bugün

cherry'nin jeep görünümünde 4x4 olmayan aracı. 1.6 motor gücüne sahip olanı vardır. 4x4 olmadığı için jeep vergisi vermekten de kurtulursunuz. toyota corolla fiyatına suvvari bir aracınız olmuş olur. biraz dikkat, kavrama noktası biraz yüksekte.
aslında suv araçlarını asfalt yoldan indirmeyenlerin çoğunlukta olduğu göz önünde bulundurulduğunda mantıklı düşünülmüş araç. (bkz: doğan görünümlü şahin)
bu araçla ilgili yazılan yorumların çoğunu okudum ve merak edip araştırayım dedim. yabancı sitelerde incelemelerden birkaçını okudum. Çıkardığım sonuçlar:

Sahip olduğu özelliklere göre fiyatının uygun olduğu söylemişler. Aracın çok belli bir şekilde harika bir araç olmadığını ancak idare eder bir otomobil olduğu, jip kullanmak isteyenler için bir seçenek olabileceğini yazmışlar. Güvenlik konusunu özellikle okudum ve kimse bu aracın hiç de bazılarının inatla 'kutu kola' olarak değerlendirilemeyeceğini gördüm. Güvenlik olarak elbette köklü markaların sunduğu güvenliği veremeyen araç için çok güvenli olmaması normal ve beklenen bir şey olarak değerlendirilmiş ingiliz sitelerinde. Çünkü ford, wolkswagen, scoda gibi firmalar onlarca yıldır bu konuların üzerinde çalışıyor, chery ise daha yeni bir otomotiv markası.

Benim yorumum: bu araç, Türkiye'de hali hazırda satılan araçlar ortalaması kadar güvenlidir.

Alıp kullananlar doğru seçim yapmış ve jip konforunu yaşıyorlar. Güvenlik eksikleri önemli elbette ancak çoğu araç zaten böyle. Kullananlara Hayırlı uğurlu olsun.
ülkemizde pek rağbet görmeyen otomobildir.
2008 yılından beri bindiğimiz ve şuana kadar pek te başımızı ağrıtmayan jeep görünümlü arabadir.
Fiyatina göre cok cazip olmasi, kolay kolay arıza vermemesi, tasarımın hoş olması artı avantajlarındandir.
Burda gelip çin malı diye kötüleyenlere şunu demek istiyorum! 40 bin tl ye sıfır ve yarı jeep hangi arabayı alabilirsiniz bu koşullarda acaba?