bugün

Celal hocaya bak bir el atmadığı bu kalmıştı onu da yaptı.

kadının ve aşkın iyisinden anlıyor.

seni hınzır seni.
cem yılmaz'ın dediği gibi "bilimine bak, uğraşma aşkla".
açık konuşuyor diye ağladılar. halbuki herkesin yaptığı mahalle muhabbetleri.
Bokunu tatmak gibi bir şeydir demiş olabilir.
Güya realist olup tanımın bokunu çıkararak, dikkat çekmeye çalışılan ruhsuz, duygusuz bir tanım.
Biz insanları, fesleğenden, klozet kapağından, antiloptan, ya da öküzden ayıran en önemli özelliğimiz " duygu" taşımamızdır.

Bu tanımı, bir tavşan, ya da bir zürafa filan yapmış olsaydı, eyvallah!
Ama afedersiniz de birazcık insanız ama di mi?!

Bu tanımla, onca Romanın, şiirin, destanın, mitolojinin, Türkünün, şarkının, resmin, heykelin içine etmiştir!
Aşkı s..ktin eyledin viran celâl efendi!
sigmund freud celal hocayı görse el öpüp tövbe ister, öyle bir tanım yapmıştır.
asırlardır çözülemeyen sorunun cevabını nokta atışı ile çözmüştür. başka ne bekliyordunuz ki ?

erkekler kadın sikmek için, kadınlar sikilmek için aşık olurlar. bunu aksini ispat etmeye çalışan erkek ılıktır, kadın ise kezbandır. felsefe kasmaya lüzum yok, erkek ve kadın anatomisi bellidir. bu motivasyon da olmasa kimse aşık olmazdı zaten.
mantıken eskortun mnada s2mizi sokuyoruz o zaman kısa vadeli aşk mı oluyor. profum bilgeyim ayağı benim gözümde en prof kişi sönmez reyizdir.

youtubeye sönmez reyis yazın dinleyin tam bir sosyolog ilişki uzmanı.

bizim ülkede zaten herkes prof herbokolog egoist narsist. mesela adam inşaat mühendisi ama ekonomi hakkında ahkam kesiyor doktor ilişki uzmanı.

zaten proflar böyle ki üni eğitimi çöp sonra gençler üni mezunları rerere rorororo balık baştan kokar. kahvehanedeki dayılar daha bilimsel.
hocam aşk diye dümdüz seksi tarif etmiş sanki?
Celal hocam aşkın biyolojik tanımını herkesin anlaması için sokak jargonu ile yapmış. Çok düşünceli bir insan.
Bunu bizim mahalledeki sapık Süleyman deyince toplanıp dövmüştük. Jeolog söyleyince hak vereni oluyor tâbi.
Aşkın cinsel organı olmaz.
Yani epeyce kaba olmuş ana doğru söze ne hacet.
celal şengör'ü neden çok sevip saydığımı bir kez anlamama sebep olan en azından erkek gözünden doğru olan tanımdır.
Celal hoca çatır çatır götünü sikse adam bilim adamı adam evrimci adam ateist deyip sikilmiş götünün davasını yapmayacak dangalaklar var bu ülke de.
Ben yıllardır yazıyorum bu adam fesli dangalağın laik versiyonu diye.
Bana ekşide burada küfür eden laf sokmaya çalışan sik kafalılar
Mal bu.
Beğendiğiniz gazladığınız hayran olduğunuz adam bu.
Hala devamsa sizin kalbınız sikeyim.
Sizin tarikatçıdan farkınız yok beyin ölümünüz gerçekleşmiş.
Celal hocam yine haklı *
Tarihçi olmadığı halde tarihçiliğe özenen jeologun aşk doktorluğuna da el atması olayı.
Tarihsel yorumlarını dikkate almadığımı daha önce de dile getirmiştim.
Halil inalcık, ilber Ortaylı hatta Yusuf Halaçoğlu gibi isimlerle değil kıyas, yanlarına ismi bile yazılmaması gerektiğini dile getirmiştim tarih alanında.

Ha jeolojide iyidir belki ona bir şey diyemem.
Ama sırf dini açıdan birkaç cesur yorum yaptı diye adam yerlere göklere sığdırılamaz oldu, ne derse doğru ilan edilir oldu, hatta kemik kitle taraftarı oldu.

Velhasıl o zaman da sempatim yoktu.
Sağ olsun davranışları ve söylemleri ile de beni hiç yanıltmadı.
Bizler kendisi kadar sığ olmayacağız.

Kendisine tapınan arkadaşlar bu sözünü de savunsunlar.
Jeoloji alanında ilerlemiş bu hocayı sayelerinde jeoloji dışında her konuda yorum yaparken gördük. Hayır jeoloji dışında sizden neden bir fazlası olsun, bu eksiklik, bu eziklik hissi neden çözemedim taraftarı olanlarda.
Burada yalnızca üslubu sıkıntılı deyip haklı bulan tayfa; üslup herşeydir ve üslup kastettiğimiz şeylerdir. Ulan besim tibuk denen adamın düşüncesi,para ekonomisi, bilgi ve öngörüsü benim diyen siyasetçiyi 10'a katlar ama adam sırf üslubundan ötürü asla iktidara yaklaşamadı. Olay tamamen lafı nasıl satmak istediğindedir ve bunu diyebilen birinin haksız olduğunu değiştirmez.
Sevmek bir ömür sürer s(ik)evişmek 1 dakika.
Aşkın üreme dürtüsünü destekleyici bir çeşit hoşlantı olduğunu izah etmeye çalışıyormuş gibi duran şey.

Asıl sosyolojik soru: bu geyik muhabbeti neden yayınlandı?
Ben sana profesör olamazsın demedim...
konuşmanın tamamı:

https://youtu.be/FGxZjLlm5Bo
(bkz: hele bir otur soluklan yeğenim)

Başlıkta abartıyorlar kendisi penis, vajina falan der diye düşünürken beni ambale etti. işin garibi bunu nerede söylüyor bilen varsa söyleyebilir mi?
edep diyenler hepinizi leylekler getirdi zaten.
aşk diye bir şey yoktur zaafiyet vardır. aşk, iki birey sevişebilene kadar aşktır.
celal hocama katılıyor ve artırıyorum;
aşk birine bedava s*kmeye çalışma isteiğidir.
Bu ne terbiyesizlik!
güncel Önemli Başlıklar