
  Bilmeyenlerin özendiği, bilenlerin de genç ise bir çoğunun bezdiği ev tipidir.
  1 ... kates ol
 7. 0.
  sahip olmak istediğim tek hayalim diyebilirim, arabalar evler sizin olsun bana göl kenarında bir dağ evi verin tüm insanlardan uzak olsun.meşe kokan dağ evinde olması gerekenler kadın, yatak, şömine, bol bira ve şarap özellikle bira, noel ağacı ayrıca akşam yemeği olarak taze somon ve palamut daha ne isteyebilirim ki.
  6 ... yapaytarihci
 8. 1.
  içinde bir de şömine olsa ne iyi gelirdi. Nasip olur da bir gün bu hayalim gerçekleşir insallah.
  5 ... klasik forvet
 9. 1.
  Göl evi o. Su basar orayı.
  Keşke benim olsa evi.
  4 ... ege sahili
 10. 2.
  Geceleri de eğlenceli olur umarım. Bir temenni...
  3 ... kale3112