bugün

birazdan cumaya gidecek müminlere spoiler vereyim. bu hafta cuma hutbesinin konusu : öfkeye hakim olabilmek.

tam metin : http://www2.diyanet.gov.t...e%20Hakim%20Olabilmek.pdf
Hutbe kismi cumanin farzidir bilindigi uzere. Simdi ben bu hutbeyi evde okusam ama sadece 2 rekatlik cumayi kilmaya gitsem camiye hutbeyi kacirmis ve cumanin bir farzini yerine getirememis sayilir miyim? Yoksa imamin hutbede anlatacagi seyi bildigim icin farz yerine gelmis sayilir mi? Uuu guzel sorular sordum yine.
bugün hocanın bildiğin oruç tutmayanları dövün demeye getirdiği hutbe. sanane arkadaşım adam sana açık açık saygısızlık yapmıyorsa laf etmeye hakkın yoktur.
bu haftaki hutbe

aziiiiz ve möhterem cemaaat, siyaset yapmıyorum ama
akabe heep bizi düşünüyor, ve son derece şikayetçi olduğunuz
elektrik ve gaz faturalarından sizleri kurtarmak için kesiyor,
hadi sevinsenize.
--spoiler--
"Üzerimizde Her Canın Hakkı Vardır"
--spoiler--

Hayırlı cumalar kardeşlerim.
Cuma günü okunan hutbe.
Siyasi mesaj içermeyeni makbuldür.
Bugün çocuğun biri kosusturuyordu camide. Sesi çıkmıyor, gürültü falan da duymuyorduk. Hoca da vaaz veriyordu. Birden gerildi, caminin üst katındaki kadınlara; hanımlar, burası cami, biz çocuk getirmeyin demiyoruz ama çocuk biraz efendi olsun, sus deyince sussun otur deyince otursun, cami oyun alanı değildir, dedi.

Cuma cuma, camide içimden geçen: senin inandığın dinin ..., oldu. Çocuk için her yer oyun alanıdır, cemaati rahatsız etmeyen çocuk seni nasıl rahatsız etti pis herif. Nerenin Müslümanı bunlar anlamadım.

Neyse. Hayırlı cumalar.

görsel
Kesinlikle Kudüs olacak. Müslümanlar birleşin diyecekler. Namaz bitince herkes dışarıda elma portakal alıp evine gidecek ve sil baştan. Bu böyle.
dualarla iman gücüyle hep beraber doların belini kıracağız..
Bugün ki (24 ağustos) hutbe sanki savaş ilanı.
bu hafta galiba idlib den suriler gelebilir, onlar bizim din kardeşimiz vurgusu yapılacak. rezervasyon alın.
4 milyar maas alan imam efendi
2020 lirayla geçinmeye çalışan asgari ücretliye sabır edin tevekkul edin diyor

cuma çıkışındada camimize yardim diye para toplarlar.

ben merak ediyorum ağbi bu imam müezzinler camilere ne kadar bağış yapıyor bir ay boyunca.
Diyanet devlet kurumu olduğu için herdaim hükümetlerin emrindedir. Ecevit zamanında başörtüsü konusunda camilerin gıkı çıkmadı çıksa ya sürgün yada irticacı damgası.şimdide aynı fetö konusunda hükümet aleyhine sesleri çıkmıyor.
Biraz siyaset ( iktidar kimse onun lehine), birazda peygamber efendimizden bahsedilmektedir.

Peki ya kuran ı kerimden neden bahsedilmez?

Bazen peygamber efendimizin kuran ı kerim in önüne geçtiğini düşündürürdü.
bu hafta yine cemaate masal anlatıp, akp propagandası yapmışlardır kesin.
https://www.cumhuriyet.co...-tum-kotuluklerin-2180935
şu an kütüphaneden sesi gelen hutbe.
güncel Önemli Başlıklar