bugün

kanal istanbula , 3.havalimanına , marmaray a karşı çıkan bir partiden beklenen projelerdir. yol yok köprü yok kanal yok havalimanı yok ne var lan it!
tek projen yok devlet yönetmeye kalkıyorsun. biride google a bakmadan chp nin bir projesini bana söylesin sözlüğü bırakacam.
sadece yapı projesiyle devlet yönetildiğini zanneden siyasomanyakların her müteaahiti babaları zannetmeleri durumu. yok ya o sakallı mıydı?
--spoiler--
eski hastalıklardan kurtulmak.
--spoiler--
türkiyeyi batırma projeleri olabilir.
Dünyanın en büyük bayrağını yapıp guinness e girmek.
Başı kapalı kadınları toplumdan soyutlayarak göz zevkimizi kurtarmak.
Sakallı adamların sakalını kestirmek.
Gusul abdestini yasaklamak.
Ezanı türkçeye cevirtip ıbranice okutturmak.
chp asıl amacının proje olmadığını seçim mitinglerinde hiçbir projeden bahsetmeyerek kanıtlıyor. ideolojinizden uzak olarak önyargısız değerlendirin.
- emekli intibak yasası,
- aile sigortası,
- taşeron işçiliğe son,
- daha özgür, daha demokratik bir türkiye,
- ithale değil üretime dayalı sanayi, tarım,
- sadaka dağıtan değil sosyal yardımlaşan devlet,
en önemlisi:
yolsuzluk, hırsızlık musluklarını kesmek, hesabını sormak.
dine değil bilimselliğe dayalı parasız eğitim.
söz konusu partinin genel başkanının, bir önceki seçimde, slogan niteliğindeki şu efsanevi sözleri zaten projelerin ciddiyetini ortaya koymaktadır.

muhabir: sayın kılıçdaroğlu, bahsettiğiniz projeler, ciddi maliyeti olan işler. bu vaatlerinizi gerçekleştirmek için gereken finansmanı nasıl karşılayacaksınız?

kk: benim adım kemal bulucam diyorsam bulurum parayı.

(bkz: yav he he)
ilk 2-3 sene hiç bir şey yapmazlar. ilk cepler dolar. Sonra atatürk heykeli dikerler.
Kendisi bizatihi proje olan bir partiden beklenilen projelerdir.
Güldürmüştür.
Yolsuzluk diyenler asıl yolsuzluğu görecekler alım gücü düşecek cemaat keşke akp olsaydı diyecek.
KÖY ENSiTÜTiLERi KAFiDiR.
Chp muhalefeti zor yaparken proje istemek biraz abes kacmaktadir bu ulkenin ne iktidarinda nede muhalefetinde iş var hepsi boş insanlardan oluşuyor.

(bkz: muharrem ince) hariç.
olmayan projelerdir anca laf sokmaya yarar bu parti.
(bkz: ataturk chpsi ve sonrasi)
Geliştirilmiş ekmek ve yağ kuyrukları.

Dağ oymalı atatürk heykelleri

Her üniversiteye modern ikna odaları
Yol yok

Köprü yok

Geçit yok

Tesis yok

Ağaç var orman var hayvanlar var sanırsın amazon.
taşeron işçiliğe son verecekse gelsin iyi olur ama verebilir mi emin değilim bir de pkk ile masaya oturan akp den farklı davranmaz ki chp partideki isimler belli benim bir partiye oy verme kıstaslarımı yakalayamıyor.ben oy vermem ben vermezsemde çok şey kaybetmez boşuna konuşuyoruz halkın görevi sadece oy vermek zaten ya da partiye hakaret gelir diye fanatikçe gardını almak temsili demokrasinin bize çizdiği sınırlar içinde rolümüz belli ne kadar konuşsak boş.
YOLSUZLUĞU KESiP YOLLUĞUN ÖNÜNÜ AÇMAK.

RÜŞVETi LEGAL HALE GETiRMEK.

BAŞÖRTÜSÜNÜ YASAKLAMAK.

CAMiLERi KAPATIP SATMAK. Ki TARiHiNDE BU VAR. SATIŞA ÇIKARIP AHIR, YATAKHANE, CHP MERKEZ BiNASI NiYETiNE KULLANMIŞLARDIR.

EZANI TÜRKÇE OKUTMAK.

HACCA GiTMEYi YASAKLAMAK.
ankara'daki kedi amblemini değiştirme.
önce akpnin yaptıklarını karalama kampanyası.

ilk dönemlerinde değil ama ikinci dönemlerinde başörtüsü zulmünün geri gelmesi. malum merkez sağcı görünüyorlar artık.

amerika ve israilin her emrine "elbette efendim" diyen devlet teşkilatlanması.

her devlet dairesine bir kırmızı hat.

adalet sistemimiz şu anda çeyrek falan, onu da sıfıra indiriverirler.

enseleri yakalarından dökülmeye başlarken de kaçıp giderler vesselam.
-sınıflarda istiklal marşı tabelasının yanına kendi resmini astırma
-dua ettirmeyi yasaklama
-banknotlarda kendi resmini astırma
-devlet kurumlarında kendi adamlarını yerleştirme
-kapalı hanımefendilerimizi devlet kurumlarına giriş yasaklatma.
yeniden karşı kadrolaşma, yeniden karşı yargılamalar vs.

intikam projesi. rövanş bildiniz mi?
hırsızlığı, yolsuzluğu, pkk yı meşrulaştırma. camilerde ibadetleri yasaklama. ezanı yasaklama. Kuran okumayı yasaklama. müslümanları fişleyip hapse attırma. bu arada kendisine destek olan gülenistleri de tek tek domaltma projesini de unutmamak lazımdır.
CHP kolay kolay iktidara gelemeyecekti zaten, şimdi Feto'ya yaslandı hiç gelemez. Büyük hata yaptılar.