bugün

iktidara geldikten sonra tsk yı ve halkı yıpratmaya çalışan akpye karşı duran iki parti vardı bu ülkede.biri baykallı chp,diğeri mhp.akp hükümeti amerikan çıkarları için elinden geleni yaparken mhp ye ve chp ye saldıran başbakan sonunda birini karşısından çekmeyi başardı.bu isim deniz baykalın partisi chpydi.chp nin başına da son 2 yılda adını duyuran herşeyden prim yapmaya çalışan,tükürdüğünü yalayan kemal kılıçdaroğlu getirildi.
istediğini alan akp,12 eylül refarandum'u sonrasında medya kuruluşları sayesinde mhpye saldırmaya başladı.yok taban kayması,yok tavan çarpması falan filan.ikilem yaratmak ve bahçeliyi mhpnin başından indirmek istiyorlardı.bunu başaramadılar,mhp durumu iyi idare etti.
bunun üstüne chp nin akp,bdp ile yakınlaşıp atatürkçülükten ve muhalif olmaktan vazgeçmeye başlaması üzerine chp den çatlak sesler çıkmaya başladı.kemal kılıçdaroğlu da bu çatlak sesleri çıkaranların 2011 yılındaki seçimlerde aday olmayacağını açıklamaya başladı.herşey akpnin istediği gibi oldu.chp oyuna geldi,yanlış adamlara güvendi ve bitti.
dur daha yeni başlıyor.
(bkz: chp nin ayak sesleri)
(bkz: fırtına öncesi sessizlik)
son 10 yıldır politikası halkçılığa bir adım yanaşmadan hala adında halk geçen bir partinin hazin sonu. ben de istemezdim böyle olmasını, m.kemal'in partisi bu durumlara düşmemeliydi. kemalist tavırdan uzak, "populer" bir politika izlemek en büyük suçlarıydı sanırım. öyle mi cumhuriyetçi olunuyormuş? ben de kendimi cumhuriyetçi sanıyorum. vah vah.
üzülüyor insan, hem de çok.
şarj edince tekrar açılacaktır.
bitemeeez.
sonra kimle eğleneceğiz seçimlerden sonra hacıcan?
vizyonu olmayan her kurum bir gün bitmeye mahkumdur. yapılan her icraata muhalefet etme sadece türkiyede var. muhalefet dediğin onu bunu şunu neden yapmadın yapamadın gibi eleştirilerle olur onu bunu şunu neden yaptın diyerek muhalefet olmaz. sabiha gökçene zamanında kemal kılıçtaroğlu uçak inmeyen yere neden havalanı yapıyorlar demişti ama günümüzde orası bile artık yetmiyor. cuhape nerde vizyon nerde.
bu geri zekalı yüzünden. senin ekibinin de, senin danışmanlarının da ben ta...

yalnızım yazamıyorsunuz, ülke yönetmeye talip oluyorsunuz!

görsel

https://twitter.com/Oguzh...Plz1W0y7UkKANxGQ&s=19
80 yıldır zaten varmıydı ki sorusunu akla getiren hadisedir. evet..
Çok da fifi be kanki. AKP'li gibi ben de CHP'nin çomarıyım. Seçmen kağıdında baktığım tek şey CHP yazısı ve altı ok. basarım çıkarım. Kayıp kazanç umrum değil.
güncel Önemli Başlıklar