bugün

17 nisan 2015 tarihinde abd'de vizyona girmesi beklenen film.

film tom rob smith'in aynı adlı kitabından uyarlanıyor.

yönetmenliğini daniel espinosa'nın üstlendiği filmde Tom Hardy, Noomi Rapace, Gary Oldman gibi güzide oyuncular yer almaktadır.

filmin çekimleri bitmiş montajı kalmış.

ayrıca başlık yönlendirmesi yapan zihniyetinize sokayım.

afiş:
görsel
fragmanı yayınlanmıştır.

https://www.youtube.com/w...Rsj4&feature=youtu.be
karakter afişleri:

(bkz: tom hardy)
görsel

(bkz: noomi rapace)
görsel

(bkz: gary oldman)
görsel
fragmanını görüp inanılmaz etkilendiğim film. muhtemelen çok iyi film olacaktır. her halinden belli.
konsepti ve ele aldığı mevzu itibariyle potansiyeli çok yüksek olmakla birlikte, o potansiyelin altını tam olarak dolduramamış bir film. stalin'in baskı politikalarının zirvede olduğu 1950'lerin başlarında sscb'de işlenen seri çocuk cinayetleri ve kendi başı da dertte olan bir gizli servis subayının bu cinayetleri çözmeye çalışmasını konu alıyor. yukarıda belirttiğim kısıtına rağmen, yine de oldukça izlenir bir film, deneyin. kadro sağlam. gary oldman gibi yan rollerdeki baba oyuncuların yanısıra paddy considine da filmin sürpriz bonusları arasında.
kadro çok iyi olmasına rağmen kötü kurgulanmış o yüzden sıradan kalmış film.
bugün izlediğim ve hikayesi güzel olmasına rağmen olmamış filmdir. biraz nuri bilge ceylan filmi gibi olmuş.
böyle bir konulu bir film bence bu kadar kötü çekilebilirdi. oyunculuklar vasat, yönetmenlik vasat.
2015 yapımı 137 dakikalık suç/dram filmi. 6.5 imdb puanına sahip, 50 milyon dolar bütçe ile çekilip resmen gişede sıçmıştır görsel

--spoiler olabilir--
Tom hardy'nin performansını beğenmedim, bu adam bana yapmacık geliyor. Üstelik aksanlı ingilizcesi berbattı, rus olduğuna inanmak için bin şahit gerek. nesterov ve vasili tam rusa benzemiş, aksan konusu her oyuncuda sırıtmış. Gary oldman yine etkisiz bir rolde, koca general ama tüm olayın dışında. Sonda ayıp olmasın diye "topla pılını pırtını emrime geç" diyor leo paşa, bizimki toplanıyor ve nesterov'a ayrılan sürenin sonuna geliyoruz. Zaten film başladıktan bir saat sonra 10-15 dakika görünüp kayboluyor, oysa cast da "gary oldman" yazıyor diye izlemeye karar vermiştim. Dönem filmi severim ama savaş temalı filmlerle pek işim olmaz, nadiren izlerim. Fakat film gerçekten vasattı, özellikle tom hardy 2 saat boyunca beni hayattan soğuttu. Bi de bu oyuncuyu yere göğe sığdıramayan tipler var..
--spoiler olabilir--
Kötü bir film asla değil hele de dönem filmi sevenler için hazine bile olabilir ama bir gerçek var ki film durağan bir tempoya sahip.