1. 1.
  basketbolda yüksek post veya pivot olarak tabir edilen 5 numaralı pozisyonun ingilizcesi.
  aynı zamanda merkez anlamına da gelmektedir.britanya ve amerikan ingilizcesine göre yazılımı değişir. (bkz: centre)ikisi de doğrudur.
  ... monolith
 2. 2.
  bu poziyonda oynayan oyuncular genellikle takimin en uzun ve kalipli oyunculari oldugu icin dogal olarak iyi ribaund ve blok istatistiklerine sahiptirler. pota altini domine ederler. (bkz: shaquille o neal) (bkz: yao ming) (bkz: ben wallace)
  ... plts
 3. 3.
  (bkz: pivot)
  1 ... oumar
 4. 4.
  Potaya yakın oynayan, takımın en uzun boylu oyuncusudur.

  (bkz: 5 numara)
  ... free your mind
 5. 5.
  izmir'de Microsoft ortağı bir şirkettir.
  ... oldumuoldu
 6. 6.
  amerikan futbolunda Hücumu başlatan yani topu yerden kaldırarak QB'ye veren oyuncudur. Görevi arkasındaki sayı yapacak oyuncuları korumaktır. Genellikle takımın en güçlü ve iri oyuncusudur. Ayrıca ellerinin çok hızlı ve reflekslerinin güçlü olması gerekir. Bu oyuncu için yüz kilonun üzerindeki kişiler tercih edilir.
  *
  1 ... iktidarsiz jigolo
 7. 7.
  iktidarsiz jigolonun ta kendisidir. tosundur, candır.
  1 ... sharkek
 8. 8.
  hokeyde bir pozisyon. right ve left winger ile birlikte forvet hattını oluşturur kendisi. winger'lardan daha komple ve çok yönlü olurlar genelde. yeri gelir kalecinin önüne götlerini park edip görüş açısını kapamaya çalışırlar, yeri gelir rakip takımın defans oyuncusu tarafından hırpalanmaya razı olurlar arkadaşları boş alan bulsun diye, yeri gelir kalenin arkasında puck ile buluşup pas atacak arkadaşını ararlar, yeri gelir kendi defans oyuncularına ve winger'larına defansta yardım ederler.
  -1 ... dick advocaat