bugün

hakkındaki olumlu izlenimleri okuduktan sonra başlamayı düşündüğüm yabancı dizidir.

diziyi bitirdiğimde ben de fikrimi editlerim.
2016'nın Mayıs ayı itibariyle devam edileceğine ilişkin umudumu hala kaybetmediğim dizi.
çoğu kişinin izlemediği hatta bilmediği iki sezonda bitirilmiş herşeyiyle farklılık yaratmış bir dizi. ilk bölümden o sürükleyiciliğe kapılıyorsunuz ve sonrası geliyor.
görsel

anlamsızca aniden bitirilen çok kaliteli bir diziydi.
insanı rahatsız eden ama bir yandan da kendine çeken bir etkisi vardı.
pek bilinmeyen tozu dumana takmış bir dizidir. Yarıda kalmasına üstünden epey bi vakit geçmesine rağmen hala küfür ettiriyor yeni fark ettim.
hbo'nun yüksek maliyetinden dolayı yarım biraktigi muhtesem dizi.
ilk bölümlerinden bu ne amk hiç bir şey anlamadım dediğim. Sonra vay amk harbi iyiymiş dediğim güzel gizli saklı dizilerdendir.
izlerken toz yutma tehlikesine karşı ağzın kapatılması gereken dizi.
Dizide yaratılan atmosfer olsun, sirk havası, garip karakterler dizi gerçekten sarıyor ama oz gibi bu farklı dizinin yarıda kalması kötü olmuştur.
şu anda dizilerin altın çağını yaşadığını düşünmekteyim, şahsi kanaatim bir sherlock bir breaking bad bir spartacus ( r.i.p. andy reyiz ) mükemmele yakın diziler. lakin, carnivale yapılmış ve belki de yapılabilecek en güzel dizidir bana göre.

game of thrones ile ağzımızın suyunu akıtan göt hbo, bu diziyi iptal ederek büyük beddua almıştır.
iki günde iki sezonunu bitirdiğim mükemmel dizi. Karakterler öyle böyle değil fena oturmuş * . benim favorim felix denen pazarlamacı abi *. hbo bitirmekle ayıp etmiş. bu kadar malzeme varken bu diziyi niye bitirirsin argadaşım...bir de firefly var , o da ayrı hikaye. Yalnız çok feci alt metin var dizide. nereye çekersen oraya gider. bir de şuna takıldım esas oğlanın rüyasında gördüğü ağaç adam adonisli abdominalli yunan tanrısı gibi , meğerse bizim göt göbek salmış rahipmiş. Fazla sorgulamadan "hayır olsun , hayır gelsin" dedik geçtik tabi. velhasıl-ı kelam yazık olmuş dizidir , en azından bir filmle bitirselermiş iyiymiş.

--spoiler--
bugüne kadar izlediğim en sağlam repliklerden biri bicirikten geldi

http://www.youtube.com/watch?v=TuT_kykrv4Y

hakkaten ölmek işin kolay kısmı değil mi dostlar?
--spoiler--
firefly'dan sonra yarım kalmasına en çok küfür edilen dizi.yıllar sonra yine izledim yine apollonia'dan korktum.
günümüz filmleri yeşil planın önünde dijital çekiliyorken bu dizinin sırf western sahneleri için devasa bir şehir inşa edilmiştir. zira kendisi en pahalı hbo ürünü olduğu için yayından kaldırılmıştır. hala beddua ederim.
izlerken resmen ağzım burnum toz dolan, başlarda sıkıcı sonra iyice saran enteresan bi dizi. sakallı kadınlar, cüceler, yok yılanla dans eden hatunlar, şeytan rahip, ölüyü dirilten adam falan off çok fena. hangi psikolojiyle izledim ki ben şimdi bunları. 1 bölüm daha izleyip yatıyorum. bu sefer son.
3 sezon olarak planlanmasına rağmen 2. sezonda maliyeti fazla geldiği için hbo tarafından "dizi doğal ömrünü tamamladı" denilerek iptal edilen başyapıt. yaklaşık 3 yıl önce seyrettim ilk bölümü, o günden beri benim için kıyaslanamaz bir dizi olmuştur, konuyu işleyiş tarzındaki absürdlük, dizide bulunan her karakterin bütünleyici bir hikayesi olması, great depressionı güzel yansıtan mükemmel bir atmosfer ve harika bir oyunculuk. uzun süre bekledim samson abimizin çıkıp let's shake some dust deyip bizi de o tozlu yollara dökmesini fakat senelerdir olmadı ama benim hala umudum var 3. sezonunu bir gün seyredeceğime dair.bi kanal duysun lan sesimi Daniel Knauf'a versin kamerayı o çeksin ben seyredeyim. çok mu şey istedim lan?
izlediğim en güzel dizi olmasının yanı sıra ufkumu açmıştır sanki.
özledim gerçekten.
bıyıklı hatunların uçuk kaçık adamların hayatlarını (sirkte geçer) anlatan bir dizi cnbc-e yayınlamıştır.
büyük buhran döneminin amerikasında geçen,insanların fakirleştikçe dine yönelimlerinin arttıgının bir kanıtıdır bu dizi.rome yüzünden 2. sezonda finalini yapmak zorunda kalmışlardır ama keşke o kadar kurgudan sonra bir filmle baglasalarmış diziyi son bölümleri at koştur vaziyette sürdügünden tadı damagımızda kalmıştır.rahip justin karakteri de hakkıyla yansıtılamamıştır halbuki dizi felsefesini o karakter üzerınden yansıtmaya çalışmaktadır.onu da 5 sezonluk planlamının 2. sezon sonunda apar topar noktalanmasına baglayabiliriz.
dizinin 2 sezonda bitirilmesinin sebebi bence rahip justin in hıristiyanlığı yorumlama biçimi bir şeytan tarafından dinin yöntilmesi insanların ona körü körüne bağlanması gerçeği fazlasıyla yansıttığı için hiristiyan kesimi rahatsız etmiş olmalı ki gelen tepkilerden dolayı bitirilmiş olması muhtemel.

dizinin yansıttığı soluk kahve tonlarında ki havası fantastik dünyası ve o ilginç rüyaları unutamıyacağım. değerinden az ilgi görmesi diziye haksızlık olmuş kesinlikle izlenilmeli.
adı geçtikçe beş sezonluk diziyi ikinci sezonda bitirten hbo yöneticilerinin çekirdek aile yapısı hakkında ayıp şeyler düşünmeme neden olan dizidir. kurgusuyla, atmosferiyle karakterleriyle fevkharikuladeşahane diyebildiğim dizilerin en başında gelir.
mükemmel bir dizi,sıkılmadan tekrar tekrar izlenilebilir.
hayatımda izlediğim en iyi dizidir . özel güçler ayarında verilmiş sırıtmamıştır , müziği olsun jeneriği olsun karakterler olsun her birisi müthiştir . muhtemelen iyi olduğu için yayından kaldırılmıştır , halbuki heroes gibi lost gibi saçma sapan bişi olsaydı 10 sezon sürebilirdi.
her ne kadar hbo yöneticileri dizinin doğal ömrünü tamamladığını iddia etselerde yüksek maliyeti ve beklenen reytingi elde edememesi nedeniyle bitirilmiş gelmiş geçmiş en iyi kurugya sahip dan knauf şaheseridir.özellikle gecenin bi yarısı tek izlendiğinde fazla gerici olabiliyor.
keşke tamamlansaymış da bu haz bir süre daha devam etseymiş. 6 sezonluk bir dizi olmasına rağmen 2.sezonda hakkın rahmetine kavuşmuştur.dileriz bür gün, yine yeniden başlasın ...ayrıca, öyle bir tozlu dizi ki vesselam, bölüm sonu gelince kalkıp bi elimi yüzümü yıkayasım geliyor.
iyi ve kötünün savaşının canavar-şovalye karşılaşmasından çok daha harika anlatılabileceğini gösteren dizi.

gerçekten de her hbo yapımı gibi (oz, Six Feet Under, the sopranos, rome) benzersizdir.