bugün

hepimiz ermeni'yiz sloganıyla hrant için adalet vs. gibi yürüyüşlere katılır. büyük çoğunluğu kripto ermeniler'den oluşur. partileri hdp'dir.
türkiye ile ilgili hemen hemen tüm gelişmelerde ve bu gelişmeler üzerine yapılan yorumlarda bu tayfanın çarpıtması vardır.

sakallı diye adam öldüren ve bir parti etrafında şekillenen bir suç şebekesinin hak ve özgürlük arayıcısı olarak gösterilmesinde, bu suç şebekesinin türkiye'nin en iyi yerlerinde çöreklenmesine, yöre halklarını haraça bağlamasına ve kendilerine hiç bir şey denilmemesine rağmen mhp'yi katil/çeteci/mafyatik olarak göstermelerine (mhp eğer dedikleri gibi olsa ege köylüleri kürdler tarafından rahatsız edilebilir miydi? hiç sanmıyorum), eğitim sendikası ilgili alanda türkiye'nin en büyük sendikası olmasına, bünyesinde sayısız bilim insanı, akademisyen ve entelektüel barındırmasına rağmen ülkücüleri alt kültür mensubu, kro tipler olarak göstermelerinde, sanki çok merak ediyormuşuz gibi sabah akşam tvlerin kürd dizileri ile dolmasında, türkçeyi doğru dürüst bilmeyen yazarların türkçeyi en iyi kullanıyor diyerek tanıtılmasına, 7. sınıf etnik kürd milliyetçilerin en itibarlı kanallarda ahkam kesmesinin sağlanmasında, anayasasını rekor bir oyla geçirmiş kenan paşa'nın itibarsızlaştırılmasında, sanki bir sik olmuş gibi 6-7 eylül olaylarının ısıtılıp ısıtılıp önümeze sunulmasında (o kadar hassassanız kobani olaylarını konuşun hadi), dersim'in masum kürtler üzerine yapılmış bir katliam hatta soykırım olarak lanse edilmeye başlanmasında ...

ve her türlü türk karşıtı oluşum, olay ve söylemlerde parmağı vardır. güzel günler göreceksek güçleri minumuma indirilmeli.
abi çok tuhaf insan bunlar ya. vicdanlarını rahatlatmak için mi böyle bir moda akımına kapılmışlar bilmiyorum ama gerçekten mantık almıyor bunu. hem zengin, hem boş beleş yaşayan, hem faydasız olan ama buna rağmen 10.000 km. ötedeki insanlar için duyarlılık (gösterisi) yapan insanlar. her ülkenin kendine has özellikleri vardır ya, dünyanın belki de başka hiçbir yerinde göremezsiniz böyle bir şeyi, işte bu da o hesap. bilmiyorum onlara marjinallik gibi mi geliyor pkk'lı olmak.
(bkz: pislik)
levistan yeşil parka giyen, siyah cat bot giyen sikimin solcusudur... solculuğu vatansızlık ve hainlik olarak algılar... hrant öldüğünde ermeni olur, ahmet kaya öldüğünde kürt olur... ama hiç bir zaman türk olmayı beceremez... dünya sosyalistleri gibi yurtsever bilince sahip değildir...
(bkz: Sırrı Süreyya Önder)
bedel ödememişselerde tarafını ezilenlerden ve dünya halklarından yana seçmiş olması dolayısıyla saygı duyduğum renkli kişilerdir. hayatı; ülkeyi mahvetmek isteyen dış ve iç mihrakların oyunları olarak gören uydu alıcı iğdiş edilmiş beyinlere, siyah ve beyaz dışında renklerinde olduğunu, bu kadar aptal olmasalar gösterecek kimselerdir. fakat yaşam kısa ve kuşlar uçuyordur. ve semtte idolojilerin güzelleştirdiği sevişecek onlarca beden, içilecek otlar ve yıllık şaraplar, sabahlayacak onlarca güzellik vardır..bu semtin solcu sakinleri tebliğ yapmakta yükümlü hissetmezler kendilerini yorgun ve ehli keyftirler. çün mitink ve sokak barikatlarında hiç bi şeyin değişmeyeceğinin tecrübeyle bilincindedirler. uçuşları ve entellektüel sıkıntıları gidene kadar o ütopik yere kendilerini avutsun isterler.
Onlara göre aydın , halka göre görgüsüz ve ipne , boynunda fularla dolaşan amcalardır.
hepsi el birliğiyle hdp'nin barajı geçmesi için yırtınmaktadır.
tatlı su müslümanları ile aynı seviyede gördüğüm insanlardır.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.