bugün

1 ekim 2015 tarihinde yayın hayatına başlayacak yeni bir aylık popüler kültür dergisi.Ekim sayısında kadrosu hayli kalabalık ve ünlü isimlerle dolu olacak;
Haşmet Babaoğlu, Selahattin Yusuf, Tarık Tufan, Furkan Çalışkan, Mustafa Akar, ibrahim Tenekeci, ismail Kılıçarslan,Yusuf Armağan, Samet Doğan, Hakan Arslanbenzer, Melih Tuğtağ, Muhammed Berdibek, Güven Adıgüzel, Abdullah Kibritçi,Bekir Develi, Turgay Bakırtaş, Ersin Çelik, Tesbihli Abi, Betül Nurata, Merve Taşçı, Aykut Ertuğrul, Arda Arel "Cins" Ekim sayısında.
http://cins.com.tr/
sadece cinslerin okuyacağı bir dergi. hihihi. ah tamam vurmayın ah göZüm.
Yarın bayilerde bulabileceğimiz kültürel, cins dergi.
" kültürel iktidar" yazmış dergi mottasına lakin siyasi iktidar olmakla kültürde iktidar olmak arasında ciddi fark var dediğim dergi.
Eveet yandaşların bizlerde entellektüeliz işte bakın kültür dergisi alın okuyun bilgilenin kafasıyla çıkardığı dergidir. bu ayki sayısını merak edip aldım okudum tamamen sol ve marksizim eleştirisi yapıp türkiyedeki sol akımların marksizmi yanlış yorumladığı yönünde şeyler vardı. tayyipte halkı düşünen bir lider gezide sizler neden isyan ettiniz gibi malca şeyler yazıyordu. marksizmi bilmeyen üstüne birde eleştiren cahil sürüsünün zırvalarını okudum kısacası.

Not: marksizim sağcıların kavrayabileceği kadar kolay basit değildir çünkü sağ ve milliyetçi akımlar kadar sığ ve basit değildir. temelleri güçlüdür. teoriler devreye girer.
ismail kılınçarslan abilerin çıkardığı güzel ve popüler olmaktan uzak bir dergi. Genel anlamda popüler olmayanı, kıyıda köşede kalmış, değeri anlaşılamamış olay, olgu ve kişileri mercek altına alıyor. Genel geçer doğruları sorguluyor. Bu sebeble zihin konforu açısından sinir bozucu olduğu doğru. Hazmetmesi biraz zor olduğu için aylık hafif zırhlı dergi.
Migrosta satılan bir dergidir. Boş zamanim varken alip okuyayim demiştim.Fiyatı 6tl kadardır.Anladığım kadarıyla islamcıların çıkardığı bir dergidir. Ancak bazı yazıları Türk islamcı düşünceye kaçmış. Hatta derginin son sayfalarında nihal atsız ile ilgili küçük ve güzel bir yazı var.Ancak dergi genel olarak anlamsız gibi geldi boş vaktiniz varsa alınıp okunabilir.
görsel

Bu dergi bi harika dostum.
derin tarih, yeni şafak gibi atatürk düşmanı yayınlara sahip albayrak holding'in sahibi olduğu dergi. muadilleriyle kıyaslanamaz bile.
Bir misyonlari olduğu için ot, kafa, bavul gibi dergilerden daha iyi. Çok boş yapıyorlar, sağa özellikle sola boş boş salliyorlar ama en azından onların camiadan olmayan benle iletişime geçip kizdirabiliyorlar. Ben de gidip işin derinine iniyorum. Diğerlerine göre en azından bi boka yarıyor. Ama açıkçası 12 yıllık iktidarın beslediği yazarların gelebildigi son noktanın cins olmasi üzücü.
güncel Önemli Başlıklar