bugün

hiç bir takımdan çekmedi efes bunlardan çektiği kadar. yani avrupa'da demek istiyorum,
türkiye'de beşiktaş var.
petroviç kardeşlerden sonra damir mulaömeroviç ve dzevad alihodziç'le hatırlanabilecek hırvat klubü.
her yugoslav ekolu takım gibi şahane altyapıya sahip hırvat takımı. here sene satarlar bi dunya adam ama alttan çıkar yine üst düzey genç yetenekler.
yugoslavya'nın avrupa şampiyonu ve sırbistan karadağ'ın dünya şampiyonu olan kadro bu takımın alt yapısından yetişmiştir. gariptir hep efes pilsen ile eşleşirler ve hep yenilirler. en heyecan verici maçı; eski yıllarda final eight'te mirsad'lı hidayet'lı efes pilsen ile eşleşmişler iki uzatma sonunda elenmişlerdi.
ivan sunara dan boşalan koçluk görevine hırvat velimir perasovic i getiren hırvat basketbol takımı.
söylentilere göre, önümüzdeki sezon türkiye ligi'nden çekilecek olan efes pilsen'in, basketboldaki yatırımlarını yapacağı, takım. evet, bir birleşme söz konusu.
(bkz: haydi gülümse tayyip)
efes pilsen in en iyi zamaninda yenemedigi nadir takimlardandir.
efes pilsen ile birleşme haberlerinin efes pilsen kulübü tarafından yalanlandığı, 2 sezondur yaşanan maddi sıkıntılar nedeni ile zor durumda olan kulüptür.
1985 ve 1986'da euroleague'de; 1972'de ise koraç kupası'nda şampiyon olan hırvat basketbol takımı. ama eski günlerinden oldukça uzaklar. bu sezon turkish airlines euroleague'de oynadıkları 10 maçta galibiyet alamadan yeni bir rekora imza attılar. fenerbahçe ülker ilk maçta zorlansa da 73-68 kazanmayı başardı. ikinci maçta ise 100-70'lik skorla fenerbahçe rakibini sahadan sildi adeta.
bir zamanların efsane takımıydı şimdiyse haklarında hiçbir yazı yok. her organizasyonda şampiyonluğa oynarlardı bir zamanlar.

az önce gördüm de zadar diye gerçekten rezil bir takıma karşı 9 sayı gerideler. şöyle bir maçı izledim de seyirci halen daha harikulade. oyuncular da fena değil ama üçlük savunmasını iyi yapamıyorlar.

eğer rakibin üçlüklerini durdururlarsa oyunun geri kalanında çok iyi oynuyorlar. 9 sayı geride oldukları için wsbets'te 2.51 oran veriyor maçı kazanmalarına. ben deneyeceğim, en azından geçmişlerine olan saygımızdan oynayalım.
güncel Önemli Başlıklar