bugün

cinayetin mi yoksa tecavüzün mü daha elim ve vahim olduğunun karşılaştırmasıdır.
Cinayetin yanında hiçbir suç yer alamaz. Kıyaslanamaz.
Tecavüz daha affedilmezdir. Cinayet her ne sebeple olursa olsun doğru ya da yanlış mutlaka ucundan da olsa kabul edilebilir bir bahanesi vardır. Ne bileyim, namusum için, malım için, kendimi savunmam için, keyfim için öldürdüm vs...bir bahane var, yanlış da olsa doğru da olsa..oysa tecavüz ? azdığım için tecavüz ettim. işte orada durulmalı ve adalet yerine gelmeli.
(Bkz: idam)
ikiside vatan hainliği kadar kötü olamaz.
bu konuda hangisi daha kötü diye düşünen ve düşünecek başka konusu kalmayanları tecavüz edip, öldürelim. Zaten bu soruya takılacak kadar diğer her şeyi aştılarsa nasıl olsa bir şekilde bize öbür taraftan haber yollayıp hangisinin daha kötü hissettirdiğini söylerler.

bilmeyenler kırk stır mı kırk katır mı sözünün nereden çıktığına baksın, belki bu konudaki merakları biraz geçer.
Aynı şeyin laciverti olan 2 lanet şey.
Cinayet yaşama hakkına tecavüzdür.
Fiziksel ölüm vs ruhsal ölüm.
ikisininde cezası yeterince caydırıcı degildir şansen bu suçlardan herhangi birini işleyen önce hadım edilsin peşinden idam edilsin.

Bizde her haber bültenine baktığımızda tramva yaşamayalım.
nekrofili ile beraber kalacak versustur.
Cinayet en büyük günahtır...
Tabiki de cinayet mübarek. Sonucta ölüyorsun yani.
bence tecavüz daha ağırdır, sonuçta onla her gün yaşıyorsun diğerinde acı çekiyorsun fakat ölüyorsun. kişi açısından bakarsak tecavüz daha ağır gibi.
ikisi de cinayettir sadece biri işkence.
tecavüze uğramaktansa, iğrenç bir cinayete mağruz kalmayı isterim. tecavüz.. iğrenç.
tecavüzü dünya üzerinde aklayacak hiçbir şey yoktur. kendinden güçsüz birine zorla sahip olmayı hiçbir nedene dayandıramazsın.

cinayetin ise kimi insana göre açıklanabilir bir sebebi vardır. kardeşini öldüren birini öldürmek kimi insan için haklı bi sebeptir.

ve kendi görüşümce bir insana zorla sahip olmak onu öldürmekten 50 kat daha ağır bir cezadır. yine kendi görüşümce adam öldüren biri tecavüz eden birinden daha kolay topluma kazandırılabilir. (kiralık katil gibi bu işi normalleştirmiş kişilerden bahsetmiyorum )

cinayet için tek bir tabanca ve kararmış göz yeterli iken tecavüz için insanın içindeki onlarca iyi özelliği öldürmesi gerekir. bu konuda tecavüz cinayetten büyük bir suçtur. (kendimce)
Kişi kendini veya sevdiklerini korumak için cinayet işlemeye mecbur kalabilir lakin hangi şartta olursa olsun tecavüzün hiç bir haklı gerekçesi olamaz.
Ikiside insanlık suçudur ama tecavüz daha iğrençtir kurbana psikolojik ve fiziksel olarak zarar verir bence katiller tecavüzcü oçları işkence ile öldürmeli.
karşılaştırılması yanlıştır. birine , biri için , öbüründen daha kötü derken ki, daha kelimesi sanki öbürünü meşrulaştırma anlamı katıyor gibi algılanabilir. aslında algılanmaması lazımda karşılaştırılması bu sebepten yanlış işte.
Çoğu kişi tecavüz demiş. Belki bunu diyenlerin çoğu kadınlardır haklı olarak. Ama bu paradoksa birde şu açıdan bakalım. Sevdiğiniz kişinin ölmesi mi daha çok üzer tecavüze mi uğraması. Benim için ölmesi. Ama bazıları içinde tecavüzdür ve bunu da sorgulamam çünkü ikiside çok iğrenç bir durum.
Tecavüz kesinlikle daha kötüdür. Bir insanı öldürdüğünüzde o insanın duyguları ve anıları da onunla birlikte yok olmuştur. Birine tecavüz edip öldürürsünüz ve o insan yaşamının geri kalanı boyunca sürekli o anı düşünerek hayatı kendine zehir edemez.
Ama bir insana tecavüz edip bıraktığınızda o insan psikolojik açıdan asla eskisi gibi olamayacaktır. Tecavüz yıkımdır. Asıl vahşet cinayet değil tecavüzdür. Bir insanın hayatını geri döndürülemez biçimde karartmaktır.
olum hepiniz kafayı mı yediniz lan? insan oturup bunları mı düşünmeli şu kısacık hayatta? vah benim ülkemin düştüğü duruma..
Cinayet çok daha büyük bir suçtur. insanlık suçudur hatta.
Cinayet vs cinayet gibi biseydir bu.
Biri fiilen ölür biri yaşarken. Her zaman hatırlamak ve aklına gelmesi daha kotu asla hafizandan silemezsin.