1. 1.
  arapların, türkleri islamiyete geçirmek için yaptığı katliamlardan biridir. türklere yapılan iki büyük katliamdan ikincisidir. (bkz: talkan katliamı)

  kaynaklar bu katliamda da tıpkı talkan'daki gibi 40.000 türk'ün öldürüldüğünü söyler. katliamın sorumlusu horasan valisi Yezid ibni Muhelleb 'dir.
  19 -8 ... gaspirali
 2. 2.
  (bkz: hak dini islamiyet)
  6 -3 ... hzdawkins
 3. 3.
  Barış dini islam'a geçen Türkler'indin ve hidayet aşkıyla nasıl müslüman olduğunu gözler önüne seren katliamlardır.

  benzerleri için

  (bkz: talkan katliamı)
  (bkz: aleppo katliamı)
  11 -4 ... nukleerbasliklierkek
 4. 4.
  türkiyedeki islami yayınlarda pek bahsedilmeyen katliamdır.

  edit: bunu eksileyene kafam gir... len sanki din kitaplarında çok bahsediyorlar bu konuda. yalan mı lan söylediğimiz, düdük.
  18 -4 ... olum bi dur
 5. 5.
  emin olduğum bir şey varsa o da bu milleti kimsenin zorla şekilden şekle sokamayacağıdır.isterseniz ermeniler,kürtler ve diğerleri gibi sokaklara dökülüp bizi kestiler,bizi yaktılar cart curt diye yırtınalım? bu katliamlar elbette olmuştur.fakat bunların arkasına geçip islamı kötülemeye çalışan türkçü bir güruh var.türkçülük bu değildir.türkçülük bu katliamların olmasından utanmaktır."nasıl keserler lan bizi" diye sinirlenmektir.ezilip büzülmek değil.
  6 -11 ... pinkman
 6. 6.
  tarihsel gerçekliği ciddi şekilde sorgulanmasına gerek olmayan, hangi kaynaktan edinildiği bilinmeyen ve sadece iddiadan ibaret katliam.

  türklerin müslümanlaşması yine türklerin arap devletini işgali sonrası olmuştur, zaten araplar türkleri işgal etmiş olsalar osmanlı imparatorluğu değil arap imparatorluğu olurdu. ciddi olun biraz müslümanların arabistanın dışına çıkışıyla birlikte siyasi ve kültürel gelişimini öğrenmek istiyorsanız en basidinden national geographic in ilgili belgeselini izleyin.
  1 -17 ... kotubocek
 7. 7.
  tarihi yenenler yazar, yenilenler değil.
  6 -1 ... turkpence
 8. 8.
  müslüman araplar'ın kafir türkleri hizaya getirmesi olayıdır. katliam matliam değil. biz öpüştük barıştık, size ne amk?
  3 -23 ... tahin ile pekmez
 9. 9.
  arapların, türklerin kanından ekmek yaptıkları meşhur katliam. dinciler bu olayda üç maymunu oynarlar. bir başka türk katliamı için;

  (bkz: talkan katliamı)
  3 -2 ... kizlarla basim belada
 10. 10.
  arap katliamı. bugün hayvanları kurban edenler o zamanlar aynı şekilde insanları kurban etmişlerdir.
  1 -4 ... agaadam