bugün

ibretlik tanımdır. evet.

"aşk dediğin şey birisinin s*kini senin a*ına sokmaktan ibaret."

https://youtu.be/SkFKSv1YSEw

edit: gayet bilimsel tanımdır bu arada. aşko kuşkoları üzer ama.

edit 2: ilk linkteki video'da sorun var. başka link:

https://youtu.be/96-82RuOA2s
Kendi pis düşüncesini belli eden cinsten bir laf söylemiş. Bir de bilmem neyin profu. Yersen...

Aşk sadece silkiş sokuş değildir.

Yetti gare.

Pehh.
Eskorta gitmekten aşkı unutmuş insan beyanı.
Traveller salağı bu lafı dediyse adam haklı şuan, dağılın.
Adam bok yemeye doymuyor.
"okumak cehaleti alır, eşeklik baki kalır." sözünün tam karşılığından çıkan bir tanımdır.

bu arada aşkın tutkuyu da kapsayan daha geniş ölçekli bir duygu olduğunu bilmeyen ve tutku ile aşkı birbirine eş tutan kaplamalara da selam olsun. boşuna değil siz tuttuğunuzu... bildiğiniz sokaktaki kedilerden, köpeklerden farkınız yok demek ki. çüş artık cidden.
Yine konuştu herbokolog. Büyüdükçe küçülmek denen lafı hiç duymamış herif. Ülkenin sayılı bilim adamlarından birisi ama üslup leş...
Adam nasıl sevdiyse zamaninda hala bok yiyor:d
Bu ne terbiyesizlik!
celal hocama katılıyor ve artırıyorum;
aşk birine bedava s*kmeye çalışma isteiğidir.
edep diyenler hepinizi leylekler getirdi zaten.
aşk diye bir şey yoktur zaafiyet vardır. aşk, iki birey sevişebilene kadar aşktır.
(bkz: hele bir otur soluklan yeğenim)

Başlıkta abartıyorlar kendisi penis, vajina falan der diye düşünürken beni ambale etti. işin garibi bunu nerede söylüyor bilen varsa söyleyebilir mi?
konuşmanın tamamı:

https://youtu.be/FGxZjLlm5Bo
Ben sana profesör olamazsın demedim...
Aşkın üreme dürtüsünü destekleyici bir çeşit hoşlantı olduğunu izah etmeye çalışıyormuş gibi duran şey.

Asıl sosyolojik soru: bu geyik muhabbeti neden yayınlandı?
Sevmek bir ömür sürer s(ik)evişmek 1 dakika.
Burada yalnızca üslubu sıkıntılı deyip haklı bulan tayfa; üslup herşeydir ve üslup kastettiğimiz şeylerdir. Ulan besim tibuk denen adamın düşüncesi,para ekonomisi, bilgi ve öngörüsü benim diyen siyasetçiyi 10'a katlar ama adam sırf üslubundan ötürü asla iktidara yaklaşamadı. Olay tamamen lafı nasıl satmak istediğindedir ve bunu diyebilen birinin haksız olduğunu değiştirmez.
Tarihçi olmadığı halde tarihçiliğe özenen jeologun aşk doktorluğuna da el atması olayı.
Tarihsel yorumlarını dikkate almadığımı daha önce de dile getirmiştim.
Halil inalcık, ilber Ortaylı hatta Yusuf Halaçoğlu gibi isimlerle değil kıyas, yanlarına ismi bile yazılmaması gerektiğini dile getirmiştim tarih alanında.

Ha jeolojide iyidir belki ona bir şey diyemem.
Ama sırf dini açıdan birkaç cesur yorum yaptı diye adam yerlere göklere sığdırılamaz oldu, ne derse doğru ilan edilir oldu, hatta kemik kitle taraftarı oldu.

Velhasıl o zaman da sempatim yoktu.
Sağ olsun davranışları ve söylemleri ile de beni hiç yanıltmadı.
Bizler kendisi kadar sığ olmayacağız.

Kendisine tapınan arkadaşlar bu sözünü de savunsunlar.
Jeoloji alanında ilerlemiş bu hocayı sayelerinde jeoloji dışında her konuda yorum yaparken gördük. Hayır jeoloji dışında sizden neden bir fazlası olsun, bu eksiklik, bu eziklik hissi neden çözemedim taraftarı olanlarda.
Celal hocam yine haklı *
Celal hoca çatır çatır götünü sikse adam bilim adamı adam evrimci adam ateist deyip sikilmiş götünün davasını yapmayacak dangalaklar var bu ülke de.
Ben yıllardır yazıyorum bu adam fesli dangalağın laik versiyonu diye.
Bana ekşide burada küfür eden laf sokmaya çalışan sik kafalılar
Mal bu.
Beğendiğiniz gazladığınız hayran olduğunuz adam bu.
Hala devamsa sizin kalbınız sikeyim.
Sizin tarikatçıdan farkınız yok beyin ölümünüz gerçekleşmiş.
celal şengör'ü neden çok sevip saydığımı bir kez anlamama sebep olan en azından erkek gözünden doğru olan tanımdır.
Yani epeyce kaba olmuş ana doğru söze ne hacet.
Aşkın cinsel organı olmaz.
Bunu bizim mahalledeki sapık Süleyman deyince toplanıp dövmüştük. Jeolog söyleyince hak vereni oluyor tâbi.
Celal hocam aşkın biyolojik tanımını herkesin anlaması için sokak jargonu ile yapmış. Çok düşünceli bir insan.