1. 1.
  animelerdeki, mangalardaki veya street fighter tazı oyunlardaki karakterlerin kostümlerini giyinip (costume) tiyatro sahnesinde oynanılan/sergilenen (play) oyunlara verilen addır.

  örnek için : http://www.manga.gen.tr/cosplay.php?goster=27
  2 ... maydonez
 2. 2.
  bir karakter belirleyip o kıyafeti hazırlamak, sonrasında aylar süren uğraşların ardından onu giymek ve o karakter gibi davranarak kusursuzca rol yapmak.
  2 ... djarumturk
 3. 3.
  1990'ların ortalarında gençleri saran, anime ya da bilgisayar oyunlarındaki insanları taklit etmeyle ortaya çıkan kostümlü oyun akımıdır. japon cosplay tutkunları, pazar günü trafiğe kapanan akihabara semti sokaklarında diktirdikleri özel kıyafetleriyle salınır, amatör fotoğrafçılara fotoğraf verirlar. tıpkı cannes'da olduğu gibi bazı cosplay'ciler keşfedilmek için şarkı söyledikleri ya da dans ettikleri de görülür.
  2 ... sulizhen
 4. 4.
  anime karakterlerinin gerçek hayata geçirilip fotoğraf sanatında kullanılma olayı. zamanında çok çevrem vardı sözlük bu camiadan. eğleniyorduk baya, sonra sıkıldım bıraktım. onlar devam ediyordur hala.
  ... utopik genc
 5. 5.
  püfür püfür karizma esen anime karakterlerinin heba edildiği platformdur. japonlar bu işi beceremezler ama çok bi meraklılar. kuzgun delikanlı uchiha itachi'nin bir japon kızı tarafından yapılmaya çalışılan cosplayini gördüm. kusmamak için çok bahane aradım ama nafile. burdan anime sevenlere sesleniyorum, bu insanlara prim vermeyin, karakterinize sahip çıkın...
  2 -1 ... yalniz hamachi
 6. 6.
  Tam anlamıyla yapıldığında güzel olan olay. Örnek olarak:

  Pikachu(Jessica Nigri)

  cosplay

  Harley Quinn(Jessica Nigri)

  cosplay

  Sailor Uranus&Neptune (thecarebearfag.deviantart.com)

  cosplay

  Görüldüğü üzere gayet güzel cosplay yapan arkadaşlar mevcut. Sailor Uranus ise beni benden aldı.
  2 ... overclock makinesi
 7. 7.
  güzel yapılamadığında boka sarar, söz konusu karakterden soğutur. adam gibi yapıldığında ise aşık eder, böyle bi değişik olur.

  cosplay

  itachi aşkımı depreştirdi resmen ya. şu sıfata bak. insan değilsin sen, olamazsın!

  cosplay

  yapılamayınca da böyle olunur.
  2 ... judas gokhan
 8. 8.
  insanı kendine aşık eden örnekleri mevcuttur :

  http://www.merlininkazani...-oyun_galeri-55653p1.html
  ... sade makarna
 9. 9.
  yapılan cosplay çalışmalarını incelemekten mutluluk duymakla beraber, türkiye'de henüz çok fazla tanınmamasını olumlu karşılıyorum. madara olur cânım cosplay kültürü güzel ülkemde.
  -1 ... ultranormal
 10. 10.
  bu sanatla uğraşan kadınların 10 kat daha seksi olduğu söylenebilecek sanat dalı.
  4 ... no62noexit