1. 1.
  dünyaca ünlü türk jeolog. ülkemizin gururlarındandır kendisi. epey neseli ve bilgili bir insandır. deprem konulu toplantı ve tv programlarında sıkca çıkar karşımıza. konustukca dinletir kendisini. gercek aydınlarımızdan biridir.
  19 -12 ... chilavert
 2. 1.
  az önce kara harp okulu savunma bilimleri enstitüsü öğrencilerine bilimsel düşünceüzerine güzel bir konferans vermiş değerli bilim adamımız.

  meraklısına not: konuşmasını harp akademilerinde olduğu gibi yine arz ederim diye bitirmiştir.
  4 -2 ... mmtyvs
 3. 2.
  son zamanlarda bilim adamı kimliğinden ziyade ordu yalakalığıyla medyada görünen kişi.
  11 -7 ... chilavert
 4. 3.
  aynı zamanda ateist olan prof.
  6 -1 ... lebronn
 5. 4.
  12 kasım 1999 düzce depreminin üstünden birkaç ay geçtikten sonra, yani insanların acıları dinmemişken, bir programda "istanbulda yakışıklı bir deprem olacak" gibi gerizekalıca bir söz söyleyip 32 dişini gösterek sırıtan jeolog. o gün bugündür bu adamdan hazzetmem.
  11 -7 ... pezzo-soprano
 6. 5.
  A.M. Celâl Şengör 24 Mart 1955'te istanbul'da doğdu. 1973 yılında Robert Academy'yi bitirdi, 1978'de State University of New York at Albany'den jeolog olarak mezun oldu. 1979'da master, 1982'de de aynı üniversiteden doktora aldı. 1981'de iTÜ Maden Fakültesi, Genel Jeoloji kürsüsüne asistan oldu. 1984 yılında Londra Jeoloji Cemiyeti'nin Başkanlık Ödülü'nü, 1986'da TÜBiTAK'ın Bilim Ödülü'nü aldı. Türkiye, Avusturya, Fransa'dan çeşitli ödüller aldı, bilim kurullarında görev yaptı. 2000 yılının Nisan ayında Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Bilimler Akademisi yabancı üyeliğine seçilen ilk Türk oldu. Şengör, College de France dışında ingiltere'de Oxford (Royal Society Araştırıcı bursuyla), ABD'de California Institute of Technology (Moore Distinguished Scholar olarak) ve Avusturya'da Salzburg Lodron-Paris Üniversitesi'nde misafir profesörlük yapmıştır.
  6 kitap, 175 bilimsel makale, 137 tebliğ özeti, pek çok popüler bilim makalesi, tarih ve felsefe ile ilgili de iki kitap ve 300'e yakın deneme yazısı yayınlamıştır. Şengör ayrıca pek çok uluslararası dergide editör, yardımcı editör ve yayın kurulu üyeliği yapmıştır ve yapmaktadır. * (bkz: http://www.turkmucit.tv)
  5 ... mahallenindelisi
 7. 6.
  Ordu kuyrukçusu, iktidar yaması, komedyenliğe teğet burjuva bilim adamıdır.
  10 -13 ... pangea
 8. 7.
  Yıllar önce Annesiyle birlikte Gölcük'ün içinden geçerken:"Burası bir gün yerle bir olacak." diyen jeologdur. 80'li yıllar olsa gerek.
  3 -3 ... heathcliff
 9. 8.
  bugün bir gazetede yayınlanan röportajında yeni yök başkanı Özcan için "kendi alanında asistan bile olamayacak bir adamdır" yorumunu yapan jeolog.
  4 -5 ... metinmilli
 10. 9.
  bu aksamki show tv ana haber bülteni'nde türban ve üniversite hakkındaki görüşlerinden dolayı tebrik ettiğim, türkiye'nin dünyaya kazandırdığı en önemli bilim adamlarından biri.
  9 -4 ... shunketsu
 11. celal şengör Başlığındaki Önemli Entry'ler