bugün

Dağıldılar mı?? Üzmüştür, cidden değeri bilinemedi. Türk standartlarının çok üstünde olan melodic metal grubuydu.
mükemmel bir türk gothic metal grubu.

[kat: türk metal grupları]
''Çataffakk,çatalafakkk,katalak,caftalakuiik,katafalak,kakalak" diye diye can verdi genç ve güzel kız. Tek derdi,arkadaşına"Catafalque diye bi grup varmış." diyebilmekti. Diyemedi.
vokalinin bildiğin simone simones olduğu başarılı grup.
Together with all the pain adlı şarkıları harika. crimson dust da ayrı bir güzel. özge özkan grupla çok iyi söylemiş, ama yalnız söylediği şarkılarda aynı güzelliği tutturamamış maalesef.
demekki neymiş bizde yapabiliyormuşuz dedirten grup.
nedendir bilmem ama bu gruba oldukça kılımdır, ama yok ya sanırım biliyorum neden kıl olduğumu 1) gotik metal yapmaları,
2) mete miydi o çocuğun ismi şu vokalist elemanın? hah o işte. çok itici bir eleman lan o.

adam survivor'a katıldı. orda grubunun tişörtünü giydi. tabi giyebilir giysin yani ne olacak ki bundan. ne bileyim bana ters geldi işte. belki de kıl olduğumdan, bu adamların yaptığı herşeye gıcığım, muhalefetim. bana sorarsanız da sahneye hiç yakışmıyor mete.

aynı şekilde bayan vokalist de öyle 2side bir kere kilolu. tamam kilo iyidir, güzeldir de. ne bileyim biri eksiyken biri artı olsun ki denge kurulsun sahnede değil mi ama? 2 sinden birisinin acilen kilo vermesi gerekiyor ve bu şanslı talihlimizde bayan vokalisttir. hayırlı uğurlu olsun efendim...

yine söylüyorum nacizane fikrimdir...
Türkiye'de kalıbını kırıp büyük bir kitleye hükmeden, hitap eden ve iyi bir alt yapı ile yetişmiş en sağlam gruplardan bir tanesidir.. Popüler kültür denen zımbırtının etkilerini ister istemez yaşamıştır.. Ama katıldığı her festivalde en iyi gaz parçalarıyla kalabalığı coşturan ender gruplardan bir tanesidir..

Hem stüdyo kayıtlarını hem de canlı performanslarını severek dinlediğim, ülkenin en iyi doom-gothic-folk-senfonik-klasik metal ve heavy metal ezgilerini içerisinde barındıran yerli * müzik grubudur..
soprano vokal özge özkan'ın süper sesiyle hayat verdiği gothic metal grubu. (bkz: severek izliyoruz)
albümsüz çok zaman geçirdikleri için unutulmaya yüz tutan grup. türk olduklarına inanmanın gerçekten çok zor olduğu bir müzik yaparlar.
jolly joker'de herkesi coşturmuş muhteşem konser performansına sahip grup.
kaliteli müzik yapan grup, melodileri gerçekten insanı biryerlere götürür..

http://www.youtube.com/watch?v=2ZO19JwMB_k
lust and innocence şarkısıyla sigara içmeyen birine bile sigara yaktırtacak grup.
6 ocak'da jolly joker balans'da çıkacak grup.
(bkz: ozge ozkan)- (bkz: in your heart)
bloodia ve ballerina gibi çok hoş şarkıların sahibi, bir türk doom/gothic metal grubu.
mert çakırın ne kadar aşmış bir kişilik oldugunu bize tekrar kanıtlayan grubumsu efsanemsi topluluk.
türkiye'de metali, goth metali hakkıyla yapan gruptur. taktir edilesidir.
zeytinli rock fest 2008e geldikleri duyurulduğunda sevindiren grup.
super bir türk gothic grubu, ilk dinlediğimde türk olduklarına inanamadım. çok iyiler.
blamed sarkısıyla asmıs bitirmis gothic metal grubu.türkiye'den cıkan sağlam birkac gruptan biridir.
(bkz: dialectique)
(bkz: seasons)
(bkz: fading beauty)
barışarock 2006'da sahne almış müthiş grup.ayrıca Türkiye'den neden dünyaca ünlü bir grup çıkmıyor diyenlere iyi bir cevaptır.
Dialectic albümlerini 2007 yılında çıkaran grup.
evet crematory'ye çok benziyor olabilir, ikinci albümleri ilkine göre zayıf kalabilir(ama o unique di zaten değil mi ama), yine de "türkiye de kaç grup bu kadar başarılı?" diye sorulması gereken grup. hem zaten herkes özgün olacak diye bişi yok ki bence.