ing : kangal.
manyak bir elektronik-underground müzik grubu. öyle böyle değil; şöyle... eskidirler ama yenidirler de. * * *
http://www.youtube.com/watch?v=xOOgFUEshMY
opethin watershed albümünün ilk şarkısı.3:21 dk sürmekte ve nathalie lorichs eşlik etmekte.
(bkz: lacuna coil)*
ahan da sözleri:
She told me why
She told me lies
Always take care of this

I told her how
I've always stayed
Always waiting

For nothing

[x2]
When I get out of here
When I leave you behind
I'll find that the years passed us by

And I can, see you
Running through the fields of sorrow
Yes I can, see you

When you get out of here
When you leave me behind
You'll find that the years passed us by

When you get out of here
When you leave me behind
You'll find that those years passed us by

And I can, see you
Yes I can, see you
opeth`in görece olarak kısa ama insanı içeriden vuran sözlere sahip olan şarkısı.
(bkz: tesla coil)
çevirisi şu şekilde olan şaheserdir.
Bana nedenini söyledi
Bana yalanlar söyledi
Hep dikkat ettim buna

Ona nasıl diye sordum
Hep ertelerdim
Hep bekliyorum

Hiçbir şey için

Burdan gittiğim zaman
Seni terkettiğim zaman
Geride kalan yıllarımızı bulacağım

Ve görebiliyorum seni
Doğruca acının tarlasına koştuğunu
Evet, seni görebiliyorum
Doğruca acının tarlasına koştuğunu **
ilk dinleyişte bile zihnin bunalımdaki kıvrımlarına kazınıp kalbi çökertecek kadar .. sanat harikasıdır. yeterli bir sıfat bulunamamıştır.
albümün* genelinde olduğu gibi orkestrasyonun çok yakıştığı opeth şarkısı. hem bayan vokal içermesi, hem de albümün girişine konması bakımından opeth için bile radikal bir hareket gibi durmakta. metal gruplarında genelde bu tür şarkılar albümün ortalarında bir yerde ara şarkı maiyetinde kullanılır, hatta opeth'in de şarkıların arasına serpiştirdiği bu tarz kısa şarkıları vardır, ama watershed'de bu başa konulmuş. gaz bir açılış bekleyen dinleyiciye hafiften ezber bozduran bir şarkı.
Deneysel elektronik müzik yapan çook çılgın bir gruptu. Gruptu diyorum, çünkü bir üyeleri balkondan düşerek 2004'te hakkın rahmetine kavuşmuştur. Lakin çalışmaları bildiğim kadarıyla devam etmekte. Tattooed Man bence en iyi şarkılarından..
Atomizer içerisinde bulunan ateşlemeyi sağlayan, piyasa da 0.3 yada 0.5 ohm olarak hazır bulunan e sigara parçası.