bugün

(bkz: cümleten komesta)
(bkz: aydin dogan in borsa manipulasyonu)
her şey bedava başka para yok diyen yeni dijital platform. fakat insanları kandırmayı çok iyi biliyor.

söylentilere göre "Her ay para vermeyin, bir defa verin kurtulun" diye reklam yapan d smart, yurtdışında kontör uygulamasına geçti.

Yurtdışındaki uygulamada 1 kontür=1 YTL, bir film 4 kontür yani 4 YTL. Maçlardan da aynı şekilde para alınıyormuş.

bu uygulamanın türkiye'ye gelecek olduğunu düşünürsek..
sevenini görmediğim platform.
bütün memleketin ve memleket disindaki insanlarin nefretini üstüne toplayan platform.
fenerbahçe - anderlecht maçını verdikleri reklamlar dolayısıyla katleden ve yayınladığı reklamlarla köşeyi şimdiden dönen acayip bir kanal.
müşteri hizmetlerine bağlanmadan önce 6 dakikalık reklamlarını dinlemek zorunda olduğunuz sistem. bre gafil, almışım zaten bana daha neyin reklamını yapıyorsun? yeni alacaklara yapıyorsan eğer, adam müşteri hizmetlerine ulaşamamanın verdiği sinirle almaktan vazgeçer zaten. doğan yaptın yine yapacağını, attın bize kazığını.
kendilerine türkiye nin dijital platformu diyen gerçekten de bu konuda büyük yatırımlar yapan kablolu tv firması. Turkcell süper lig maçlarını da almak istemiş fakat lig tv nin sözleşmesi devam ettiği için bunu başaramamışlardır.
bazı belgeselleri ingilizce veren kanal, hiç olmazsa digitürk'te aslanlar bufaloları türkçe yiyor.*
iyi güzel maçları alıp zorla kendi dekoderlerini satacaklar sözde de, arasıra izleyeceğim birkaç maç için d-smart alacak değilim, ki lanet olasıca şeyi de digitürk gibi her yerde de bulamıyorsunuz.
şampiyonlar ligi yayını haklarını alarak küfürlerime maruz kalmış, lakin şifreli olmayacağını öğrendiğimde laflarımı geri aldığım dijital platformdur. sanırım açık kanalda yayınlanması zorunlu imiş.
galatasaray'ın elenmesine en çok sevinme sebebim olan paragöz kuruluş. vurgulamak istediğim şey de gelecek planlarının elinde patlamış olmasıdır...uydu yayınlarından kimisini bünyesine atıp şifreli hale dönüştüren, yıllardır alışılagelen futbol maçlarını ~hazırlık maçları dahil- izleyicileri üyeliğe zorlamak suretiyle-bir nevi şantaj,bir nevi taciz niteliğinde tutum ile sadece parası olan kesime adamıştır...
bu gibi ticari hamlelerle sömürgeci/kapitalist bir yapının temsilciliğini yapmaktadır.

bu yüzden kurgularının bozulması neticesinde tutunduğu dalların elinde kalması ne denli mutluluk vericidir anlatamam...

yaşasın rekabet !
yaşasın lig tv !

seni aristo ya havale ediyorum d smart
(bkz: gözünü toprak doyursun)
hayatımın .mına koymuş uydu platformu. tnt nin türkiye ye geleceğini anlatan reklamı izlerken aradan lost yazısını seçtim ve bir an için heyecanlandım lakin bu durum uzun sürmedi. ufak bir araştırmayla tnt nin d smart platformuna gelecek olmasını öğrendiğim anda dünya başıma yıkıldı adeta.

(bkz: lig yok fortis yok uefa yok cl kısıtlı ne var a q)
(bkz: o tnt otunde patlasın ıyı mı)
digiturk'ten yıllarca hayli kazık yedigini dusunen birinin ilk olarak incelemeye başladığı digital platform.
üç kağıtlar zincirinin yeni parçası kampanya ilk başladığında bir kereye mahsusu d-smart alın kafanız rahat olsun gibilerinden sloganlarla başlayan fakat şimdilerde kanallarını kullanıcılarına bir bir kapayan zutturik platform.
kontörle kanal izlettiren dijital platform.
dijital balon. uzak durulası platform.
(bkz: aydın doğan medyası)
futbol zevkini yokeden platform.
aydın doğan'ın türk halkının ebesini nasıl düzerim mantığı ile planlamış ve hayata "geçirmiş(!)" olduğu platform. nitekim yarısını satmış bile. e zaten lig maçlarını da alamadı, çomak sokamadı, düzeni bozamadı ya keyfi kaçmış olmalı ki sattı yarısını.

amaan ne olucak, aydın doğan'a koyar mı? maç ihalesi yaklaşınca d-smart olmaz da x-smart olur bu sefer onu çakar millete.
yıllardır digitürk illetinden muzdarip olan türk milleti'nin başına geçirilmeye çalışılan yeni çuval.
evet efendim çuval.
ya arkadaş,
bu kapitalist sistem fakir fukaranın tek eğlencesi olan futbolu da zengin sporu statüsüne soktu artık.
ne seyredicez biz?
nasreddin hoca ve timur'un filleri hikayesi gibi. biz digitürkten kurtulmak isterken bir de bu d smart belası musallat oldu başımıza ya.
el insaf.
hangi decoderi alacağımızı şaşırdık artık. en iyisi maç seyretmemek.
ha bu arada bu geceki iki şampiyonlar ligi ön eleme maçımızı da bu d smart veriyor.
ben var ya bişey demiyorum. diğer kanalların ta .mına koyayım...

tanım: doğan grubu'nun şifreli şeysi...
Anlamadığım şekilde "kimse evinde yüksek çözünürlüklü yayın izlediğini zannetmesin" deyip "türkiye'ye ilk yüksek çözünürlüklü alıcısını biz getireceğiz. türkiyedeki bu açığı çözeceğiz." gibi sözler söyleyen televizyon platformu. (Acaba digitürk'ün getirdiği alıcı sahte mi ki?)
3 lokmalık futbol zevkimizin icine eden olusum.onceden ne guzel eleme macları televizyondan heyecanla takip edilirdi , hazırlık macları yaz gunlerinin sıkıcılıgını alırdı ama bu lanet olusum yuzunden boyle bir zevkimizde kalmadı.
bu aksam 2 tane onemli mac var ve hicbirini canlı izleyememenin verecegi kederle icilecek rakılara mezeler benden.*
önümüzdeki 3 sene boyunca şampiyonlar ligi maçlarını yayınlayacak kuruluştur. bir futbol zevkimiz vardı, onun da içine etti.