bugün

entry'ler (120)

sözlük yazarlarının itirafları

Hiç özlememem gereken birini özlüyorum.

anneye olan kırgınlığın hiç geçmemesi

Çocukluğumuzun peşimizi bırakmaması.

insana zor gelen şeyler

insanın sevdiceği ile ayrı şehirlerde olması.

sözlük yazarlarının itirafları

Bugün beşinci sınıf minicik bir öğrencim öyle güzel mutlu oldu ki yüzü kocaman aydınlandı yanağında gamzesi çok tatlıydı. incecik sesiyle değil mi öğretmenim dedi. Ben de evet Gamze dedim yanaklarını avucumun içine aldım baktım boynuma sımsıkı sarıldı. Bunu gören bütün sınıf sarılma sırasına geçti sarıldık. Birden sevgi patlaması yaşadık herkes birbirine sarıldı. Şimdi aklıma takıldı ben hepsinden yıl sonu ayrılacağım, öğretmen olmak ne zor sözlük. Böyle bir anımdır. Burada kalsın.

sözlüğün kaliteli yazarları

mgmb81 sözlükte tanıdığım en kaliteli yazar.

kocamın ayaklarını yıkarım

Herkes kendi ayağını elini yüzünü yıkasın.

kadın erkek eşittir

Kadınla erkek tıpkı bir çift ayakkabı gibi birbirine eştir. Nasıl ki ayakkabı çiftini ters giyemiyorsak kadın erkeğin, erkek de kadının yerini alamaz, dolduramaz.

tokat denince akla ilk gelenler

Hem yeşilırmak havzası kalkınma planına hem de Doğu Karadeniz kalkınma planına giren il aklıma geliyor.

hayatınızın arka planında hangi şarkı çalıyor

Mutluluktan bir haber ver dilek taşı..

beyni yerine fiziğiyle varolmaya çalışan kadın

Onaylamadığım bir şey ama size sorarım hangi erkek bir kadının fiziğine değil de beynine bakıyor.

saçlarını kısacık kestiren kadın

Hiç anlam veremiyorum bu kadınlara. Azıcık kessem içim acıyor. Kadın dediğinin upuzun saçları olur.

mercimek çorbası

Çorbaların en güzeli. Canım mercimek.

hayatta çaresiz kalınan anlar

Unuttuğunu zannettiğin bir anda haber kaynağına düşen fotoğrafının sana derin bir hüzün olarak geri dönmesi. Fotoğrafa bakınca güzelliğinin yarattığı o şaşkınlık ve onun bir o kadar uzak olması. Çok uzak olması. Çok imkansız ve çok sevgisiz olması. Üstelik fotoğrafta öyle güzel gülümsemiş olması ki.. Yanında olamamak. Seni hiç ama hiç sevmemesi, farketmemesi..

düşün ki o bunu okuyor

bir insan, seni unuttuğu kadar senin hayatında kök salmayı başarabiliyor ve kendini unutturmayı zorlaştırıyor, anlayamadığım şey tam olarak bu.

üstteki nickin cağrıstırdıkları

Sote yemeği yapan mine.

bir kitaba 25 tl veren insan

Belki de beyniyle doyuyordur.

insanı yaşatan nedir

insanı yaşatan anlamdır.

eski sevgiliden geriye kalanlar

Onun yakın arkadaşı ile benim yakın arkadaşımın arasını yapmıştık. Geçen gün arkadaşlarımız evlendi. Eski sevgilimden geri kalan bu mevzudur. Çok şükür şehir dışında olduğu için sevgili eşi ile düğüne katılmadı. Onun haricinde en yakın arkadaşımın mutluluğuna sebep olduğum için çok mutlu oldum. Eski sevgilimden güzel bir şey kaldı. iyi ki tanışmışız. Güzel olmuş. Ayrılmış olsak da biz tanışmasaydık onlar da tanışamazdı.

ben bir yumurta bile kıramam kızları

Açık vermek istemiyordur. Genelde karşımdaki benden bir şey beklemesin diye aslında iyi olduğum halde yemek yapmayı bilmediğimi söylerim. Çünkü biri beni yemek yapma makinesi olarak görmesin beni ben olduğum için sevsin.

stres azaltıcı basit aktiviteler

Bahar aylarında yeşillik bir yer bulun piknik yapın, toprağa ayağınız değsin. Temiz havayı içinize çekin. Yalnız değil tabi ki sevdiğiniz insanlarla.