bugün

son eklenen görselde gördüğümüz üzere kuyruğundakı ateşı sönerse ölecek olan,über tatlı pokemondur. evrımleştıkçe ergenleşmış ash ı takmaz olmuştur.
pokemon adlı çizgi filmdeash ketchum ın sahip olduğu ilk pokemonlardan biri.

ash onun hayatını kurtardıgı için çarizart olana kadar hep ash'e sadık olmuştur ama çarizart olunca işin rengi değişmiştir..
hemen yiyin soğumasın görsel
esasen charmeleon olana kadar ash ile arası iyi olmuş, ancak charizard a dönüşümden bir süre sonra ancak ölüm döşeğinde sahibinin kendisine olan sevgisini nihayet görebildiği için toparlamış olan pokemon.
evrimini önce charmeleon sonra da charizard olarak tamamlayan, animenin ana karakteri ash ketchum'un ilk pokemonlarındandır.

görsel
En sevimli pokemondur. Yerim ben onu nasıl bir tatlılıktı ya... Kuyruğundaki ateşin sönmek üzere olduğu bölümde ağlamıştım hiç unutmam. Kıyamam...
Favori pokemonumdur. Yamulmuyorsam Charmander- charmellion - charizard diye evrimlesir.

italik edit: charmeleon mus.
ateş grubundan bir pokemon. bebekliği çok tatlıdır ancak biraz afacan. Evi bakı yakabilir, dikkat etmek lazım.
ateşli pokemondur.

görsel
1. sezon 43. bölüm ile charmeleona dönüşen pokemon.
yakaladığım ilk pokemondur. yıllardır buna sahip olmanın hayalini kurdum. allah charizard olduğun günleri gösterir umarım.
ilk yakaladığım pokemondur. hadi bakalım.
Çar, çar diyen atesle saldıran Pokemon.
en kolay üttüğüm tasoydu. şimdi yüzüne baktıkça elimde bulundurduğum charmender sürüsü gelir aklıma.
Abileri.

görsel
kraldır, ağadır, paşadır.
semender hayvanından esinlenerek yaratılmış pokemon karakteri.

görsel
çarizard ın en alt modeli olan pokemondur.
Bir nimettir kendisi. En nihayetinde charizard oluyor. Charizard'ınız olması demek, rakip kim olursa olsun her zaman bir umudunuz var demek.

görsel
görsel
kuyruğu ateşli duygusal bir pokemon türü.
güncel Önemli Başlıklar