bugün

Televizyonda görünce mutlu olduğum güzel insan. Kanal d'deki manda yuvası filminde oynuyor.
iz bırakmış filmlerin müzikleri onun elinden çıkmıştır. ilk dinlediğinizde "ya film müziği işte farklı bir özelliği yok" deseniz de müzik içinize işliyor, bağımlılık yapıyor resmen. Çok farklı bir şey ya. Herkese hitap edebilecek ve 2015 yılında bile halâ dinlenebilecek müzikler yapmışsa bu adam başarılıdır. Kimse abartılıyor falan demesin.

Özellikle şunu bir dinlemenizi öneririm;
https://youtu.be/mWyUr3wqP6Y
eğer ingilterede falan doğsaydı kesinlikle adı şu anda jimmy page, david gilmour, ritchie blackmore tarzı kişilerle anılacaktı. ama tabi orada doğsaydı burada yaptığı müziği yapmayacaktı. her neyse.
Müzik denince ilk akla gelen insanlardandır. Çalışmadığı grup, arkasında çalmadığı efsane yoktur. Başka Bi insandır.
Aslında onun kategorisi manço, cem karaca değil kurtalan Ekspres'dir. Şöhret değil ama el üstündedir. Piyasada kendisine saygı sonsuzdur. Esas hayalet kahraman (bkz: gür akad) .
1975 yapımı, Kadir inanırla Necla nazır'ın başrolünü paylaştığı köprü filminin muhteşem jeneriğini yapan elleri öpülesi müzisyen.
dinlemek isteyenler için link;
https://m.youtube.com/watch?v=6GMaajnusFM
sabahtan beri açıp açıp dinliyorum sözlük, adeta gönül telime dokunuyor lan. ha bir de herşeyin bu kadar samimiyetsiz, yapmacık olduğu şu çağlarda doğduğum için lanet ettim bir kez daha. 30 sene önce doğmalıydım lan ben, bu filmi takım elbisemle atlas sinemasında izlemeliydim.
böyle güzel insanlar, gerçek sanatçılar artık yerini popüler kültür belasının başımıza musallat ettiği medyatik orospulara bırakır olmuş. yazık.
ot dergisine su aciklamalari yapmistir: " benim hayatim ikiye ayrilir analog ve dijital. ben analogu daha cok yasadim. onceden biz sahnede calmak muzik yapmak icin aylarca provalar yapardik. sahnede bazen dogaclamalar boyle meydana cikardi o tinilar ama simdi kayida giren sanatcilarda elektrocu bassi bass solisti solist davulu gormuyor bile ve biz zamaninda yasadiklarimizin sarkilarini yaptik. simdi sanatci diye cikiyorlar duygulu eser okuyacagim diye ama onu okuyan o duygunun daha kiyisindan gecmemis ki hissedip okusun. hal oyle olunca da bugun iyi eserler cikmiyor ve bugunun gencleri bizim eserlerimizle duygularini yasiyor buna da cok guluyorum.
dijitallikle her sey hiz kazandi. bizim zamanimizda sevgilinin elini tutmak aylar alir onun duygusu bir baska tat verirdi simdi 2 saatte yataktalar gencler. ve bizim zamanimizda duygu vardi simdi bakinca genclerin geleceginden korkuyorum ...
Çiçek abbas filminin müziği ile belki de yer yüzünde ki en iyi tınıyı yakalamış sanatçı. gerçekten muazzam.
müzik profesörü.
türk sinemasının her müziğini kendi yapmadı ama türk sinemasında güzel film müzikleri diye arattığımızda kendisinin payı çok büyük olan sanatçıdır. özellikle de kemal sunal filmi müziklerinde. kemal sunal'ın öğretmen filmi müziği en beğendiklerimden kendisinin. http://www.youtube.com/watch?v=B9h0qQKU-uM
Bir insan düşününki yaptığı besteler yıllar sonra bile hafızalardan gitmiyor.Adam zamanında filmlere öyle müzikler hazırlamışki o müzikler olmadan o filmler eksik kalır.Yerine başka bir müzik koysan aynı etkiyi vermez.kırık bir aşk hikayesi,sultan ve niceleri...
Üstat. Hani zekasına hayran olduğun bazı insanlar vardır; öldükten sonra beynini incelemek istersin. Bende bu adamın kalbini incelemek istiyorum. Böyle şahane melodiler normal bir kalpten çıkamaz zira...
Yaylı tamburu resmen ağlatan insanüstü bir canlı.
instagramda bol bol tatlı torunuyla geçirdiği güzel vakitleri paylaşıyor. aah ah bir zamanların melodilere saklanmış duyguları yaratan adamı. hala onlarca insan dinliyor o film müziklerini eminim. acaba buna mı daha çok mutlu oluyordur yoksa torunuyla, ailesiyle geçirdiği güzel vakte mi diye düşünüyorum da bir yaştan sonra aile çok daha ağır basmaya başlıyor sanırım.
Üstat her şey tamam da o çiçek Abbas müziğini nasıl yaptın ya...

Her çaldığında adamı dağıtır mı bir melodi...
Moğolların kurucularından olduğunu konser sırasında öğrendiğim müzisyen. Kendisini ismen ve filmlere yaptığı müziklerden tanıyordum. Konser sırasında adı geçince Moğollar grubunun arkadaşı mıymış bu adam diye sorarak arkadaşlarımın bu haftaki mezesi oldum.
Yasayan efsane.
Insan hazinesi.
Çok değerli bir müzik adamı.

Erkan oğur ve cahit berkay adına bu ülkede müzik okulu açılması gerekir.
Saygılar!
Türk sanatinda ayri bir yeri vardir. Kendisi türk sanat yakin tarihinin altini gibidir. Ölümsüzdür.

Enstrümana sarki söyleten nadir insanlardandir. O telli calgilara her vurusunda duyguyu dinleyiciye aktarma yetenegine sahip birisi.
acının bir dili olsaydı cahit amcanın notalarına eşlik eder, güfte yapardı.
notalarında samimiyet ve huzur olan adam.
görsel
Cem karaca ile dostlardı(r), şimdilerdeyse oğlu ile çalışmakta.
Ne yaşadı da, ne hissetti bu müzikleri çıkardı diye düşünürüm hep.