bugün

Kendisini biraz gevşemeye ve sağduyulu olmaya davet ettiğim insandır. Karnına daş bağlar gezersin şakası yok bu işin benden sölemesi. Sana söz zemheriler gelecek.
Çapulcudur.

Eğer Atatürk ilkelerini benimsemiş isen, daha doğru alternatiflerin var.
Milliyetçi isen, daha doğru alternatiflerin var.
ulusalcı isen, daha doğru alternatiflerin var.
Devletçi isen, daha doğru alternatiflerin var.

Durum böyle iken ciddi ciddi dersimliye oy verecek kişi ya çapulcudur, ya da radikal marjinal gruplar ve örgütleri destekleyen bir kimse.
Tayyip'in karşısına krem peynir çıksa oyum ona. adamlar bakanlıkta parti toplantısı yapıyor, hukuk bitti, yolsuzluğun boku çıktı, dinciler devlette kadrolaştı, liyakat bitti, ekonomiden bahsetmiyorum bile. devletin tüm gücünü ele geçirdiler, her türlü yanlışı kapatıyorlar ve tersini süsleyerek anlatıyorlar. herkes kendine gelsin, önce şu ülkeyi kurtaralım sonra çözeriz korkularınız...
Rte karşısında terliğe bile oy veririm parmak arası olsa bile wc olsa bile.
Bu zihniyete verilebilecek en güzel cevap:
(bkz: cehape gelmesin de kim gelirse gelsin).

Dersimli kemoş’un karşısına krem peynir çıksa oyum ona.
Dersimli karşısında terliğe bile oy veririm parmak arası olsa bile wc olsa bile.

Ama gel gör ki,
Toyyop korşosondo hörkösö oy vöröröm diyen bozuk zihniyet,
tayyib’in karşısına - dersimli Kemoş dışında - kim çıkarsa çıksın, hakaretler ve suçlamalar savuruyor. Trajikomik.
--spoiler--
analizden yoksun siyasetten zerre kadar anlamayan alevi solcu bölücü terör sempatizanlarından biridir. net..
--spoiler--

son derece doğru gözlemler bunlar.. ama acaba dersimlicilik ve seloculuk yaparak seçimi kazanabilecekler mi? işte ben ondan çok şüpheliyim...

konuyla ilgili bir dram hikayesi: (bkz: gezicilerin polisten dayak yerken çıkardığı sesler)
akp'nin önemli adamlarının hemen hemen
hepsinin chp+ip sayesinde tekrar meclise
gireceklerinin farkında mıyız? chp+ip neden
bu siyasal islamcılarla iş tutmak gereğini hissetti?
çeşitli sebepleri var .
* akp - mhp - chp nin aslında tek parti olduğunu ,
amerikan grubu olduğunu defalarca yazdık .
* artık bütün meclis amerikan bağlantılı .
* yani akp seçimi kaybetse bile kusurlu
siyasetçiler koruma altına alındı .
* tabii biz zafer partisini destekleyeceğiz .
CHP nin milletvekili adayları arasındaki fetöcülere bakın başka bir yere bakmanıza gerek yok

CHP ak partinin yıllar önce içinde olup sonradan caydığı ihanet sürecinin temsilcisi olarak geliyor

Safımız bellidir.
iki tane tavuğu yeşil ışıkta karşıdan karşıya geçiremeyen adam oy falan vermem azizim. Kimsenin zoruna gitmesin. Zoruna gidenin borusuna gitsin.
bazen bütün tercihler içe sinmiyorsa ve en uzun süreli tercih hiç içe sinmiyorsa içe sinme poatnsiyeli en fazla tercihe oy verilmesi gerekir. bu da böyle bir durumdur. tekrar ak parti mi gelsin istiyorsunuz ? anlam veremiyorum size.
Kk ya değil
Sistem gereği

Rte vs x... teki x e vereceğim. Hepsi o.
Ben değilimdir, ben gayet gülerek ve laubali bir şekilde vereceğim. Oyumu vereceğim. Ciddi insandır.
sözlükte bu kadar sarık fes düşkünü olduğunu bilmiyordum. yazık.
ciddi ciddi hüdapar ile işbirliği yapan tayyibe oy verecekler ile aynı düzeydeki insandır.

bazı çakma müslüman ve çakma milliyetçi arkadaşlar tutturmuşlar bir "terörist ile işbirliği yapana oy veren hatan hayinidir" diye gidiyorlar. ulan hüdapar ne ? terörist senin tarafında olunca sıkıntı yok ama karşındakinin yanında terörist varsa sıkıntı var.

iki tarafında birbirinden farkı yok hiç boşuna sidik yarıştırmayın. hele hele milliyetçiyim deyip cumhur ittifakına oy veren b.s. gidiversin. o kadar milliyetçi iseniz "milliyetçiliği ayaklar altına aldık" diyen türk kavramını yok etmeye çalışan adamı yalamazsınız. ülkeye 10 milyon tane arap dolduruluyor sesiniz çıkmıyor. zamanında pkk ile süreçler yürütmüş adamların yanında yer alıp da "omo koloşdoroğlo hodopo olo oş yopoyor" demek neresinden bakarsan bak ahmakça. yıllardır kafa ziktiniz burada "muhalefet hdp ile işbirliği yapıyor eleştirmiyorsunuz üstüne gidip oy verecekseniz" dediniz. muhalefet hdp ile işbirliği yaptı karşısına geçtik her gün eleştiriyoruz oy da vermeyeceğiz ama siz hüdapar ile işbirliği yapan partiye gidip oy vereceksiniz. hani nerede lan delikanlılık nerede verdiğiniz sözler vaatler ? özellikle zevatın birisi "akp bu duruma gelirse asla oy vermem eleştiririm de" diyordu ne oldu ? hala akp yi övüyor sabahtan akşama.

https://www.sosyaltv.com....i-tuzugu-tartisma-yaratti

hüdapar ın parti tüzüğü açın okuyun 1 kere gözleriniz aşınmaz. ne farkları var hdp den ??
mezarlıktan geçerken şarkı söyleyenler gibi bunlar da giderayak korkudan ne dediklerini bilmiyorlar.
iyi partiliyim ve oyum kılıçdar'a ikileyin şimdi.
yani o kadar da ciddi değil ama sırf değişiklik olsun diye kk'ye vereceğim. hani chp de ekonomiyi düzeltecekmiş ya. bana kalırsa zaten hiçbir siyasetçi tam bana göre değil.
Ya akmanlar, o herseyi bilen dahi ekonomist reyisiniz ciksaydi kk'nin karşısına o zaman, adam kac kere cagirdi hatta istedigin tv kanali dedi, istedigin gazeteci dedi ne oldu cikabildi mi reyisiniz *
Çoğu denize düştük, yılana sarılıyoruz diyor . Ulan denizde yılanın ne işi var ? Azıcık saksıyı çalıştır. illa bir şeye sarılmak istiyorsan hamsiye, levreğe falan sarıl.
Adam sürekli kaybetmeye o kadar alıştı ki, seçim reklamlarında farkettiniz mi bilmem ama artık gözündeki o pırıltı yok, seçmenin kafası karışık, şahsen kazanmasını istiyorum ama, akapenin kitlesini ve bu milletin nasıl cahil ve arsız olduğunu da biliyorum. Kolay gele.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar