bugün

istanbula sayısız gitmiş biri olarak daracak olan taksime caminin gereksiz oldugunu düşünenlerdenim, yahu yollardan 3 araba zor geçerken ne camisi amk.
göztepe parkı'na yapılmak istenen camiye karşı yapılan eylemdir.
"oraya yapılacak camiye hayır" ile "camiye hayır" kelime bütünleri arasındaki farka dikkat çekmekte fayda vardır.
alevilerin kendi oruçlarını icra ederken açtıkları provakatif pankartlara saldırı olunca, "alevi orucuna saldırıldı, pis faşikler" deyimi kadar provakatif yaklaşımdır.

orman yok edilmesin pankartları var orda. camiye hayır yazmıyo. hemen alıp yürümeyin bi.
sonu camide bitebilecek olan eylemdir.
hadi ateistler buna da katılın....
bazılarının çok zoruna gitmiş eylem. ayrıca türkiye cumhuriyeti müslüman bir ülke değildir. ülkelerin dini olmaz ki bu t.c anayasasında gayet açıktır. aynı anayasada belirtildiği gibi yürüyüş yapma ve düşünce özgürlüğü de bir haktır.

zihniyetini siktiklerim.
paşa paşa yapılacak olan camiye karşı çıkan dolduruşa gelmiş insanların işi.

hadi referanduma gidelim? hangi ülke sandınız burayı? (: istanbul'un en güzel yerine o cami dikilecek. ki poposunu yaladığınız masonlar filan gelecekte oraya otel ya da ona benzer bir şey dikmesin. hadi iyi geceler.
cuma namazlarında camilere insanların sığmadığı müslüman bir ülkedeki enteresan bir eylem.

türkiye müslüman bir ülkedir. türkiye cumhuriyeti devleti laiktir.

ülke ve onu oluşturan toplum müslümandır. örnekteki gibi marjinaller de var tabi..
Haklı eylem.

Bu ülkede her taraf cami dolu okul yapin lan cakallar.
ülkemizdeki cami sayısı yetersiz malesef. cuma namazlarini bahçede kılmak zor oluyor kış mevsimi. (: hangi ülkede yaşıyorsunuz hiç mi görmediniz o muhteremleri? *
şeref yoksunu yalakaların çarpıttığı eylemdir. papanın newyork'a inince "genelev nerede ?" diye sorduğu asparagasının mucidi olan ve sansasyondan nemalanan basit gazetecilerin yaptığına benzer.
Ihtiyaç olan yerlere cami yapılır ama bir alanın semtin vs. en güzel yerine cami yapma işini hayırdan çok gösteriş diye anlarım!. önce olan camileri doldurmak için kampanya başlatılmalı, yetmemeye başlarsa yeni camiler yapılmalıdır.

Adettendir. Not: müslümanım!
müslüman olmayan bir türk olarak sonuna kadar desteklediğim eylemdir. benim paramla, benim vergilerimle benim inanmadığım, saçma bulduğum bir işe dünyanın paraları akıtılıyor. hani müslüman olsam "hakkım haram olsun" diyeceğim, o derece. *
(bkz: kan alırlar kamil kan)

götünüzü yırtsanız bile paşa paşa yapılacaktır o camiler !
Şimdi siktir olup gddin başka şeylere eylem yapın oto boka eylem yapan sosyalistler.
gösteriştir. müslüman bir toplum olduğumuzu gösterir istanbul'un en güzel yerine yapılarak.
tipik kemalist eylemi.
Öncelikle yeni yapılan/yapılacak camiler hakkında düşüncem:

http://m.uludagsozluk.com/e/17728347/

olayı bilmemekle birlikte ilk bakışta provokatif bir tavır sezmekteyim. Daha seküler bir yaşantısı/görüşü olan insanların eylemi, fazla gaza gelinmiş. Fikren haklı olsalar bile -ki yine konuyu tam bilmediğimi tekrar ederek haklı olduklarını düşünüyorum- yöntem de sıkıntı var gibi.
genelleme yaparak çıkar gayesinde bulunan kişilerin kullandığı söylem. lan zorlamayın buna sadece siz ve sizin gibi koyunlar inanır. yani karınız yok be hacı. ne bu çaba.
güzelim göztepe parkını beton yığınına dönüştürecek olan yapının karşı çıkılması eylemidir. caminin tam olarak neresine yapılacağını bilmiyorum ama göztepeyi çok severim. istanbul'u daha ne kadar bozacaklar kimbilir.
bir atatürk'çü olarak söylüyorum; bu ülke türk bayrağı dalgalandığı ve ezan sesi duyulduğu sürece türkiye'dir.
maslak 1453 projesini pipo tüttürerek izleyen insanların sırf dine olan düşmanlıkları yüzünden başlattıkları eylemdir. dikkate alınması götlerini tavan yaptırır fm.
Haklı eylemdir. Şöyle bir etrafa göz gezdirdiğinizde ortalık minareden geçilmiyor. ibadetin nerede yapıldığının ne önemi var? Tanrınız merhametli ey dinciler merak etmeyin namazı evde kıldınız diye günah yazmaz size. Onun yerine bir okul yapın da körpecik beyinler bilgiyle dolsun. Hastane yapın da yaşlılar uzun kuyruklarda ölümle pençeleşmesin.

Bu ülkenin artık camiye ihtiyacı yok! Okula, hastaneye, kütüphaneye, laboratuvarlara ihtiyacı var!
haklı bir eylemdi. çünkü insanların ibadetlerini yapacak kaar yeterli derce de cami var. ama bakıyoruz bazı köylerde okul, hastahane yok orası düşünülmesi gerekirken camilerin çok olduğu bir yere yeni bir cami daha yapılması mantıksız. cami yapıcaksanız da gidin bir sürü yer var camisi olmayan, iöamı olmayan yerler var.