bugün

(bkz: dersim katliamı)
Sorumlusunun chp hükümeti olduğu bu katliamda binlerce dersimli, çoğu çoluk çocuk bombalarla, fare zehiriyle öldürüldü.
Dersim' in nüfusu neydi ki binlerce insan katledildı? Bu kadar kestirme bir çözüm cumhuriyeimize yakışıyor mu? Onlar bizim insanımız değil mi? Kediler, köpekler için Aglayanların bu insanlar için bir hissi mevcutmu?
Alevilerin bu partiye yakınlık duyması hep ilgi çeken bir stockholm sendromudur.
gavur içsin rum içsin sünniye nasip olmasın mantığı.
özgürlüklerini arayanlara tarih boyunca devlet denen iğrenç kurum ne yapmışsa dersimde'de aynısı olmuştur. chp veya başka parti farketmez. tüm partiler ve siyasetçiler devlet kurumunun iğrenç partekülleridirler.
demek ki neymiş devlete başkaldırınca misal gezide olduğu gibi onları bombalamak caizmiş.

ama recep tayyip erdoğan neden yapmadıysa bunu? diktatör olan bu değil miydi?
kan olmadan devrim olmayacağını bilen fakat bu devrim türk devrimi olunca devrimin karalanması için her türlü demagojiyi yapan kişi söylemi. atatürkün yaptığını şimdikilerde yapabilseydi daha güçlü bir türkiye olurdu eminim.
Dersim katliamı sistemli ve bilinçli bir alevi ya da kürt katliamı değildir. O insanlar alevi oldukları için değil devletle anlaşmadığı için katledilmiştir. Bu bir devlet suçudur ama soykırım mahiyetinde değildir. Doğudaki tüm isyan etme planlarına karşı bir uyarı olması da planlanmış olabilir.
PKK'ya teslim olan tiplerin eleştirdiği katliamdır.
Orda gebertilenler alevi oldukları için değil kürtçü devlet düşmanı etnik kırıntılar olduğu için gebertilmiş. duasını türkçe eden sevdasını türkçe yaşan Alevi Türkleri yakından uzaktan ilgilendirmeyen olaydır.

Not: O emri veren komutan o bombaları yağdıran asker ne güzel asker ne güzel komutandır.
Sorumlusu chp'dir, kimse aslını savunamaz. Semah çekenlerden rahatsız olundugunda birileri tarafından ilk kadın pilotumuz sabiha gokcen'e emredildi. Ve bu kadın kilolarca mermiyi alevilerin uzerine yağdırmıştır, ki alevilerin o zamanda semahını pencerelerini battaniyelerle kapatarak çekmesinden dolayıda sunni bir hainin aleviler mum söndü yapıyor yalanını ortaya çıkarmıştır, iste bu laf oradan gelir. Ayrica alevilerin chp'li tutumuna sendrom falan diyen arkadaşlar var. bu da o zamanın alevilerin baskıdan dolayı ellerine chp simgelerini, ataturk resimlerini almasındandır, ki bu baskıdan kurtulmanın daha doğrusu baskıyı yumuşatmanın yolu buydu! O gunlerden sonra bu sahte sevgi şimdiki alevilere gercek bir sevgi gibi kaldı bir çok alevi bu durumdan dolayı chpli oldu. Ben anti kemalsit falan degilim savaşlar ataturk trafından yonetildi ve bnmde bir yere kadar saygim var, ama bunlar gerçekler maalesef! Recep tayyip neden yapmıyor diyenlerede sunu soylemek gerekir: eline gecse oda yapar ama o kadar kolay değil her şey, o artık alevileri sunnilere dusurmekle isini yapıyor merak etmeyin...
Gerekliydi diyen yurdum kansızı aynı tepkiyi gezide de koysaydın ya.
Mevzu ağaç değildi ya hani ayıktın mı?
ne de hosunuza giderdi degil mi chp boyle bi katliam yapsa.adiniz gibi biliyorsunuz oradaki katliam alevi ,etnik koken vs gibi sebeplerden degildi.bir baskaldiris vardi devlete karsi. aynisi yozgatta da yasandi. neyse ki alevilet bunun farkinda.
chp nin seçim öncesi harakiri yapmasıdır.
Evet çoluk çocuğu onu geçtim bir canı katletmek etkisiz hale getirmektiş öyle mi kediye yapılan işkencede Türkiye ayağa kalktı insanları canice öldürülmesine gelince gerekliydi böyle iki yüzlülük görmedim öldürmek hiçbir zaman bir seçenek değildir ve o emri veren komutanlarında seçenekleri öldürmek olmamalıydı belki klavye başında rahat rahat hak ettiler katledildi diye yazabiliyorsunuz ama annesi babası kardeşi orada can veren insanı düşünemiyorsunuz bile yazıklar olsun insanlık bu kadar mı öldü dedirtiyorsunuz.
Onur Öymen'in "chp iyi yapmıştır" dediği katliamdır.
ben iddaamda kararlıyım; ve bunu şimdiki iktidardan nefret eden birisi olarak, ayrıca bana okumamış cahil muamelesi yapanlara binaen savunuyorum:

1934 iskan kanunu, 1935 tunç eli kanunu, 1937 tunceli tenkil harekatına dair bakanlar kurulu kararları kim tarafından verildi?

4 Mayıs 1937 dersim için kader anı olan o bakanlar kurulu toplantısının başkanı kimdi? dersim tertelesinin başlama zamanlaması bir tesadüf müydü? Trabzon atatürk köşkündeki harita üzerindeki yazılarda neler yazıyordu ve hangi bölge o haritada işaretlenmişti? o planlar bizzat kim tarafından çizildi? sabiha gökçen anılarında bu emrin kim tarafından verildiğini bizzat kendisi açıklıyor?

şimdi bunların cevaplarıyla bana küfredip kendilerini haklı çıkaranlar umarım biraz daha karşı düşünceye saygıyı öğrenebilirler.
"devletimiz geröğööğ rörörörö" zırvalarıyla hala inkar edilen katliamdır.