Gana'ya yerli ve milli 20 milyon dolarlık cami diktiğimiz gibi Etiyopya'ya da dikeriz. Çünkü tek derdimiz bu. iskandinav ülkesi olduğumuz için bolca para ve huzurdan aşırı derecede canımız sıkılıyor. Kendimize hobi arıyoruz.

Etiyopya'nın huzur ve istikrarını güvence altına almazsak Türk halkı olarak yemeden içmeden kesiliriz.

Başlığı açarken bu kadar Güzel espriler çıkacağını tahmin etmemiştim. Canım milletim, bahtsız milletim... Gelin sarılalım. Bize bizden başkasından fayda yok.
Keşke ayı gibi kış uykusuna yatsam da bu kabus bittikten sonra uyansam.

90'larda kasetin deliğine kalem sokup sardığım günleri özledim. Artık nefes alamıyorum gerçekten.
Halkımızın kafasına çay değil halis muhlis Etiyopya kahvesi fırlatmak için uğraşıyorlar. Çok nankörsünüz AMK. Bu millete bir şey beğendiremiyoruz. Halinize şükredin, bak hepinizin ağzında diş var.
Sinirden tırnak kemirten destek sözü.

Yahu hani komşusu açken uyuyan, bizden değildi!
Komşu değil, ev ahalisi aç, ev ahalisi!!!

Önce hane halkını mutlu et, doyur, Etiyopya sonra!

Etiyopya diyo yaaaa!
ben artık bunalmaya başladım, kurtarın bizi! imdat!
Başlığa ayrı, entrylere ayrı güldüm. Hem de kahkahalarla. Hani böyle birden sinir boşalması olur ya, öyle.

Güneşe mızrak atmaya çalışan yamyamlara söyleseler de bize su gönderseler bari lan. Memleket yanıyor. Belki orada su vardır.
"her köşesi cinnetim..."

Gülmekten gözümden yaş geldi. Şu an kendimi o kadar çaresiz ve aşağılanmış hissediyorum ki addis ababa'da dünyaya gelmiş olmayı ve tek derdimin su ve ekmek bulmak olmasını dilerdim.
o ne lan, pisküvittir o. eti yop ya...

yoksa ülkenin anası bellenmişken neden kendi ülkesine değil de ufacık, alakasız bir ülkeye yardım etsin o ülkenin cumhurbaşkanı?
Söyleyeceklerim bu kadar.

görsel
Kahkahalarla ağlayacağım artık. Etiyopya vatandaşı kadar değerimiz yok lan! Etiyopyalı olsak daha çok muhatap alınırdık yemin ederim.
Millete resmen "sizin bok kadar değeriniz yok" mesajı verilmiş. Söylenecek çok söz var da, neyse.
etiyopya'nın huzur ve istikrarını ne denli kıskandığımızın canlı başlı göstergesi olan tweet.
Ülkenin her yeri cehenneme dönmüşken Etiyopya'nın huzur ve istikrarının bizim için ne kadar önemli olduğuna dair atılmış tweet.

görsel

https://twitter.com/tcbes.../1421913960337522691?s=19