bugün

entry'ler (169)

ateistlerin yardımseverliğini anlamamak

buradan ateistlerin yardım eylemini hiçbir vaat uğruna değil; hesaba yazılan sevaplar için, cennette sunulacak huriler için ya da cehennem ateşinden kaçıracak bir bahane için değil yalnızca o insana yardım etmek için,insan sevgisi için yaptığını anlayabiliriz evet.

ateistlerin namusu anlamsız bulması

namusu tamamen dinden kaynaklı bir ifade olarak görenlerin söylemidir. namus bir din kavramı değil, erdem kavramıdır. kişinin kendisiyle, kendine olan saygısıyla ilgilidir. namusuna yalnızca din korkusuyla önem verenin, dinlerini yitirseler başına gelecek durum budur ancak bunun ateistlerle bir ilgisi yoktur.

adigepsase

nickinden dolayı yakın hissettiren yazar. worapsow adige.

sözlük yazarlarının son zamanlarda fark ettikleri

şimdi aklıma gelmeyen, gelse de umurumda olmayan şeyleri düşünerek en güzel zamanlarımı mahvettiğimi bir de daha önceleri bayılarak okuduğum kitapların şimdi beni baydığını.

sözlük yazarlarının duyarsızlığı

renkleri görmeseler bile duyabilmeleri için;
http://www.renklerherkesicindir.com

photoshop alternatifleri

picasa ve photo filter belki biraz yardımcı olur ama photoshop'un yeri bambaşka. *

sözlük yazarlarının itirafları

itiraf ediyorum;

* sözlükte yazdığınız o uzun yazıları okuyan benim,

* günlük hayatta en büyük korkum; otobüsten yanlış durakta inmek ki burada aynı zamanda otobüste zaman zaman uyuduğumu da itiraf etmiş oluyorum,

* sözlükte yazmaktan çok okumayı seviyorum, peki neden yazar olmak istedim? çünkü okuduğum her yazıya oy veririm, *

* bir totem yaptım eğer bir gün saat 00.00 ı gösterdiğinde sol frame de kalan başlıklardan birisi ben bu yazıyı sana yazdım olmazsa günümün iyi geçeceğine inanıyorum, *

* ha bu arada o başlığa yazacak benim de yazılarım var ama tesadüfen okumandan korkuyorum,

* sigara ve sakız paketlerinin dışındaki şeffaf ambalajların açma yerini bulmakta çok zorlanıyorum bazen bağırmak istiyorum 'biri şunu açsın' diye ama yapamıyorum...

akif hakan çelebi

şu anda ingiltere'de olan ama bir iki gün içinde türkiyeye dönmesi beklenen özlenen şahsiyet. fashion photography' nin üstadı, renkli kişilik. ayrıca şöyle de samimi bir röportaj vermiş;

http://www.bakdergisi.com/interviews/2/akif-hakan-celebi

elif çağlar muslu

27 Kasım ve 25 Aralık tarihlerinde nardis jazz club'da sahne alacak caz vokalisti. şöyle de bir myspace adresi var;
http://www.myspace.com/elifmusic

ayrıca eylül ayında akustikhane'ye konuk olmuştur;
http://vimeo.com/15711145http://vimeo.com/15711528

jülide özçelik

kendine özgü yorumuyla türküleri * * jazz formuna dönüştüren. bunu yaparken de değerini koruyan, duru sesiyle bugün neden gelmedin diye sitem eden, şarkıları şarapla güzel giden solist.

jehan barbur

bülent ortaçgil şarkılarına * ayrı bir hava veren, dinlendirici sese sahip güzel ve zarif hatun. özellikle 'gidersen' şarkısı tekrar tekrar dinlenesi. * *

engeç burcu kadını

yazar * burçlara kendince kısaltılmış isimler vermeyi amaçlamaktadır. yeni isimlere halkın alışmasının zor olacağını düşünerek, yüzyıllardır kullanılan eski burç isimlerinin başından bir veya iki harf atarak bu geçiş evresini kolaylaştırmayı amaçlamıştır.

(bkz: izler burcu erkeği)
(bkz: engeç burcu kadını)

son sigarayı tersinden yakmak

az önce başıma gelen durumdur. bu öyle bir duygular bütünüdür ki anlatılmaz yaşanır. acı, hayal kırıklığı, öfke, hepsini bünyesinde barındırır. özellikle bu saatte yaşanınca daha bir çekilmez olur. *

pikachu diye hapşuran kibar kız

tsubasa diye küfür eden kibar kızın arkadaşı olması muhtemeldir.

babanın çaresiz kaldığı an

çocuklarının mezuniyetini, düğününü, torunlarını göremeyeceğini öğrendiği andır. öleceği günün ona söylendiği an.

feedback

şu sıra sınavlarla başı dertte olan yazar kendisi. *

yine aylardan kasım

(bkz: yine mi kasım ya)
(bkz: anne bir yılda kaç kasım var)*

ismi cemile olan bir hatunla sevişebilmek

(bkz: yazar cemileden istemiş vermemiş) *
doğaüstü güç gerektiren eylem. özellikle chevy 66 için bundan sonra neredeyse imkansız eylemdir.

chevy 66

cemilelerin hışmına uğramasından korktuğum yazar. aynı zamanda doğum günüymüş kutlu olsun. ***

kinyas ve kayra

tesadüfen haberdar olduğum ve evet bu kitabı almalıyım diyerek uğruna büyük çabalar harcadığım ankara ve bursa'nın altını üstüne getirip sonunda edindiğim, bir çırpıda okuduğum, okurken bile bir önceki sayfanın etkisinden kurtulamadığım, bazen sesli kahkahalarla evde tur attığım, bazen gözümden bir damla yaş akıttığım ama en önemlisi bu kitaptan sonra hiçbir kitapta aynı hazzı bulamadığım kitaptır kinyas ve kayra. ayrıca can alıcı aforizmalarda bulunan kitap;

'...ruhumdaki düğümler fazlasıyla sıkı. kimsenin onları çözecek kadar ince tırnakları yok. bense çoktan vazgeçtim tırnaklarımı uzatmaktan.'
'kabul etmeliyim ki, altı milyar insanın yerine düşünüyorum. altı milyar insan adına yaşıyorum. ben öldüğümde altı milyarı da ölmüş olacak. şimdilik hayattayım. korkmaya gerek yok! günahlarınızı ben unuturum. siz işlemeye devam edin.'