bugün

genellikle heyecanlı bireylerde meydana gelen, ekranda bomba işareti çıkınca tabana kuvvet oradan uzaklaşan kişide vuku bulan durum.
bi anlık heyecanla masanın altına girme çabasına bürünebilirsiniz. **
geri atma gibi ekstrem bi pozisyona girmenin ne kadar mantıklı olacağı düşünülür; hep vazgeçilir. bu olay 1-2 saniye sürer zaten o da ölmenize yeter.
eğer o sırada bir de stun yerseniz öldüğünüzün resmidir. ileri seviye oyuncular zaten genelde ikisini birlikte atar.
oyundaki karakter belki bomba etkilemez diye yere yüzü koyun yatırılır. gözler sımsıkı kapatılır. çoğunlukla ağır yaralanılır. Karakter derin derin nefes alır verir anlarsınız ki gidicidir, zaten kazara bir kurşun denk gelir ölürsünüz.
bombayı geri atmayı akıl edememe, hardcore oynanıyor ise hiç riske girmeme, ya da modern warfare 2 oynanıyorsa ve atılan şeyin semtex olma durumunda doğal olan durumdur.

bomba görüldüğü zaman panik yapılmamalıdır, geri atma şansı varsa atılmalıdır. fakat bombalar genellikle bekletilip atıldığı için çok risklidir, kaçma şansı varsa kaçılmalıdır, dibinize düşmediği sürece. mw2 de zaten genelde semtex kullanıldığı için götün tutuşması normaldir, genelde geldiği gibi patlar.
genelde götü kurtaran aynı zamanda eğer düşmana atılmışsa düşmana zor anlar yaşatan bir davranıştır.
fakat benim gibi bu alışkanlık yüzünden yokuş aşağı yuvarlanan bombanın peşinden 3-4 sn inatla koşup bombanın patlamasıyla ölmemek lazımdır.
arkama bile bakmadan nereye koştuğumu bilmeden topukladığım ve öldüğümde o bombaya etmediğim küfürün kalmadığı anlardır . hakikat şu dur bombayı görünce göt tutuşuyor . doğru söylemdir.
valla pro bir oyuncunun pek de tutuşmaz, çünkü pro oyuncuya çok fazla bomba atılmaz. Pro oyuncu derken ortalarda itler gibi koşturan ne pusu yapıyon yaa diye çemkiren quake 3 oynadığını sanan bebelerden bahsetmiyorum, Tactical gameplaying diye bir olay var. Hani ayak sesi dinlersin, kalabalığa girmeden sessiz sessiz işini halledersin, adam nereden vurduğunu anlamaz, hardcore oynamıyorsan susturucun sayesinde seni radarda bile göremez.

Ha atıldı elbombası, en güzeli yere yatmak atan zaten hemen patlayacak şekilde atıyor, ver vucudunu bir duvara ona göre yere yat.

eksi üzerine ek: Marathon pro, submachine gun veya herhangi yakın mesafe etkili silah di mi?
ananın lannnn diye başlarım,fare ve klavye ile bir erkek ile kadın sevişmesi gibi iç içe girdikten sonra kurtuluruz,ha ölürsek o bombayı atana sevgili dileklerimizi de yollarız.
(bkz: kahrol düşman al sana bombiş)
nedense hiç bir kişide bombayı geri fırlatma fikri uyandırmaz. herkes o bölgeden uzaklaşarak başka düşmanlara hedef olmayı tercih eder.
Genelde tabanları yağlayıp kaçmaya başlarsınız.*
bombayı geri fırlatıcam diye g'ye basıp yok yere karşıya bir bomba fırlatmakla sonuçlanan eylemdir.
Battlefield 2'de araçtayken füze uyarısını görmekle kıyaslandığında zayıf kalan tutuşmadır.
Online kalıcılığını sürdüren oyunda tutuşmadan dolayı kendini meteor sanıp uçan araçlardan atlayanları saymıyorum bile...
Battlefield'ta az türk olmasından şikayetçi olan genç bildirdi. *
space, (çat çat çat çat çat....) bu şekilde devam eder.
siktir denerektopuklanılır hemen.
kaçmak en iyisidir , hem de en iyisi . çünkü ne zaman bombayı atmayı düşünsem ''G'' yerine ''H'' ye veya ''F'' ye bastığımdan sinir krizi geçirme eyleminde bulunuyorum . en hayırlısı kaçın arkadaşım .
(bas:g)
üzerine gelen stun kadar kötü durum değildir. stun gurur kırmaktır, stun intikamın ikinci halidir.
(bkz: kaç oğlum veli)
kaç kaç kaç diye bağıran kişidir. olm bağırınca daha hızlı koşmuyor ama bağırası geliyor insanın.
esc tuşuna basıp bombanın patlamasını beklemektir.
götüm götüm ilerlemek demektir o bombayı görünce.
(bkz: götüm götüm ilerlemek)
hardcore mod ise daha çok görülmez, duyulur.