bugün

cahiller = koyunlar.
(bkz: tuncay özkan nın 10 bin oyunun geçersiz sayılması)
akp'ye oyverenlere sor %90'ı oy verdiği partinin 1 tane yalnışını bile dile getirmemiştir.

inançlar hakikat düşmanları olarak yalanlardan daha tehlikelidir.
(bkz: bir bahçeli hesabı değil)
efendim şimdi bu çok okumuş arkadaşımızın yaptığı hesaba göre eksik kalan %12'lik oy da hem Tuncay Özkan a hem de chp ye oy veren okumuş güruhu temsil ediyor sanırım.
ak parti %50 olan oy oranını ikiye katlardı ama neyse işte.
chp %4
mhp %1
dsp %0
akp %95
hepar %0,
bdp %0,
sp %0,
dp %0,
akp'nin oylarının %15i geçemediği oy oranıdır.
kimse kendini kandırmasın sayın akp liler. siz de biliyosunuz akp nin oylarının büyük çoğunluğunun cahillerden geldiğini.
"en koyu cehalet, hakkında hiçbir şey bilmediğin bir şeyi reddetmektir"

halk ne istiyor, neden akp'ye oy veriyor, 600TL ile neden kanmıyor, seçim öncesi tahminler ile sonrasındaki gerçekleri nasıl tutturuyor, vs vs vs... bu soruların yanıtını bilmeyenleri bir kenara ayıklasaydık chp %5 oyu ancak alırdı.
evet eskiden chp yede oy verdik biz cahiller.
edit: begenmediniz degil mi ? eskiden chp ye oy veren biri olarak dahiydim, simdi akpye oy verdim diye cahilim ha. * *.
demokrasi yokmuş gibi demokrasi istiyoruz deyip demokrasiye saygı duymayan sözlük yazarlarının Akp'yi sonuncu yaptığı sıralamadır.
ülkeyi izmir'den ibaret sananların gördüğü seraptır. ülkenin yarısına cahil diyenlerde bunlardır. anadolu insanına nasıl baktıklarını da biliriz. savundukları mersinli çiftçiyi cemiyette görünce aşağılayabilecek insanlardır. hayır yani halkın iktidarı halkın iktidarı dediler. al sana halkın iktidarı. %50 yahu daha ne diyeyim? her iki kişiden birisi hani.
hayır yok böyle bir mallık chp=kültürlülük. o kadar çok adam tanıyorum ki siyasetle ilgilenmez, parti başkanlarının vaadleri ne bilmez. birilerine kılıcdaroğlu gibi özerklik mi vaad ediyor, yoksa erdoğan gibi ülkeyi islama daha mı yakınlaştırıyor vs. bilmez bunları. ama yok arkadaş popüler olacak ya başlıktaki gibi sıçarlar sağa sola. he oyumda hepar'aydı bu arada.
bütün oylar boş çıkardı diye düşünüyorum. chp'ye oy vermiş biri olarak.
o belli bir birikimi var dedikleriniz özelleştirmeye ülke satıyor diyor. nasıl bir birikimleri varsa atatürk milliyetçiliği diye bişey uydurmuşlar ki milliyetçilik tek kişiye ithaf edilemez. aslında sadece duygularıyla hareket eden rasyonel düşüncesi zayıf insanlar. 2002 den günümüze ekonominin hiç ilerlebediğini sanıyorlar, yok akp en kötü dönemmişte yok efendim tayyip ülkenin başına gelen en kötü lidermiş sonra gelmiş birikimden bahsediyorlar şimdi olaya rasyonel bakan biri sadece kemalizmin zayıfladığı için ota boka muhalefet yapıp ülkeyi satıyorsunuz dermi.
cehalet demişken sizlere tarafsız bakış açısıyla bir olay aktarmak istiyorum.

chp'li bir grup evleri dolaşıp oy istemektedir. bir teyzenin yanına gelirler

- teyze oyunu kime vereceksin
+ ne oyu! seçim mi var
- seçim var sen duymadın mı radyoda televizyonda ?
+ duymadım yavrum. ben dağ köyünde oturuyorum. elektrik yok bizim köyde.
- oyunu chp'ye ver sana elektrik getirelim
+ bilmem ben yavrum öyle şeyleri

teyze diyorki beni cahil sanıp başımdan gitsinler diye bunları söyledim. bir başka olay :

köyde bir teyzeyi telefonla ararlar

- iyi günler teyze oyunu kime vereceksin ?
+ ben cahilim kızım bilmiyorum.
- "ok"a mı vereceksin, ampüle mi hangisine?
+ hangisine versem bilmem ki. ben bilmem amcan da evde yok
- (telefonunu karşı ucundaki ikinci şahıs : teyze cahil kapatalım telefonu...)

sonra yenge diyor ki. nereye attığımı söylemek istemedim. cahil numarası yaptım.

siz siz olun gözünüzü açın. madem demokrasi var öyle istiyoruz herkes saygı duyacak. yoksa bu teyzeler suya götürür susuz getirir adamı.
seçim sonuçlarının ardından birbirine bok atmaya başlayan chp nin önde gelen isimlerinin bu kadar saçma bir kargaşa ortamı yartması düşündürücü.

aydın olduklarından mı acaba?

bir dediği bir dediğini tutmayan kılıçdaroglunun chp ye gönül verenlerin çoğunun geri zekalı olduğunu düşünmüş olması ihtimali de ayrıca aklımdan geçmiyor değil.

atatürk türk milleti zekidir diyor ama aziz nesin %60 aptaldır diyor.

aydın ve zeki chpliler düşünüyor: atatürk mü aziz nesin mi doğru diyor diye.

10 bin seçmenin oyunun geçersiz sayılmasına protesto idi diyen zihniyet. chp ye acil oy gerekirken bir oy için kendini bu kadar yırtarken chp, sanki fazlasıyla oyu varmışta şu 10 bin tanesini de protestoda kullanalım mı demiş? buna protesto diyecek kadar malsa bir insan zaten geçersiz oyu kullanacak tek insandır. kullandığı geçersiz oy da o kişinin katıksız mal olduğunun garantisidir.

biri çıkıp şu kadar para vereceğiz her ay diyor ve bunu da devlet hazinesinden vereceğini söylüyor. tabi devlet hazinesi biraz artınca gözünü oraya dikmesi pek şaşırılacak bir durum değil. ayrıca o hazinenin dağıtılması gibi bir durum söz konusu olamaz. bu çok aptalca olur.

akp nin çoğunluğunun cahil olduğunu savunan bir zihniyete şaşıyorum. cahil falan değildir kimse.

ayrıca cahil olmuş olsa bile şu üstün zekalı, aydın chp bu cahili kandıramıyor mu? hep akp mi kandıryor? demekki chp de zeki bir insan bile yok. bak bunu ben söylemiyorum. söylenenlerden böyle bir mantık çıkıyor.

akp liler neden akp diyor, hizmet siyasetinden dolayı.

boş ideolojiden, saçma sapan eleştirilerden kimseye fayda gelmez. kendinizi kandırıyorsunuz.

hatta şeriat geliyor diye kandırılıyrsunuz. kaç yıl oldu ne şeriatı?

kandırılıyorsunuz chp li kardeşlerim kandırılıyorsunuz. yok uyanamıyorsunuz da.
2011 seçimleri sonucunda elde edilen oy yüzdesi gerçek oy yüzdesidir. hem cehalet nedir? bazı partilerin tabanı işçi ve çiftçilerden oluşmakta bunlara cahil diyebilir miyiz? hem cahil olsalar bile onlar milletin efendisi tabiki oy kullanmaya hakkı var. en büyük cahillik kendini üst kimlik sanmaktır. işin acıklı kısmı akp'ye oy veren cahildir yorumunu yapanların aslında okul okumaya bile potansiyeli yetmeyen hani 'okumak cehalet alır' sınıfına bile giremeyen beyinsizler olması.
şu durumda ne kadar doğru olsa da fasa fiso olan hesaplamalardır.

ayrıca; bu gün akp ye oyunu veren yarın neyini verir diye sorarlar adama.

edit: maddi durumu yetersiz kişinin son parasını akp ye yedirmesi ile oluşan durum ve oyundan başka verecek birşeyi kalmamaması söz konusudur.
kendini de cikardin dimi?
rte'nin türkiye sınırlarında peygamberliğini ilan etmesini sağlayan yüzdeye denk gelir ki kimse böyle bir şey olsun istemez, on binlerce seçmen rte fazla havalara girmesin diye seçim hakkını chp'den yana kullandı!
bu halde %50 yi kucaklayan adam cahillerin de uyanıp kendisine oy vermesi halinde %80 üstüne ulaşır t.c seçim rekoru kırardı.
aziz nesin'in de dediği gibi ''bu ülkenin %60 'ı aptaldır. allahtan %25 e kadar düştü.