bugün

canertaslaman.com adlı kişisel sitesine, okullarda meb'in sunduğu internet kullanılarak ulaşılmaya çalışıldığında "Bu siteye erişim, sakıncalı içeriğinden dolayı, Milli Eğitim Bakanlığı isteğiyle, Türk Telekom A.Ş. tarafından engellenmiştir" uyarısı verilen kişidir. ne sakıncasını gördülerse...
mükemmel bir bilgi haznesine sahip akademisyen. youtube daki şu videoları bile yeterlidir. ateizme saygısı vardır ama bilgileriyle ve belgeleriyle ateizmi de rezil etmiştir.
yobazlardan saçmalıklardan islamı temizliyebileçek bilgi hazinesine sahip umarım islamı aydınlatır.yolu açık olsun .
Günümüz modern imamlarından. Din ile bilimi uyumlu hale getirmek için uğraşıyor. Çabalarını takdir ediyorum ancak zorlamayla olmaz bu işler.
adam her kıtada okumuş.5-6 yabancı ülkede eğitim almış vermiş. canlı yayinda ateist kovalamis. zeka bilgi küpü. Allah hidayetten ayirmasin. Allah Muzaffer kilsin. lakin Allah dinini hertürlü yüceltir.
son kertede çamurdan adam üretmeli, tufanda gemi yapıp içine her türden bir çift doldurmalı, hz. süleyman'a uçak uçurtmalı falan argümanların her nasılsa bilimsel savunucusu. bunun gibi bilim uyduran bir tane daha var, o süslü sözlerle pazarlayamadığından meczup addediliyor, hani şu dünyayı aydınlatan aydınlık diye bir yaratık var, gece diye bir yaratık var falan diyen. bu gülen'in doksanlardaki kitapları gibi maşallah, o da antin kuntin kelimelerle iler tutar bir şey söylermiş gibi yapardı.

inanana duyduğum saygının yarısına inancını bilime musallat edene duymuyorum.
Tv programlarında rastladığım, konuşmalarına kulak verdikçe sağlam argümanlarla konuştuğunu gördüğüm, hem batılı araştırmacılardan hem de doğunun arşivinden güzel örneklemler sunan ve ayetleri de konuların can alıcı yerlerinde kullanan akademisyen yaZarımızdır
"evrim teorisi felsefe ve tanrı" isimli kitabını 2 gün önce bitirdiğim kimse, felsef, din, bilim ilişkisini güzel açıklamış. evrim teorisinin bilimsel analizini de pek güzel ve gayet anlaşılır şekilde yapmıştır. lakin evrim teorisinin din perspektifinden özellikle islam çerçevesinden ele alırken tam anlamıyla sıçmıştır. "teolojik agnostisizm" gibi saçma sapan bir paradigma geliştirmiş aklınca. tamam kardeşim iyi güzel adamsın da keşke biraz daha geleneksel islamcı olsaydın, diğer türlü sapıtıyorsun, bence biraz özeleştiri yap yoksa öbür dünyada işin zor bu itikatla....ama her şeye rağmen beğendim, din adamu olarak değilde bilim felsefesi alanında iş yapan biri olarak ele akınması gereken biri...
günümüz müslüman coğrafyasında rastlanabilecek sayılı entelektüel biliminsanlarından bir tanesidir.
pekçok konuda derinlemesine bilgi sahibi olan hocamızda, enaniyetten eser yoktur. dinlemesini, anlatmasını iyi bildiği gibi, son derece sempatik ve akademisyen dünyasında pek rastlanamayacak yakışıklılık ölçütlerine sahiptir.

"ben bilgiliyim, kimse benim inancımız sarsamaz, yeterliyim" diye övünüp, modern yaşamın gerekliliklerine yüz çevirip, inancının el verdiği doğrultuda şekillenmiş kültürüyle hayatı anlamlandırma beyhudeliğindeki vasat dimağlar, kendisini anlayamazlar.
son tahlilde görüşlerim örtüşmez kendisiyle. ama ortaya koyduğu inançlı prototipi, ideal bir örnektir. hoş, tüm bunlara karşın, herkeste sıkıntı gören bazı din kardeşlerimiz, darwinizme bakışı nedeniyle ayrıldıkları caner beyde de bir sorun bulmakta zorluk çekmezler.
o nedenle , aydın ve bilgili olmayı "kendi dini değerlerini bilmekle" yek tutanları 6 ay süren bir kampta eğitmesi yönünde bir önerim vardır kendisine.
çok bilgi taslamanlığı yapan bir herif. dine bilimsel kılıf uydurmacılığı işinde kadrolu çalışmaktadır. cübbeli ahmet hocanın bilimdeki karşılığıdır.
yine çıktı anasını satayım. bıdı bıdı, bi iki bilinmeyen adamdan referanslar, bikaç felsefi kavram, her şeyi inceden inceye dine bağlamalar ve iğrenç, itici bir ses tonu. çok ta ukala. konuşup konuşup sonra başkalarının gözüne bile bakmıyor. tak diye kafayı tablete göm!
ateist kekoların bol bol saldırdığı adam. * Zorunuza gitmesin adam tüm tabularınızı bir bir gömüyor.
her lafına başlamadan önce evvela evvela diyen bi adam. gıcık herif.
yazıları incelenmelidir.
sınırlı insan aklının sınırlarına sürekli vurgu yapan felsefeci profesördür. güzel ve mantıklı konuşur. genelde fizikçilerle aynı masada yer alır. ayrıyeten kendisinin özgüveni de oldukça yüksektir.
Saçma sapan programlarda sırf reyting uğruna ateist olan konuğun üstüne gidip dini savunan şovmen kendisini bir kerede Celal şengör karşısında görmek isteriz.
celal şengör ün yanında susup yayından kaçacağı bilim insanı. ateist olsa türkiye nin hawkins i olurdu.
bütün bilimlerin atası olan felsefeyi yok sayan cahillerce mesnetsizce hakaret edilen iyi bir filozof.bu adam bulunduğu ideolojinin aksi yönünde olsaydı buralar hep övgü tapınma yağıyordu.amınakodumun iki yüzlüleri.eskiden ağzımı bozmuyordum bu konuda ama 2 gündür bu sözlükte gördüklerimden sonra benim değerime küfreden her ateiste misliyle küfredicem.neden çünkü onlar bir tek bundan anlıyorlar.ayrıca tabiki saygılı ve kendi halinde kendi inanışını/inanmayışını yaşayan ateist ve gayri müslüm arkadaşları tenzih ederim.öküzün dini olmaz öküz her koşulda öküzdür. bizim müslümanlarda da var böyle taş kafalılar.ama burada alenen allaha sövülüyor peygambere sövülüyor.vaadettiği gün geldiğinde görücem ben o erkekleri dayılananları alay edenleri.
çok büyük adamdır, çok. Allah razı olsun kendisinden.
entellüktel geçinip cahilin önde gidenidir .
Dün akşam öteki gündem'e konuk olan akademisyen. "Bilimlerin anası felsefe" ilkesine kendi çapında uyuyor ve bi konuyla ilgili konustugunda her bilim daliyla ilişkisini kuruyor. Konuşurken fazla terim kullanmıyor kullansa bile açıklamasını yapıyor.
Görüşleri doğru veya yanlıs bazen bilim insanlarının ekranda cok görünmesinden hoslanmasam da böyle insanların bi şekilde halkla temasa geçmesi,ucundan kıyısından insanlarla bilimsel bir şeyler paylaşması, küçük bi ihtimal insanlari düşünmeye teşvik etmesi çok güzel.
En çok insana ulaşılabilen iletişim aracı olan tvnin alternatif tip,modern tip zehirlenmesinden sonra(çok değerli bilgiler de olsa artik bilgi kirliligi ve populist bir hal almıştır) sosyologlarin,filozoflarin,psikologlarin da sahaya çıkmaları lazım. Bu diyetisyen ve doktorlarin tvde çok görünmesi bana bencillik gibi de geliyor bu bilgilerle insan en geniş haliyle ailesine fayda sağlar. Ancak sosyal bilimler gelişimde cekirdekten baslayarak tüm toplumu iyilestirir.
Ayrıca Tvde doktorlar cirit atıyor,anneler iyice özeniyor çocuğum doktor olsun diye yani bi de bu yönü var. Yeter lan sayısal sözel ayrımı yaptığınız önemli olan elestirel düşünme ve yaratıcılık böyle düşünmeyi öğrenen çocuklar ezbercilik yapmadan fen bilimlerinde de başarılı olur bu da sosyal bilimlerle mümkün, en genel haliyle, doğruluk algısınin çocukluktan baslayarak degistirilmesiyle .
Tabi medyanın vizyonunda toplum yararı alt sıralardadir en iyi ihtimalle. Eyorlamam bu kadar yani sonu biraz havada kaldi ama olsun.
bütün kitaplarını okumuş biri olarak, okunması ve anlamaya çalışılması gereken değerli bir insandır.
Evrimi reddetmeyen kişilerden birisidir dindar olmasına rağmen.
orjinal fikirleri vardır, mütevazi ve iyi biridir.
inançsız olsanız da bu adamı okuyun, dinleyin kaybınız olmaz.
felsefe yapıyor, tasarımı savunuyor, müslüman akidelerine iman ettiğini belirtiyor, evrimle ilgili birçok meseleyi vuzuha erdiriyor (o da türler arası evrimi savunmuyor zaten) ama hadislere ve ehli sünnet alimlerine sallayıp duruyor.

neymiş, hadislere güvenemezmişiz. sana mı güveneceğiz kardeşim o zaman? hadis alimi buharî dururken, gidip caner taslaman'ın din görüşüne iman edeceğiz. neden, çünkü caner taslaman modern yaşıyor, o yüzden.

bırakın gidin ya.
An itibariyle trt Türk ekranlarinda isid ve cihad anlayışı üzerinde konuşan akademisyendir.

ah be hocam iyisin hoşsun da bir de üzerine vazife olmayan konularda konuşmasan çok daha iyi olacak ama maalesef duramiyorsun.

"Murtedleri öldürün" hadisini kuranda yok diye inkar etti. Ehli sünnete karşıt cephe aldı, artik süte kan bulastirdi, ne olacak şimdi?