bugün

Zihne vurulmuş zinciri görmek ve bunun daha kim bilir nerelere vurulduğunu tahmin etmek için yararlı bir ilaç. Lakin ben her ne kadar bunu bir zincire vurma olarak tanımlamış isem de bu iyimser bir yaklaşım olacaktır. Zira zincire vurmak, bir şeyi yapabilecek olan bir canlının o şeyi yapmasına engel olmak ile ilgilidir ve bir bilinç yani kasıt gerektirir, insan zihnindeki problem ise daha çok bir beceriksizlik eseri oluşmuşa benziyor.

Yoksa bel fıtığı ilacı da bele vurulmuş zinciri görmek için yararlı bir ilaç olurdu. Oysa bele zincir vurulduğu falan yok, tasarım hatası direkt.
2020 yılında ilk aldığım gün entry girmişim buraya şimdi 2023 yılındayız hemen yazıyorum.

2020 yılında bana bu ilacı yazı okutturup verdi ilaç yanetkilerine rağmen baya odaklanmayı sağlıyor. Fakat üzülerek söylüyorum ki e-nabızda bu ilacı kullandığınız gözüküyorsa ya da herhangi bir psikiyatrik tanı gözüküyrsa asker olamazsınız arkadaşlar ne yazık ki. :(
bir arkadaṣım çocuğu için kullanmak zorunda kalıyor bunu. iṣe yarıyormuṣ ama çocuğu için çok üzüldüğünü söylüyor. yan etkileri çok fazlaymıṣ galiba.
Sadece gerekli durumlarda kullanılması gereken ilaç öyle her dikkatim dağınık diyen kullanmamalı.