bugün

oyuncu gibi oyuncu, karizmatiği herkes oynar mesele kötüyü oynayabilmekte.

R.I.P
Saruman'ı saruman yapan merhum aktör.

(bkz: Rip)
kötü rollerin iyi ve karizmatik adamı. o kadar film çek, efsane ol. soyun tâ charlemagne'a dayansın, gerçekten bir soylu, "sir" unvanlı biri ol. o kadar ödül al, şöhret ol.

yetmedi bir de metal albümleri çıkar. idolümsün üstat, idolüm.

(bkz: ghost riders in the sky)

https://www.youtube.com/watch?v=5PWuvHPGsjI
sesini özlüyorum. özetlemek gerekirse sinema tarihinin en iyi kötü adamıydı...

insanlara kendini sevdirtmek kolay olanı, karizmatik rollerle akılda kalmak kolay.

zor olan onun yaptığıydı. kötü rollerle akılda kalabilmek.
Özlüyoruz be reyis..
2003'te gerçek saruman arkadan grima wormtongue'un bıçaklamasıyla rahmetine kavuşmuştur.kendisi kürt ve müslümandır.onun yerine geçen ariel kohen masondur.o yüzden 90+3e kadar filmlerde oynamıştır.
Değeri gidince anlaşılmıştır.
isengard sanayi odası başkanı. Unutulmaz filmlerin unutulmaz karakterlerine hayat verdi. Sevgi ve saygıyla..
ben daha geçen gün facebook'tan doğum gününü kutladım bu adamın. Nasıl ya nasıl?
üstad denilecek adamlardan. selam götür valinor'a.
ölümü gerçekten üzmüş usta aktör.
daha geçenlerde doğum günüydü be gerçekten çok üzüldüm bu habere onun gibisi az bu dünyada oyunculuğu olsun sesi olsun müzikle uğraşması olsun her şeyi ile bir efsaneydi ve hep öyle kalacak saruman* baba özleyeceğiz seni.
Son albümü 2013te çıkarmış olan sanatçı, unutulur mu bunun gibi bir adam.
hiç bir zaman unutulmayacak efsane aktör.
efsane serilerin adamı. soylu duruşu unutulmaz. her oynadığı filmde zamanında değeri bilinmiştir. en büyük ödülü de budur.
Urukları lidersiz ve atasız bırakmıştır.
Gandalf buna çok sevindi.
çok erken gittin ! tolkienle sohbetine kaldığın yerden devam et.. ve ona benden selam söyle..
Rip darth tyranus.
gandalf' ın karşısında hangi kötü büyücü duracak saruman amca? huzur içinde yat.
Allah rahmet eylesin.
soyu şarlman'a dayanıyormuş lan adamın. boşuna oynamamış saruman'ı.
saruman imiş kendileri. gerçek adından öldükten sonra haberdar oldum. iyi yaşamış bu zamana kadar.
(bkz: the man with the golden gun)
adam son anına kadar filmlerde rol almaya devam etti. müthiş aktördü...